Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóban ennyire sértő volt a...

Valóban ennyire sértő volt a kérésem?

Figyelt kérdés
A párom szülei karácsony előtt egy héttel eljöttek hozzánk néhány napra (azt mondták max 26-ig), aztán ittmaradtak. Nem túl nagy a ház, ezért egy idő után már zavaró ha sokan vagyunk. A szüleim is szabadságon vannak így az egész ház egy hangyabolyra kezdett hasonlítani. Tegnap megkértem az anyósomat, hogy ha lehet ma menjenek haza, mert nagyon zsúfoltan vagyunk és kellene egy kis pihi mindenkinek. Udvariasan tettem, nem elkergettem. Erre olyan jelenetet rendezett amilyet még életemben nem láttam, majd elkezdett pakolni és hajnali 2-kor elindultak haza. Nem értem miért kellett ezt ennyire túlreagálni.
2012. dec. 30. 16:31
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
83%
És ne felejtsük el, hogy nem a házadról beszélünk, hanem a házatokról. :)
2012. dec. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
44%
Mint mindenhol az életben, itt is a bunkó parasztnak van igaza, aki megszegte az ígéretét.
2012. dec. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
55%

Lehet inkább meg kellett volna kérdezned, hogy meddig szeretnének még maradni, mert lenne még egy pár programod és úgy akarod akkor szervezni.

Amúgy nem vagy bunkó, nem szálloda vagytok.

2012. dec. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem is nagy pofatlansag volt hazaküldeni anyosekat.Ök a parod szülei,biztos jol is ereztek magukat,de miert epp öket küldted haza,miert nem a te szüleid,es nem kellett volna ezt a paroddal megbeszelni?Vagy kinek gondolod te magad?A ferjednek nincs semmi beleszolasa?Hogy erezted volna magad ha ferjed ezt teszi a te szüleiddel?
2012. dec. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Persze, hogy megbeszéltem a párommal. Ő most nincsen itthon, mert cukrász és elég nagy a hajtás, besegít az egyik haverja éttermében is, ezért csak 24-25-én volt itthon. Akkor úgy mondták neki, hogy 26-án hazamennek. A párom azt mondta, nincs kedve velük telefonon veszekedni, beszéljek velük én.

Egyébként a szüleimé a ház, amiben összesen 2 szoba van. A tetőtér még nincs kész, majd csak tavasszal tudjuk befejezni, addig az egyik szobában mi lakunk a gyerekekkel, a másikban anyukámék. A célozgatással kapcsoatban pedig, nem hiszem, hogy anyósoméknak ne tűnt volna fel, hogy mi a konyhába szorultunk ki a két kicsivel, mert ők aludtak a mi szobánkban.

2012. dec. 30. 17:35
 16/28 anonim ***** válasza:
20%

van arcod, annyi szent!


ha nekem bármi (a legkisebb) bajom is van a párom édesanyjával, akkor valahogy az első gondolatom az, h a páromnak szólok, elvégre az ő anyukája, sokkal jobban ismeri, más színezetben tud vele beszélni mint én, akármiről is van szó.

ez pedig egy különösen kényes kérdés volt.

aláírom, hogy anyósék sem viselkedtek valami tapintatosan, hiszen ők előre mondták, h meddig maradnak, aztán mégsem így lett, illetve nem vették észre, h zsufis a ház, illene nyugiban hagyni titeket, hiszen dolgozó emberek vagytok, már csak pár nap van a szabadságból.


én is idegbajt kapok elég rövid időn belül, ha sok ember van körülöttem, pláne a saját lakásomban, ahonnan még csak nem is tudok elmenekülni. ezt úgy oldom meg, h ittalvós vendég szökőévente jön, akkor is max 1 éjszakára, és nem egy egész bagázs, hanem max 1 személy. én sem szeretek másnál ott aludni, max ha nagyon muszáj, de igazából magamból indulok ki, és inkább nem alkalmatlankodok.

2012. dec. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
87%
Hát figyi, sztem szard le, ki mit mondd itt. Teljesen igazad volt. Az ilyen tahó menjen haza basszus. az anyámék akkor se maradnának a nyakunkon, ha könyörögnénk, mert egyszerűen látnák, hogy nem férnek el. Ha egy 10 szobás házikóról lenne szó, még csak megérteném, ott nem zavarna senki senkit. Na de így?? Igazad volt, jól tetted.
2012. dec. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
89%

#9

Igen a TE anyádék a TE házadban addig maradnak, ameddig akarnak. Csakhogy a szövegből kiderül, hogy valószínűleg nem a kérdező háza az, hanem a szüleié (mivel szabi alatt otthon voltak ott).

Szóval óvatosan állíts olyat, hogy addig marad, ameddig akar, ha a párod anyjáék házáról van szó.

Szóval a nászomék házában nem fogok 2-3 nap helyett Isten tudja meddig maradni.

De ha maradok, akkor is az a minimum, hogy megkérdezem, hogy zavarok-e, és ha nem, akkor maradhatok-e.

Alapvető dolog ez.

2012. dec. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
85%
Nekem elsőre is lejött a kérdésből, hogy a kérdező szüleinek a házában laknak, és tényleg idegesítő lehet lassan két hét után (ha jól számolom, kérdező + párja + gyerekek (ez ugye legalább kettő) + kérdező szülei + a két vendég = minimum 8 fő, egy 2 szobás házban, ráadásul télen, nem nyáron, amikor esetleg úgyis mindenki a kertben döglik). Ez atomdurva zsúfoltság ennyi ideig. Viszont hiába van igazad, kérdező, sajnos az anyósék akkor is meg lesznek sértődve rád. A párodnak kellett volna beszélnie velük, de teljesen érthető, hogy ennyi stresszes meló mellett nem volt kedve veszekedni is. Remélem, idővel megbékélnek, addig meg fütyülj rájuk és élvezd a távollétüket :)
2012. dec. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
81%

Igenis jól tetted, hogy megkérted őket, hogy menjenek haza. A Te szüleid házában Ti is vendégként éltek, ahogy írod, nagyon szűkösen a 2 gyerekkel. Mit mondjak, eléggé pofátlanság úgy vendégeskedni napokon keresztül, hogy a vendéglátó a 2 gyerekkel kiszorul a konyhába. Ha van egy kis jóérzés benne, akkor magától is hazament volna. Ráadásul a fia alig volt otthon a sok munka miatt...

Szerintem tetszett nekik a kényelem, kaja-pia, meg hogy semmit nem kellet csinálni!:-))

Jól tetted, ne izgulj! Legalább tudja, hogy mit engedsz meg és mit nem, tartsa ehhez magát.

2012. dec. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!