Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon kétségbe vagyok esve,...

Nagyon kétségbe vagyok esve, de mit tehetnék én?

Figyelt kérdés

Valaki adjon tanácsot! Van egy nővérem, 27 éves. Már rég benőhetett volna a feje lágya, de még mindig otthon van a szüleimmel és nem hajlandó elmenni dolgozni.

A szüleim tartják el még mindig, csak néhányszor dolgozott(pár hónapot), de most megint nem. Sokszor keresek neki munkát, de mindig talál kifogásokat, és a végén rámtámad, hogy és én miért nem dolgozok.(!)

A szüleimet, mintha ez nem érdekelné. Ha valami problémájuk van emiatt, akkor is én vagyok a hibás..Mit tehetnék én? Emiatt is én érzem magam rosszul, hogy rengetek pénzt feccöltek idóta tanfolyamokba, amit vagy otthagyott, vagy annyira értelmetlen volt, hogy nem talált vele munkát! Én még tanulok, nem a szüleim pénzéből,tőlük nem kérek a testvérem miatt sem, mert lelkiismeretfurdalásom van miatta...

Mit tehetek? Mi lesz később vele? Én fogom eltartani?


2012. dec. 15. 20:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A tesód szerintem fél az élettől
2012. dec. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
oké, de van valami ötleted?
2012. dec. 15. 20:47
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mit tegyél? Tanulj, aztán szerezz magadnak munkát, és lépj le, amilyen gyorsan csak tudsz.

A nővéred egy here, a szüleid meg idióták, hogy tűrik. De te semmit nem tehetsz. Mert ha nem tesznek semmit, akkor ez nekik is így okés.

2012. dec. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
szép és jó, lelépek, és majd hagyjam magára, amikor rá lesz szorulva? annyira nem jó a kapcsolatunk, de tuti, hogy életképtelen lenne a szüleim nélkül.
2012. dec. 15. 20:56
 5/14 anonim ***** válasza:

és meddig akarsz gyámkodni majd felette? haláláig? Hidd el, van, akin nem lehet segíteni. Elvárja, de semmit nem tesz, hogy netán neki, önerőből jobb legyen.

Te meg majd évek múlva is ide fogsz irogatni akkor, hogy mit csinálj vele, mert már nem bírod anyagilag, lelkileg.


Hidd el, az ilyenekkel nem lehet mit csinálni.

2012. dec. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
dehát ezt így nem lehet! igen, az a baj, hogy valószínűleg a haláláig, ha nem kapok jobb ötletet. Olyan rossz, hogy van egy idősebb testvérem, de olyan mintha én lennék a felelősségteljes felnőtt...
2012. dec. 15. 21:02
 7/14 anonim ***** válasza:
Hát, ha szeretsz mártír lenni, hajrá. A te döntésed. MEgváltoztatni nem fogod.
2012. dec. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
nem szeretek márír lenni. De tényleg nem látsz más megoldást? Te megtudnád tenni??
2012. dec. 15. 21:16
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem, nem látok. És igen, meg tudnám. Még a gyerekemmel is, ha here. Láttam elég rossz példát, és arra nevelem őket, hogy mindenért meg kell dolgozni. Én is azt teszem.
2012. dec. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Te férfi vagy, ugye?
2012. dec. 15. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!