Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők! Ilyen esetben váláskor,...

Nők! Ilyen esetben váláskor, hogyan lehetne veletek egyezkedni? Mi az ami hatásos lenne?

Figyelt kérdés

A feleségemet 8 éve ismertem meg, volt már egy kisfia, ő most 10 éves. Született egy közös kislányunk, 2 éves. Sajnos tönkrement a kapcsolatunk, én szálltam ki belőle - nem túl szépen. Haragszik rám, ami jogos, de a kisfiút eltiltja tőlem. Ha elviszem a kislányunkat, sosem engedi, hogy a fiút is velünk tartson. Elég rosszul esik nekem is, mivel 2 éves kora óta nevelem. Ezzel büntet ez nem kérdés, de közben a gyerek is örülne ha velem jöhetne ő is. (az apja nem foglalkozik vele)

Mivel egyezkedjek, hogy ne csinálja ezt? Esetleg egy nagyobb gyerektartással? Bár úgy gondoltam, hogy csak azt fogom fizetni amit a bíróság megítél, ezen felül, pedig majd veszek a lányomnak ezt-azt. De ha felajánlanék neki egy ettől nagyobb összeget, talán belemenne?



2012. dec. 18. 11:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
22%

Azért én szívesen meghallgatnám a volt feleséget is, hogy mi az oka hogy így döntött. Hogy mekkora fájdalmat okozhattál neki. Most mindenki csak a te verziódat ismeri, de mi van az asszony verziójával??

Nem tudom mi a harag oka, de ha egy anya a saját gyermekét elengedi mert az kötelező,de a másikat nem...nos ennek oka van. Amúgy meg ez a mondat azt sugalja hogy te sem voltál tökéletes

" Bár úgy gondoltam, hogy csak azt fogom fizetni amit a bíróság megítél, ezen felül, pedig majd veszek a lányomnak ezt-azt" Érdekes módon a kisfiúról semmi ilyet nem írtál, hogy neki is vennél ezt-azt.

A magasabb gyerektartással meg az a gond,hogy te eleve kijelented hogy annyit fizetsz amennyit a bíró határoz, de külön a volt feleséggel esetleg megegyeznél a magasabb összegbe. És meddig? Amíg újra össze nem kaptok valamin, és akkor kijelented hogy csak annyit fizetsz ami a végzésen áll?

Ns mi a helyzet az okokkal? Miért döntött így az asszony??

2012. dec. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felesleges több pénzt adni, attól a harag megmarad.


Ha a nő haragszik a pasira, annak 90 % az az oka, hogy egyáltalán elhagyta, vagy megcsalta. A nők másért nem szoktak ennyire haragudni.


Ha a közös gyereket elengedi, mert muszáj, akkor a külön gyerekét valóban csak dacból nem engedi. Ha komoly oka lenne, ami veszélyeztehetné a gyerekeket akkor a közöset se engedné el.


Mit tudsz tenni? semmit. Esetleg ha legközelebb elhozod a közös gyereket megjegyezheted hogy "azt hiszed hogy ezzel engem büntetsz? szánalmas vagy." és otthagyod. Egyébként a fiú már elég nagy ahhoz, hogy meg lehessen neki mondani egyenesen, hogy te szeretnéd elhozni, de az anyja nem engedi, mert haragszik rád. Nem kell minősíteni, de ennyit azért nem árt tudnia, hogy legalább tudja, hogy te elvinnéd. Ez is biztos jól esik neki. Aztán ha eleget nyafog az anyjának, akkor majd el fogja engedni.


De szerintem a pénzzel semmiképpen ne próbálkozz.

2012. dec. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
73%
Már megint mindenért persze csak a férfi lehet a hibás. Ő kérdezett neki válaszoljatok ne a nő hülyeségeit magyarázzátok meg. Persze a nőnek sem véletlenül van 2 gyereke két Apától.
2012. dec. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
9%

Kedves utolsó!

Auért azt a részt is olvasni kell, hogy "én szálltam ki belőle-nem túl szépen". Ugye ez nem tudjuk mit takar, mert ezt a kérdező is csak szépen elsumákolja. Tehetett olyan dolgokat, amivel jól kiverte a biztosítékot és most magát sajnáltatja, hogy a gonosz nő eltiltja tőle a gyereket. Lehet hogy bántalmazás van a dologban, vagy ivászat, nem tudhatjuk.


Kedves kérdező! Pénzzel nem lehet kapcsolatokat megoldani. Azt kellene tisztázni, hogy a nem túl szép kiszállásod hogyan lehetne enyhíteni. Ebben mi természetesen nem tudunk segíteni, mert nem tudjuk a pontos történéseket.

2012. dec. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

A kisfiúra azért nem tértem ki anyagilag, mert az apja fizet gyerektartást. Persze ha elvinném őt is, neki is ugyanúgy megvenném amit a lányomnak. Nem inna az egyik ivólevet a másik vizet..

Az hogy mi az oka, hogy elválunk teljesen mindegy. Nem voltam tökéletes férj, ez igaz. De akkor mi van? Ilyen primitíven kell visszavágni? És nem csak engem bánt ezzel.

2012. dec. 18. 12:56
 16/21 A kérdező kommentje:
Nem iszok, soha nem ütnék meg egy nőt, sem gyereket. Követtem el hibákat, sokat vitatkoztam. Ha akarod kimondom azt is, hogy volt másik nő a kapcsolatban. De ez egy teljesen más dolog. Tudott róla korábban is, én voltam a hülye, hogy vele maradtam, engedtem a gyerekkérésének. Szóval tényleg hibáztam több helyen. Attól még a gyerekek ragaszkodnak hozzám.
2012. dec. 18. 12:59
 17/21 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Sajnos a nők attól megzakkannak, ha esetleg őket hagyja ott valaki.


Szóval légy résen ha esetleg rád zárná a fürdőszobaajtót!!

2012. dec. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%
Igazán nem értem, miért kell azt lepontozni, amikor azt írtam, hogy illene a másik fél nézőpontját is megismerni. Bár mindegy. Sokan így élitek ki a frusztrációtokat.
2012. dec. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
62%
Én nem pontoztalak le utolsó de baromra nem értem amikor ezt írják. Ha egy nő ír, hogy az Apa nem foglalkozik a gyerekkel akkor miért nem írod, hogy a másik felet is megkérdezném. Ez az oldal lényege, hogy az adót kérdésre válaszolj.
2012. dec. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Talán jobb is ha elhagyod ezt az idióta nőt. Sajnos a nők nem néznek tükörbe, nem tudják miért hagyják el őket. Ez kb a 60%-a igaz. Szégyen.
2012. dec. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!