Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet behajtani a...

Hogyan lehet behajtani a gyerektartást?

Figyelt kérdés

A volt férjem 9 hónapja el van maradva a pénzzel. Nincs bejelentett munkahelye, alkalmi munkákból él.

Úgy tudom, hogy ha bejelentem a gyámügyön, akkor ők fizetik helyette. Ez tényleg így van?

És ha igen, akkor azt az összeget, amit annak idején a bíróság megállapított vagy ők szabnak ki egy minimál összeget?


2011. nov. 9. 12:44
 1/6 gabyjoze8377 válasza:
Mivel van bírósági végzés kötelezheted fizetésre. Menj el az ügyvédedhez és adjátok be a bíróságra a papírt. Öt megszorongatják és ha valóban nem tud fizetni az állam megteszi helyette, amit persze majd rajta behajt. A gyámügy nem tudom, hogy fizetne e helyette. Szerintem nem.
2011. nov. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A feltevésed alapjaiban jó, de úgy látom van egy két homályos folt. Valóban a gyámhivatalnál kell megkérvényezni, az állam által megelőlegezett gyerektartást. Ez egy minimális összeg, kb. 13-15 ezer forint gyermekenként. Ez adótartozásnak minősül és majd behajtják az édesapán. Tehát ezt az állam adja, nem a gyámhivatal. Ők csak megvizsgálják, hogy jogos-e a követelésed. De nem fog menni hipp-hopp. Be kell szerezni hozzá a végrehajtó igazolását, hogy van-e ingatlan az édesapa nevén, dolgozik-e stb.
2011. nov. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat...

Nincs a nevén semmi, munkahelye sincs...éppen azért, mert van több tartozása ezen kívül is.

Egyik hétvégén nem adtam oda neki a gyereket láthatásra, hátha így fog fizetni....erre ő bement a gyámügyre. Ott engem fenyegettek pénzbírsággal, mert ilyet meg mertem tenni.

2011. nov. 9. 13:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt, hogy akadályozod a láthatást ne tedd meg, mert tényleg pénzbírságra büntethetnek. A láthatás, és a tartásdíj fizetés nem függ össze. Te is menj be a gyámhivatalhoz és add be a kérelmed minél előbb.
2011. nov. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A lathatast ne akadalyozd, viszont feljelentheted mivel, hogy nem fizet. (Asszem kiskoru veszelyeztetese)
2011. nov. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bemásolom egy tegnapi kérdéshez írt válaszomat:


Akkor a követelőzőt teheted:


ha van bírói papírod a gyerektartásról, akkor bemész a gyámhivatalhoz, és elmondod, hogy az apa nem fizet. És mivel semmi munkája, vagyona, így nem is fog. Ilyenkor megítélik a megelőlegezett gyerektartást, 3 évre, ami még egyszer 3 évvel meghosszabbítható. De! És itt van, amit kérdeztél: mivel az apa nem tesz eleget a bírói döntésnek (fizetés), így fel kell őt jelentened a rendőrségen, majd küldik az idézést, hogy mikor kell bemenned. A rendőrök továbbadják, és az apa a bíróság elé kerül vádlottként tartás elmulasztása miatt. Általában nem súlyos az ítélet, próbaidő esetleg.

2011. nov. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!