Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt felhasználhatva, ilyen...

Ezt felhasználhatva, ilyen körülmények között van esélyem elköltözni hivatalosan anyámtól? Megkaphatom/tesóim megkaphatják az árvaságit?

Figyelt kérdés
Az apám meghalt, anyámnak van egy új pasija. Lakást le kellett adjuk, mert adósságot halmoztak fel. Két testvérem van ők már nagykorúak, tanulnak, diákmunkán vannak, illetve ők is kapják az árvaságit, de így sem túl sok a pénz. Albiban élnek. Én is nálunk vagyok szinte mindig, de anyám nem adja ki az árvaságit a kezéből, azt mondta én mehetek ha akarok. A pasi alkesz, nem dolgozik, csak anyám, gyűlölöm mindkettőt. Néha keménykednek, hogy nem mehetek, mert két tesómat nem szívleli a pasi, amiért beszóltak neki. Ők is mindig albérletekben vannak, illetve nagyanyám/rokonok pénzelik őket. Van valami esélyem arra, hogy a tesóimhoz költözhessek és megkapjuk az én árvaságimat is. Én 16 éves vagyok, ők 19 és 20.

2012. dec. 10. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Én szeretnék segíteni, de sajnos nem tudom, hogy zajlik ez a része. Viszont nem túl kecsegtető, hogy ilyen fiatalok a tesóid és diákmunkából élnek. De ha tévedek, majd remélem valaki kijavít.
2012. dec. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is attól félek, hogy a koruk és a diákmeló miatt nem fog menni. És otthon sem vagyok veszélyeztetve, csak éppen sz.r a légkör, és világos hogy anyámnak nem vagyok fontos, de ettől még nem fognak elvenni tőlük. Tesóim szívesen befogadnak, csak ha hárman élünk annyi pénzből, amit két emberre tudnak beosztani az nem lesz jó, az ő nyakukon sem akarok kolonc lenni. Hétvégén van hogy keresek egy kis pénzt, de nem sok, havi 5000 Ft ha összejön.
2012. dec. 10. 14:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs esélyed. Barátnőmékkel is ez van. A nővérének már normális állása van, megpróbálkozott, kikérdte a hivatalos véleményt is, nincs esélye. A szülőé a jog. Náluk csak az lett a következménye, hogy az anyja felhúzta magát mikor megtudta és nem engedte a nővéréhez. Aztán persze rájött, hogy "jobb" ha a gyerek még sincs itthon, most már alhat ott.
2012. dec. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy nem vagy kolonc :) Ha az lennél nem hívnának, nem törődnének veled. Persze nem lehet egyszerű nekik sem, de úgy tűnik mindhármótoknak fontos a család, egymás (anyukáddal ellentétben) így valahogy kibírjátok.
2012. dec. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!