Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Neked mi a véleményed arról,...

Neked mi a véleményed arról, amikor megmondják, mit vegyél a születésnapi pénzedből?

Figyelt kérdés
2013. jan. 6. 14:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Más a helyzet, ha pl: cipőt akarnak ajándékozni, de Neked kell megvenned az izlésednek, méretednek megfelelőt, nem? Vagy szeretnél egy nagyobb értékü valamit és azt egészítik ki!
2013. jan. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

nekem a nagyim mindig dugott a zsebembe egy kis pénzt, és csak annyit tett hozzá, h nem ám hülyeségre költöd :) olyan aranyos volt. amúgy elég takarékos fajta vagyok, ha sokat kaptam, akkor eltettem későbbre. nagyrészt ruhát vettem belőle, egyszer pedig egy mp3 lejátszót.


ballagási pénzből laptopot vásároltam, szerencsére annyit kaptam, amiből az egészet ki tudtam fizetni.


tiniéveim végén mindig ruhát kértem alkalmakra, anyum néha magánszorgalomból vett valami háztartási cuccot, de annak is nagy hasznát vettem, mikor a saját lakásomba költöztem.

tavaly pl egy iszonyat drága edénykészlettel lepett meg, azóta is áldom a nevét érte :)

2013. jan. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

ma 15:11


Szakkönyveket szeretnék venni, nem telefont. Nekem tökéletesen megfelel a régi hétéves telefonom is. Meg az is eszembe jutott, hogy elmegyek színházba. (Elvégre az én szülinapom.) Ez egyik sem hangzik baromságnak szerintem.

2013. jan. 6. 17:03
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem tudhatom, mert soha nem volt ebben részem. :((
2013. jan. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én ezt nagyon nem szeretem. Tanácsot lehet adni, de hogy ők mondják meg oarancsolják meg, mit vegyek, az gáz. Nekem attól hullott ki az összes hajam annak idején, hogy amikor kaptam rokonoktól pénzt vmi ünnepre, akkor szüleim szó nélkül elvették, és betették a bankba, és nem értették, engem ez miért zavar. Mondjuk azért, mert az ÉN pénzemmel az engedélyem nélkül senki ne csináljon semmit, ez a minimum, és úgy illik, hogy legalább megkérdezik. A másik része a dolognak meg az volt, hogy örültem, ha volt egy kis pénzem, mert zsebpénzem nem volt, mindenre úgy kellett kuncsorogni pénzt, és az esetek 20%-ában adtak egyáltalán, ha úgy gondolták, hogy "értelmes dologra" kérem. Én meg úgy voltam vele, hogy az élet úgy nem élet, ha a kedvteléseinkre nem költünk. Amíg nem kezdtem el a diákmelót, addig kvázi azért is pénzt kellett kunyerálnom, hogy lemehessek enni egy kétgombócos fagyit a barátnőimmel, mert volt, amikor fogták az összes otthon levő pénzemet, és anélkül berakták a bankba, hogy 500 Ft-ot hagytak volna nekem a biztonság kedvéért. És az is zavaró volt, hogy szinte semmi élvezetem nem volt, mert amikor kértem, akkor még egy 200 Ft-os tsufürdőre sem adtak pénzt, amikor meguntam, hogy mindig ugyanazt az illattalant veszik, meg amikor vmi minőségibb, szebb ruhát akartam venni a praktikus, de hótt ronda kínais vackok helyett (nem többezres dolgokra gondoltam, már akkor is turkálni meg plázás boltokba leértékelésekre menni akartam). És megtehették volna anyagilag. Csak hát az nem praktikus, így ennyi.


Abban az esetben érteném meg egyedül a dolgot, ha a pénzt kapó ember családja tényleg annyira le lenne égve, hogy neki kéne a ruháit megvenni, mert már szanaszét vannak hordva és rongyolódva, és ahelyett vmi hülyeségre verné el a pénzt. De jelen esetben úgy látom, azért nem ez a helyzet.

2013. jan. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!