Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megéri küzdeni ezért a kapcsol...

Megéri küzdeni ezért a kapcsolatért?

Figyelt kérdés
Nemrég szakitottunk a barátnőmmel 10 év után,melyből 2 évet együtt éltünk.A szakitás oka: nem egyszerű megválaszolni,sok tényező közrejátszott pl.: nem kértem meg még a kezét, mert túlságosan azzal voltam elfoglalva, hogy karieremet épitsem, biztonságos alapot akartam teremteni amibe családot tudunk alapitani,az alapvető anyagi javak már megvoltak, túlságosan belefásúltam a hétköznapokba.Szerinte elhanyagoltam őt(most igy később belegondolva talán igaza is volt,többet kellet volna kimondanom az érzéseimet) Ezért más karjaiban keresett vigasztalást.Miután ezt tudadta velem felnyitta a szemem,beláttam hogy tévedtem elhanyagoltam.De viszont én még mindig szeretem,még azon is túltudnám tenni magam hogy félrelepett,és a kapcsolat ápolásával boldogok tudnank lenni.De ő már döntött, elköltözik.Én sajnos nem tudom magam ilyen gyorsan túltenni magam az elmúlt 10éven,és az bánt, hogy nem adunk esély ennek a kapcsolatnak. Lehet hogy túl csöpögősnek hangzanak a leirtak de valahogyan kikellett magamból irni(túl friss a szakitás).Valólyában kevesett engedek ki az érzéseimből,nem nagyon nyilok meg mások előtt az érzéseimmel kapcsolatban. Bocsánatot kért hogy megbántott, de már nem lát közös jővőt a számunkra. Én pedig lelkileg még nem tudom elengedni,feladni a közös jövőt. Mivel úgy érzem soha nem bántottam lekileg tudatosan.Talán az is a baj,hogy túl jó voltam. Szerintetek mit tegyek haggyam a fenébe és lépjek túl,vagy adjak neki időt egyedül(ne jelentkezzek neki)?

2012. dec. 24. 12:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Ha akarod őt, legyél kitartó. És ne azzal a tudattal fogj hozzá, hogy "túl jó" voltál. 10 év nagyon hosszú idő, és én (nőként) megértem, hogy a párod úgy érezte, nem kell neked igazán. Az ember az életét, egzisztenciáját folyamatosan építi, erre hivatkozva ennyi ideig várni nagyon furcsa. Gondold végig, mit szeretne vajon ő? Miket mondott, amiket nem hallottál meg? Nézz utána, mi fontos egy nőnek. Érezze, hogy nem sértett önérzetből küzdesz. És légy természetes, ne nyálas. Arra gondolj, akit 10 éve megismertél. Fő a kitartás!

37/N

2012. dec. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Én megértem őt, pont ezt csináltam, pedig csak 4 év volt, nem 10. Mit gondoltál 10 év után nem akarna szerencsétlen nő férjhezmenni, gyereketszülni? természetes, hogy elment a kedve az egésztől, belefásult a dolog. Bár az nem volt szép, hogy megcsalt.

Nem mondom, hogy teljesen értelmetlen küzdeni, próbálkozz még, beszéljétek meg, mondd el mik a céljaid a jövőre nézve, de ha ő már nem szeret és nem látja értelmét, akkor engedd el.

2012. dec. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
42%

ne jelentkezz...hagyd a szekeret, kár kapaszkodni..ez a hajó elment(némi képzavarral)


ha mégis úgy döntesz, hogy visszakönyörgöd, az már csak maszatolás lesz..mindig ott bújkál majd a kisördög, hogy mit tudott a másik?


nagyon szép, hogy lelkizős vagy, de tessék továbblépni egy kis pihenő után..


mégegyszer: ez a hajó elment!

2012. dec. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%

Egyetértek részben a barátnõd döntésével. Te sokat gondoltál a jövõtökre, viszont ami fontos egy kapcsolatban azt nem tetted meg, amely egy nönek nagyon jól esne.

Most hagyd gondolkodni és ha van valakije nem biztos, hogy jól fogja érezni magát, hiszen 10 év az 10 év. A friss kapcsolat az elveszi néha a józan ész gondolatait.

Várjál türelmesen, ha valóban vissza akarod kapni, de elmondhatod neki, hogy bizonyitani akarsz, ha még õ is szeret téged, mert az sem mindegy.

2012. dec. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

Hiába 10 éve ismeritek egymást, csak 2 évet éltetek együtt. Ha 2 év együttélés után dobbant, ott az elmúlt 8 év semmit nem ér.Két dolog lehetséges: fogalmad nincs ki ez az ember, és végig színházat játszott neked vagy inkább elfogadáson alapult a kapcsolatotok. Az az ember aki 10 évből 8 év után összeköltözik-az nem fog neked 2 év után dobbantani. Ezerszer elhanyagolhatod akkor se, mert mondjuk minőségi volt az addig eltöltött idő. Úgy hogy valami nem kóser...


Szivesen biztatnálak, hogy de ostromold stb-stb, de szerintem felesleges. Most képzeld el, lett volna egy gyereketek, elveszed, és most dobbant. Ráadásul úgy, hogy tudod, hogy van valaki, és itt van karácsony. Ez beszédesebb mint bármi számomra. Tudod mondani mindent lehet, de a cselekedetek beszédesebbek minden szónál.

2012. dec. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%
10 ev eselyt kaptal, ezert a parod lepett, ezt kell elfogadnod! Itt nem megcsalasrol van szo, felrelepesrol, hanem egy hatarozott donteserol a parodnak, amit fogadj el.
2012. dec. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Jelen pillanatban úgy érzem,hogy küzdeni szeretnék érte,csak nem tudom hogyan tegyem,nem akarom zargatni mert akkor az a kicsi is ami még benne van átalakúlhat gyölöletté. Kérdezném,hogy ti nők mit várnátok el hogyan küzdjenek értetek anélkül hogy zaklatásnak vennétek.
2012. dec. 24. 13:02
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
En ha tudom, hogy ez a férfi igazán szeret és küzdeni akar értem és én is nagyon szeretem, akkor nekem egy "ölelés" és egy "szeretlek" szó is elég lenne!
2012. dec. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
59%

A 10 év, elhanyagolás stb még érthető, erre én is azt mondanám, hogy küzdj érte.

Na de hogy más karjaiban keresett vigaszt? Magyarul semmibe vette a 10 évig felépített bizalmi viszonyotokat és félrekefélt. Én ezt sehogyan sem tudnám megbocsátani. Még akkor sem, ha az egész 10 év rajtad múlott.

A helyes döntés az lett volna, hogy megpróbáljátok megbeszélni, változtatni és ha végképp nem működik, akkor szakítotok és utána azzal fekszik össze akivel csak akar. De így, hogy az egészet a hátad mögött csinálta, hazudva a szemedbe (még akkor is, ha te elhanyagoltad), számomra már lenullázná a bizalmat.

Akármilyen nagy is a szerelem, nyilván nem szeretett annyira téged, hogy korrektül járjon el. Ennek így nincs jövője.

2012. dec. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy nem mondta meg mindjárt hogy mi bántja,csak kész tények elé állitott.Mert ha felnyitta volna előbb a szemem nem jutottunk volna idáig.
2012. dec. 24. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!