Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jól teszem ezt?...

Szerintetek jól teszem ezt? Vagy mit tegyek máshogyan? Anyám nagyon megbántott. Arra gondoltam, nem jelentkezek egy darabig.

Figyelt kérdés
Külföldre költöztünk a párommal, az édesanyjával és a 3éves kislányunkkal.A párom édesanyja vigyázott volna a gyerekünkre és így mindketten tudtunk volna dolgozni.Anyámnak ez már ekkor nem tetszett,mert szerinte nem szabadott volna otthagynom a munkahelyemet és kimenni az ismeretlenbe.Mi mindent megterveztünk,a párom előre kiment és amikor talált munkát és szállást,akkor mentünk utána anyóssal és a gyerekkel.Nekem is sikerült 1hónap után munkát vállalni,és szépen is kerestem vele.Már ki is néztük az ovodát is a kislánynak,amikor anyósom lebetegedett és haza kellett utaznia.Azt gondoltuk csak egy megfázás,de sajnos tüdődaganata volt amit azonnal meg kellett operálni.Úgy néz ki rosszindulatú és kemozni kell.Én otthagytam a munkámat mert így a gyerekkel kell lennem.Anyám azt mondta,miért nem jövünk haza.Ők majd ellesznek a kislánnyal,én meg menjek vissza a munkahelyemre.Igen csak akkor széthullik a családunk,én nem akarom a páromat itthagyni egyedül.Arra gondoltunk ,hogy oviba íratjuk a kislányt és én elvállalok valami 6órás munkát amit találok.Anyám szerint ez nem jó ötlet,mert avval nem keresnék annyit,hogy megérje kinnt lenni.Folyamatosan amikor hívom a skypeon kritizál minket.Hogy én miért nem megyek haza ,majd a férjem összekeresi a lakásravalót.Meg hogy rossz szülők vagyunk mert a kislányunknak már régen oviba kellene járnia,és nem otthon lenni velem.Tegnap akkor telt be a pohár amikor mondtam anyámnak ,hogy most egy hónapra hazamennénk,mert anyósom beteg,és kellene segíteni neki.Erre anyám elkezdett kiabálni velem,hogy mi meggondolatlanok vagyunk,mert erre el megy egy csomó pénzünk,és a párommal nagyon gyerekesen gondolkodunk.Hirtelen meg sem tudtam szólalni,eddig azt akarta menjek haza,most meg jól letol amikor hazamennénk,persze már mindketten.Nem szívleli a választottamat az biztos,ezek után tuti.Tudjuk nagyon jól,hogy ez sok pénz,de nem tehetjük ezt anyóssal,hogy magára hagyjuk ebben a nehéz időben.Nem tudom anyám mit szólna ha ő betegedne le és én nem mennék hozzá haza.Tudom ,hogy jót akar anyám,csak ő nem nézi a lelki vonalát a dolgainknak,ő csak az anyagiakat nézi.Nem tudom ő neki olyan mint ha nem lenne szive.Azt se bánná,ha én a párom nélkül szenvednék Mo-on,csak dőljön a pénz.Az se számít,hogy a gyerekünk lehet így apa nélkül nevelkedik ki tudja meddig?Hihetetlen számomra anyám gondolkodása.
2012. dec. 27. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Számomra is hihetetlen, viszont ismerős valahonnan...Az egész abból indul ki, hogy nem kedveli a párodat. Arra utazik, hogy elválasszon benneteket. És még azt sem bánná, hogy a kis unokája apa nélkül nevelkedik, a lánya pedig boldogtalan, csak sikerüljön a terve. Így, hogy hazajönnétek párod édesanyját ápolni, így már inkább ne is gyertek... És még azon gondolkodik némelyik anya, hogy miért nem állnak vele szóba a gyerekei...Azt írod: "Tudom, hogy jót akar anyám..." Ebben azért ne legyél annyira biztos. Remélem megoldódnak a gondjaitok.
2012. dec. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azért ilyen,mert fáj,hogy kiköltöztetek.Azt szeretné,ha mindig a közelében lennél te és az unokája.Féltékeny anyósra is,mert hiszen ott volt veletek kint,minden nap együtt lehettetek.Próbáld finoman elmondani neki,hogy mennyire fáj ez neked és higyje el,hogy szereted őket,de neked már családod van és nem akarod,hogy széthulljon.Mondd el neki,hogy ha ezt nem fejezi be,akkor nem fogod keresni,mert megkeseríti az életedet,ahelyett,hogy segítene.Mindezt szépen,nyugodt hangnemben.Ha ebből sem ért,akkor ne törődj semmivel.Szép,hogy anyósoddal ilyen a viszonyod,ápoljátok őt és legyetek vele,mert szüksége van rátok!
2012. dec. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
14%
Anyukádnak teljesen igaza van, hogy 3 éves gyereknek már óvodába kell járnia és építeni más gyerekekkel kapcsolatot és kicsit szocializálódni, mert azzal nem jut semmire hogy veled ül otthon. Csak félt, hogy elb*szod a saját, a párod és a közös gyereketek életét is. Ez tényleg gyerekes viselkedés, hogy most hazamegyek meg visszajövök meg dobálom a munkahelyeket sorba, itthon meg minden 3. ember munkanélküli. Szóval a gyereket írasd be sürgősen egy óvodába, mert visszamaradott lesz vagy gyertek haza mindannyian vagy dolgozzatok.
2012. dec. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mi nem dobáljuk a munkahelyeket,a páromat leépítés miatt kirugták a magyarországi munkahelyéről,én pedig fizetetlen szabira mentem el.Jövő nyárig szabadságon vagyok.A németországi munkahelyemet pedig,anyósom betegsége miatt kellett lemondanom.Mi mindenre gondoltunk,csak a rákra nem,sajnos ezt kifelejtettük,mert erre az ember nem számít.Ovit is néztünk már a kislányunknak,csak mostanra lettek készen a hivatalos papírok,amik kellettek a beíratáshoz,viszont így,hogy ez a betegség keresztülhúzta a számításainkat,most átértékelődtek a dolgok.Főleg ha anyósom nem tud egyedül boldogúlni a betegségével,akkor nekem haza kell mindenféleképpen mennem ápolni őt.Akkor viszont Magyarországon kell oviba iratnom majd a gyerekünket,és reménykedhetek,hogy lesz-e hely majd az oviban.A párom meg majd eldönti marad-e vagy hazajön,hogy együtt legyen a család.Gondolom a lelkiismerete nem hagyná,hogy amikor már szinte haldoklik az édesanyja kint marad pénzthajkúrászni.Nagyon nehéz helyzetben vagyunk,és nekem inkább arra volna szükségem ,hogy a jó édes Anyukám lelkiekben támogasson,nem erre,hogy még nehezebbé tegye ezt a krízishelyzetet átvészelni.Nekem ez a véleményem,és én így érzek.Aki egyetért anyám viselkedésével,az pont ugyanúgy gondolkodik mint ő,és az ilyen gondolatokra nekem nincsen szükségem.Az én életem,az én családom és ebben nem tudom mi a gyerekes?Egy gyerek ennyi teher alatt összeomlana,de mi megpróbáljuk jobbá tenni a jövőnket azzal,hogy kijöttünk ide mert itt 3x annyi a fizetés mint otthon,és ha valaki bajban van mint például anyósom,aki mellesleg segített nekünk,akkor miért gyerekes az ha segíteni szeretnénk neki?
2012. dec. 27. 14:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Hármaska,szerintem itt nem az óvoda volt a sarkalatos kérdés.

Ne hívd ,várd míg ő jelentkezik,én ezt csinálom 30 éve...

2012. dec. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nem tudom mi baja lesz a gyereknek, ha nem megy oviba még. Semmi. elmész vele játszótérre, ott vannak más gyerekek, pont annyi idő elég neki a társaságból. Milyen marhaság. Ha most így sikerült megoldani, hát akkor ígyvan.


Nagyon jószívű nő vagy, rendkívül rendes, hogy segítesz anyósodon. Biztos nagyon jól esik neki, hogy van akire számíthat. Ilyenkor mutatkozik meg, hogy tényleg van családja valakinek. Nagyon helyesen teszed, hogy most haza jössz segíteni neki. Ha minden jól megy hamar meggyógyul, jobban lesz, és akkor ki tud menni megint hozzátok. Biztos találsz munkát utána is.


Anyukád merő önzésből mondja amit mond. Nagyon helyes hogy nem akarod magára hagyni se a párodat se az anyját. Mindenesetre most végleges megoldást nyilván nem tudtok kitalálni, előbb meg kell várni hogy alakul anyósod állapota, aztán el lehet dönteni hogyan tovább.

2012. dec. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!