Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit vigyek a párom családjának?

Mit vigyek a párom családjának?

Figyelt kérdés

a barátom megkért, hogy töltsem velük a karácsonyt, mert tudja, hogy úgyis csak egyedül lennék. de most nagyon nagy gondban vagyok. mert ugye ott lesznek a szülei, a két nővére és az öccse. ő azt mondja hogy ne vigyek semmit, de szerintem ez meg illetlenség. viszont nekem még sosem kellett senkinek karácsonyi ajándékot vennem és fogalmam sincsen, hogy most nekik mit vihetnék. sajnos egy konyhatündér nem vagyok, hogy készítsek valamit. a nővérei 30 és 28 évesek, az öccse pedig 14. valami jó ötlete van valakinek?

előre is nagyon szépen köszönöm



2012. dec. 20. 11:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia, hány éves vagy ?


Én minden évben az apukának egy üveg bort viszek, mióta Náluk is karácsonyozok (6. éve), anyukának pedig valamilyen nagyon dekoraív és finom sütit, amit én sütök (mindig el van ájulva az igényes csomagolástól és a finom sütitől). A párom hugának szoktam venni valami "nagyobb dolgot", mivel jóban vagyunk és eléggé szeretjük egymást. Vettem neki már, ruhát, ékszert, parfümöt. De ha Te még enm ismered őket, vegyél esetleg valami finom édességet.


Egyébként tényleg nem kell nagy dologra gondolni, a szülők nem várják el, főleg ha még nem is dolgozol.

Szép Ünnepet!

22-L

2012. dec. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

25 vagyok és a barátom is.

eddig nekem tényleg nem kellett ilyenre gondolnom, mert 17 voltam amikor a nagyi meghalt és onnantól "egyedül" maradtam.

én is gondoltam a sütire, csak sajnos tényleg nem tudok sütni.

és hát már úgy ahogy ismerem a családot és ők is szeretnék ha mennék, csak nem is nagyon akarok zavarni, de közben meg nemet sem akarok mondani.

2012. dec. 20. 11:10
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha nincs személyre szabott ötleted, akkor vigyél nekik apróságokat. Tudod, vannak ezek a klasszikus ajándékok, a férfiaknak egy üveg minőségi alkohol, a nőknek bonbon, a gyerekeknek csoki.

Jó ajándék lehet még, ha wellness jellegű dolgokat viszel, pl. fürdőgolyó, fürdősó a nőknél mindig beválik, a férfiaknak meg mondjuk egy szép sál.

Szóval olyasmi, amit szinte mindenki szeret, nem baj ha van több is belőle, vagy olyasmi, ami elfogy a használat során.

2012. dec. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Tavaly ugyanilyen kérdést tettem fel.

Bár van családom,de rossz a kapcsoltunk.

akkor még csak pár hónapja voltunk együtt,mégis meghivtak magukhoz karácsonyra.

Sütit vittem (semmi extra,kókuszgolyót csak gyúrni kell,havas hegycsúcsot szintén,bocisütit csak keverni és sütőbelökni) és üveg pálinkát,végre jó volt a karácsony

(idén már együtt élünk,és mi hivjuk őket karácsonyozni)

Remélem neked is lesz ilyen jó a karácsonyod.


Ne félj,nincs mitől

2012. dec. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az apukájának egy üveg bort, az anyukájának és a testvéreinek pedig valami édességet. (Pl, bon-bon). Vagy ha valami "nagyobbra" gondoltál az anyukájának, akkor esetleg valami illatosgyertya szettet, vagy ilyesmit, a testvéreknek pedig mehet az édesség.
2012. dec. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Biztos le leszek pontozva, de szülőként, többszörös anyósként írom, ismeretségi körömben alap, hogy karácsonyra rengeteg sütit kaját stb. csinálunk, roskadoznak az asztalok a sok ételtől-italtól. Nem hiszem, hogy oda még hiányzik a süti, bármennyire is finom. Hegyre homokot hordani lehet, de minek?

Az ital az jó, nem romlik, el lehet tenni. De pl. valami kozmetikai dolgot, akár egy testápolót vagy tusfürdőt is jobbnak tartanék.

Megfigyeltem, hogy a sütinek, mint ajándéknak kevesen örülnek, nem egy olyan esetet láttam, jaj de jó, de finom, aztán 2 nap múlva, vagy a háta mögött (csúnya dolog) hát azért ez az XY sütije nem volt valami jó, vagy hozhatott volna valami értelmesebbet stb.

2012. dec. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

én isw ilyen wellnesses dolgokat mondanék, lehet dekorüvegben kapni szép fürdősót, azt vihetnél a lányoknak, apukának (ha dohányzik, szivarozik) szivart, esetleg bort, kisöccsnek csokit, esetleg valami számítógépes játékot, ha bírja az ilyeneket.

De miért nem pároddal közösen ajándékoztok?? Mi az első ünneptől fogva közösen vettünk, közösen adtuk. Meg ő mégiscsak jobban ismeri a családját :)

2012. dec. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

a barátommal múlt héten voltunk vásárolni. eddig minden okés is volt, csak tegnap este kitalálta, hogy menjek én is, mert nem szeretné, hogy egyedül legyek. egyből jöttem azzal, hogy üres kézzel nem megyek és megkérdeztem, hogy mit vigyek. de mindig leráz, hogy csak magamat. nem kell semmi, mert nem azért hívott meg, hogy költségekbe verjem magam

köszönöm az ötleteket mindenkinek!!

2012. dec. 20. 14:33
 9/11 anonim ***** válasza:
Én csinálnék egy tálca kókuszgolyót - az tényleg nem nehéz- és vennék valami finom bort... ezt így mindenkinek be a közösbe. Esetleg gyerekeknek nagy táblás milka csokit.
2012. dec. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha van felétek esetleg euros bolt nézz szét, mert sok jó dolog van olcsón. Pl anyukájának valami konyhai dolog pl fűszertartó vagy hasonló. Én a barátom mamájának sálat vettem (290ft volt) az anyukájának a tkk boltban 500ft-ért sütis receptkönyvet, mert szeret sütni. a többieknek meg tusfürdő csomag (egész jó áron vannak már). Szóval lehet venni értelmes dolgot olcsón is :) Az apának a bor vagy valami ilyesmi jó ötlet nagyon. Már ha iszik, mert nálunk ez a gond, hogy a barátom apja soha nem iszik még szilveszterkor sem (régen nagyon piás volt), de letette, így neki marad a tusfürdő/spray dolog. Én sosem viszem túlzásba ezeket. Lehet még gyertya, díszdobozban vannak most pl tescoban teák és azok sem túl drágák. A barátom öccsének tavaly karkötőt vettünk (na nem arany meg ezüst), csak ilyen bőr jellegű. pár száz forint volt. Vagy névre szóló bögre, toll, mondjuk ezek picit drágábbak már.
2012. dec. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!