Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnénk a sógorommal?

Mit tehetnénk a sógorommal?

Figyelt kérdés

Feleségem bátyjáról van szó. 34 éves, de mindig link alak volt. Tinédzser kora óta csak a gond van vele (akkor került rossz társaságba) és ahogy nőtt úgy szaporodtak a bajok is. Rossz társaságba keveredett, azokkal elkezdett inni, most is piál néha. Nem minden este,de gyakran berúg, olyankor agresszív is. Egyetlen munkahelyen sem marad meg, minden pénzt elszór, a szeretteit meglopja, ékszereket, könyveket, márkás ruhákat eladja. Tíz éve nős, anyósomék azt gondolták a felesége hátha jobb belátásra birja majd. Sajnos nem így lett. Az asszony gyenge akaratú, nem állt a sarkára amikor sógorom elkezdte a balhés viselkedést. Most szilveszterkor a sógor megint berúgott, összevesztek a feleségével aki közölte, hogy eddig tűrt, 10 éve, most már elég, és elköltözik. Erre a sógor összetörte az üvegeket, porcelánokat a házban, megfenyegette az asszonyt és eltűnt. A felesége hazaköltözött a szülőcsaládjához.

A kérdésem: mit tehetnénk a sógorommal? Anyósomék szerint ha józan, lehet vele beszélni. Talán még elvonóra is lehetne küldeni. Szerintem az nem lenne elég.

Ha Ő is változni akarna kihez fordulhatnánk, mit tehetnénk?

Válaszaitokat előre köszönjük!


2013. jan. 1. 18:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Remélhetőleg észheztéríti ez a pofon, hogy elhagyta a felesége. De tudod, az a baj az alkoholistákkal, hogy mégha be is látják, hogy alkeszok, és szakemberre van segítségük, ez csak addig tart, amíg újra el nem kezdenek inni.

Ezt tudom ajánlani:

[link]

De egy háziorvos tudna több tanáccsal szolgálni.

2013. jan. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Egyszer hallottam a rádióban javító táborról. Kint, tanyán, a világtól elzárva szoktatták le a függőket a drogról, alkoholról. Nem ismeritek? Vagy nem tudtok hasonlókat?

Szerintem az egyszerű elvonó nem lesz elég. Az egész világnézetét kellene megváltoztatni. Vagy gyökeresen "kiirtani" belőle ezt a dolgot. Nem tudom elég tanácstalanok vagyunk mindannyian.

2013. jan. 1. 19:02
 3/3 anonim ***** válasza:
5 év a francia légióban...
2013. máj. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!