Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Neked mi a véleményed arról,...

Neked mi a véleményed arról, amikor megmondják, mit vegyél a születésnapi pénzedből?

Figyelt kérdés
2013. jan. 6. 14:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom hogy azt a pénzt én már megkaptam tehát már az enyém és azt veszek belőle amit akarok.De persze meggondolom hogy a van mondjuk 10000ft-om akkor ruhát veszek e vagy pc játékot...
2013. jan. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim a "Minden ősöm a sportban halt meg" és a "Minek haljak meg egészségesen" vallást követik, így csak nevettem rajtuk, amikor futócipőt vettem a pénzemből.

Érdekes egy jelenet volt:d

2013. jan. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

ÖÖ nem tudom velem még nem fordult elő ilyen.


Mi a konkrét példa? Mert ha valamire adják akkor nyilván pl tanfolyamra ami szeretnél vagy másra akkor nyilván nem örülnének neki, ha másra költöd.

2013. jan. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

Hát nekem csak ne mondja meg senki,hogy NEKEM mire van szükségem.

Majd én eldöntöm hogy mit veszek a kapott pénzből,nehogy már helyettem döntsenek!

2013. jan. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyám szokása, hogy amikor pénzt ad szülinapra, karácsonyra, stb, akkor általában hozzá fűzi, hogy mit vegyek belőle. :D Érdekes szokás.
2013. jan. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

nekem meg szokta anyum mondani hogy szerinte épp milyen ruhát vegyek, miből van kevés

és általában egyezik a véleményünk, tanácsnak fogom fel

olyan úgy sincs hogy megparancsolja hogy márpedig csak ezt vehetsz, de alapból úgy szokott lenni hogy valami, pl. új naci kéne és akkor arra kérek pénzt

mást pénzt meg, amit csak úgy ad azt másra is költöm

2013. jan. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyim szokta néha ezt csinálni, bár nem szokott butaságot mondani, általában evidens. Pl. szalagavatóm előtt adott, mikor tudta, hogy épp koktélruhát akartam venni. Vagy mondjuk most, mikor pár héten belül költözök ki a szülői házból, szóval nyilván nem baromságokra fogom költeni, mikor még kellenek holmik, főleg hogy másik országba megyek, más klímával.

Másrészt ő nem is szokta ellenőrizni, hanem inkább annyit mond, hogy pl. "Tudom, hogy szükséged van bőröndre/ágyneműre/konyhai eszközökre, szóval tessék, én ezzel tudok hozzájárulni."

2013. jan. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Jó, én sem baromságokra akarom elkölteni, csak már tökre beleéltem, hogy mit veszek, és akkor most a családi kupaktanács eldöntötte, hogy ruhaneműt vegyek. (Oké, persze, az is kell, csak én mást szerettem volna "ajándékba".)
2013. jan. 6. 15:04
 9/15 anonim ***** válasza:
9%

Ha neked ruhaneműre van szükséged, akkor miért akarsz mást venni? Ez csak akkor lenne jogos, ha a családodnak annyi pénze van, hogy tudnak adni ostobaságokra is.

Tapasztalatom szerint a fiatalok többségének fontosabb egy drága teló vagy hasonló, mint a valóban szükséges dolgok.

2013. jan. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Mikor pénzt kapok, csak annyit tesznek hozzá, hogy magamra költsem, mert ismernek, hogy elteszem vésztartaléknak, konyhapénznek. (már külön élek férjemmel, gyerekekkel) de anyum most is adott egy kicsi összeget, lelkemre kötötte, hogy magamnak vegyek valamit, mert tudja, hogy magamra alig költök. Ennek lassan egy éve, és még mindig ott van a fiókban, nincs szükségem semmire :S

Egy alkalom volt, mikor megszabták, hogy olyat kívánjak, ami hasznos, tartós, szép, emlék, és hirdeti, hogy nagy eseményre kaptam (diploma), de ott nem mondtak összeget. Kiválasztottam a legolcsóbb varrógépet, és annyi. Még örültek is a választásomnak.

2013. jan. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!