Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy ez ennyire...

Normális, hogy ez ennyire megvisel?

Figyelt kérdés

45 éves vagyok, elváltam, van egy fiam és neki egy kislánya, aki rengeteget van nálam; párkapcsolatom nincs. Problémám a következő: a 71 éves anyám elkótyavetyéli mindenét, és 400km-rel arrébb költözik a testvéremhez, aki most vált el és magával vitte a gyerekeit, sértődöttségből az ország másik részére. Árnyalja a képet, hogy én is mindig terveztem oda költözni, de nem léptem, mert a család ide kötött, de sokszor beszélgettünk róla, hogy milyen jó lenne együtt menni. Erre most anyám ilyeneket mond: "Én mindig is akartam menni." "Á, te úgyse tudnál jönni a fiad és az unokád miatt" "Tudom, hogy szétszakad a család, nekem is rossz."

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy 45 évesen normális-e, hogy ez annyira megvisel, hogy nem is tudok egyelőre másra gondolni és depressziós vagyok,sokat sírok. Nsgyon szoros és jó volt a kapcsolatunk. (Legalábbis azt hittem.) Igaz, mindig tudtam, hogy a tesóm a kedvenc, de azt mégsem gondoltam, hogy így át tud rajtam lépni az anyám...Szó sem volt arról, hogy megbeszéli velem ezt a döntését. Tovább árnyalja a képet, hogy csak azért vettem házat itt, a szülővárosomban, mert akkor éppen arról volt, szó, hogy senki nem megy sehová.

Nagyon érdekelne, hogy egy kívülálló ezt hogyan látja. Tudom én, hogy nekem a fiam és az unokám az első, és persze hogy ők azok, nem is megyek nélkülük sehová. Csak éppen mégis nagyon fáj, hogy így elmegy az anyukám. Soha nem volt még olyan, hogy ne lássam naponta eddigi életem során. Én vittem orvoshoz, együtt főztünk, mindent megbeszéltünk. A tesóm le sem bojszintotta, de ez gondolom, tipikus.Na, nem akarok itt tovább rinyálni, csak azt mondjátok meg, hogy milyen szinten abnormális a reakcióm. Előre is köszönök minden választ.


2013. jan. 1. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális a reakciód, sajnos. Nem tudok mást mondani, mint hogy együtt érzek veled.


Anyukád lehet, majd rájön, hogy rosszul döntött, de akkor gondolom már késő lesz, vagy nem lesz pénze.

Ne hagyd, hogy kihasználjon érzelmileg. Sőt, szerintem a magad életét ne a családoddal, inkább egy rendes férfival képzeld el. Az is lehet, hogy ez a helyzet meghozza neked a szerencsét.


Önmagadnak Önmagad legyen az első, a fiad már felnőtt, boldogul akkor is ha te nem mindig érsz rá. Mondjuk biztosan nehéz lesz túljutni ezen. Apám is ezzel küzd, de akárhogy pénzeli az anyját, az akkor is a nagynénémet szereti jobban, és már 20 éve nézem hogy szenvednek mind a ketten. (apám erőszakoskodik mamámmal, hogy költözzön hozzánk, az meg utál nálunk lenni, még egy napot is)

2013. jan. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hogy Te milyen aranyos vagy! Köszönöm válaszod, meg is könnyeztem.
2013. jan. 1. 23:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Normális, hogy rosszul esik.


Írod, Neked a fiad az unokád az első. Miért nem Te, saját magad? 45 évesen vedd fel a legszebb ruhád, menj el a barátnőiddel kirándulni, moziba, színházba. Már nem kell, hogy a gyereked, Anyád legyen a legfontosabb. Mindenki élje a saját életét, úgy ahogy gondolja. Ne felejts el Te is ÉLNI! Fiatal vagy még a magányra. A gyerek, unoka más, hiszen nekik már van külön családjuk. Legyen NEKED is TÁRSAD, barátaid,családon kívül más céljaid is.

Sok sikert Neked, ne búslakodj!

Boldog új évet!

2013. jan. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is! Pont ilyen elfogulatlan véleményeket szerettem volna! Akkor most elgondolkodom a dolgaimon. Néha jó más, kivülálló szemével nézni magunkat. Köszi mégegyszer.
2013. jan. 3. 00:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!