Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni, hogy biztosan...

Mit tudok tenni, hogy biztosan megkapjam a volt férjemtöl a gyerektartást, ha eladja a házát? Végrehajtónál lemondtam az árverést a házról, hogy el tudja adni és akkor kifizet azt mondta. De félek, hogy nem látok belöle semmit.

Figyelt kérdés
2009. aug. 23. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a végrehajtóval beszélj erről. Szerintem írasd rá jelzálogteherként akkor először téged fizetnek ki utána ő kapja a maradékot. Vagy inkasszó a számlájára és akkor ahogy megérkezik a pénz levonják belőle. A végrehajtó mit mondott? A becsületszó szép dolog de én a helyedben nem hagyatkoznék csak erre, bár te ismered a volt férjed.
2009. aug. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ez az egész ugy történt,hogy megkeresett,hogy el akarja adni a házat,de mig árverés alatt van,nem tudja,és csak én tudom lemondatni az árverést a házrol a végrehajtonál.nem akarja ugy eladni,hogy árverés alol veszik meg,mert akkor nem tudja kikerülni a végrehajtot,hogy ne fizesse ki,igy,hogy ha én lemondom az árverést a házrol,akkor kikerüli a végrehajtot,nem kell még + a végrehajto felé fizetnie x ezreket,és akkor én is jol járok,mert megkapom az elmaradásomat,meg ö is jol jár,mert nem kell még a végrehajtofelé is fizetnie.elmentem vele a végrehajtohoz,mert végre örültem neki,hogy ki akar fizetni 2004óta és lemondattam a végrehajtoval az árverést a házrol.az ugy történt,hogy azt kellett mondanom a végrehajtonak,hogy kifizette nekem az elmaradását,vagyis fizetett 170ezret(ami ugyebár nem történt meg)azért annyit,mert pontossan nem tudtuk,mennyivel log még nekem.és ott kiszámolta az asszisztens nö,hogy még +36600-at kell fizessen nekem+a végrehajtonak járt pénzt is kiszámolták,adtak neki ezekröl egy csekket,hogy adja fel a végrehajtonak és ami nekem jár pénz az átutalják nekem.na a végrehajto kérte,hogy mutassam be azt a papirt,hogy utalt nekem170 ezret,mondtam neki,hogy most nincs nálam,mondta,hogy ok akkor,fénymásoltassam le és küldjem el neki,és akkor bizonyitom,tényleg kifizetett.na de nem is fizetett ki:S csak ugye azt mondtam,mert akkor nem vette volna le az árverést a házrol.és megküldte a jegyzökönyvet,mert ugye irtunk,mikor bent voltunk.és azt a volt férjem,tovább adta a vevönek aki megveszi a házát.akkor ugy volt,hogy 2 héten belül jön a pasi és fizeti a házat,de annak már vagy 2 honapja.de állandoan zaklatom a volt férjemet,hogy mikor fizet,meg mi van a pénzzel,de ök sem kaptak még semmit,(ezt csak gondolom,meg látom is rajtuk)mert ha kaptak volna,nem szakadtan játkálnának.multkor mondta,most 23.-án jön a pasi hozzájuk,állitolag kifizeti öket végre,de utalni fog nekem.na itt van már 25.-e és még semmit nem tudok.igy nem tudom,hogy lehetne megfogni,hogy tényleg kifizessen,mert félek attol,hogy nem fog és elbujkál a pénzzel,mig el nem fogy.én meg buktam kb 200ezret:(.+ még rosszabbul jártam,mert az államtol közben én megigényeltem a gyerektartást,amit már meghatároztak neke,meg is kaptam márciustol juliusig szolo összeget tölük,de visszamondták ez miatt+vissza is kell fizessem,mivelhogy nyilatkoztam a végrehajtonál jegyzökönyvben,hogy kaptam pénzt töle.mert ez ugy müködik,hogy ha kapok az államtol gyerektartást,és ha közben fizet az apuka,akkor szolnom kell a gyámügyön és megszüntetik a állam felöli gy tartást.tudom szarul csináltam a dolgokat,de én abban biztam,kifizet,mert saját magátol jött és szolt végre 2004 ota,hogy ki akar fizetni.tudom,nem kellett volna biznom benne,de ki nem örült volna neki?igy is jön a suli,meg minden a gyereknél..... a végrehajtot sem értem,mert nem várta meg azt a másolatot,hogy én bemutassam neki,hogy fizetett a volt férjem,meg nem is kapta meg ö sem a csekkeket és mégis szolt a gyámügyön ezzel kapcsolatban.ilyenkor nem e lehetne valamit tenni,nincs e valami kiskapu azzal kapcsolatban,hogy biztosra megkapjam a pénzt töle?az ö állitása szerint kézbe kapja a vevötöl a ház árát,igy bankon keresztül sem tudok csinálni semmit.végrehajtohoz sem tudok visszamenni,nem e lehet valamit csinálni,mert körbefog röhögni a hibámért:( tudom,tényleg hibáztam,de csak van valami megoldás,hogy megkapjam a pénzem.ha tud valaki erre valamit irni,nagyon jo lenne,csak a lecseszésektöl légyszi kiméljetek,mert már eleget kaptam.tudom,hülye voltam,de én megoldást akarok erre az egészre,nem lecseszést.légyszi valaki ha tud erre irni valamit,irjon.elöre is köszi.
2009. aug. 25. 12:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Elég jól keverte az exed a lapokat. Szépen megvezetett úgy hogy gyakorlatilag törvényes lehetőséged nem nagyon maradt. Remélem azért tud vki vmi hasznosat írni, mert nekem ezek után max. olyan lehetőség jut eszembe hogy baseball ütő meg ilyenek :).

Esetleg elmondhatnál mindent a végrehajtónak. Ha valaki akkor ő biztosan tud vmit mondani.

2009. aug. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!