Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Írígy vagyok ha sajnálok a...

Írígy vagyok ha sajnálok a sógoromtól mindent?

Figyelt kérdés
Ha kunyerbál állandóan édességet ételt mindent, én szívesebben a fiamnak adom, de így kevesebb jut neki. Írigy vagyok e? Mert nem viszonoz nekünk semmit.

2012. dec. 6. 13:27
 1/9 anonim ***** válasza:
irigy vagy, de ez nem feltétlenül rossz dolog
2012. dec. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Csak sajnálod, mert fogy. Ha így gondolod ne adj neki semmit. Mond neki azt hogy nem egy kasszán vagyunk.
2012. dec. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez már legalább a harmadik kérdésed, egyszer a fél banán, egyszer a mikulás csokik, most meg ez. Először még igazat is adtam neked, de most már nem is tudom milyen ember lehetsz, hogy tényleg minden így van, ahogy mondod, vagy csak túlzol.

Mindenesetre nem vagy köteles neki adni semmit, ezt egyszerűen és világosan értesd meg vele. Ami a tiétek, azt el kell zárni egy zárható szekrénybe, vagy lakat rá. Nem folyton pörögni kell ugyanazon a témán, hanem tenni ellene.

2012. dec. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az előző kérdésedben írtad, hogy szellemileg visszamaradott. Most komolyan milyen választ vársz?
2012. dec. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3as válaszoló vagyok, mikor írtam, akkor még nem olvastam azt, hogy a sógora értelmi fogyatékos. Így viszont tényleg irigy vagy. Így persze, hogy nem viszonozza, mivel gondolom azt sem tudja mi az, meg gondolom nem jár boltba, meg ilyesmi. Az értelmi szintjének megfelelően kellene hozzáállni. Ha boltba mész ő is kaphatna egy kicsi csokit, utána meg megmondani, hogy a többi a fiadé, ő is kapott, megette, és kész. A lopás ellen pedig elzárni, amit nem ettetek meg. Nem haragudni kell rá, hanem megtanulni kezelni őt, biztos nagyon nehéz, de azért próbálkozni kell, ha már együtt éltek.
2012. dec. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nehéz dolog ez én nekem nem kellett az előtt senkivel osztozkodnom. Nem kért tőlem senki semmit. Lehet hogy ezért vagyok pipa és irigy . Nem tudok le menni olyan szintre ,hogy megértsem mi jár az agyában. Lehet idővel megszokom és én is engedek. És megértem őt is.
2012. dec. 6. 17:40
 7/9 A kérdező kommentje:
Ha olvasok akkor legalább elterelem a figyelmemet a mérgemről, és hátha enyhülök és nem fogok rajta csámcsogni.
2012. dec. 6. 17:47
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tereled el, mert folyton írsz egy újabb kérdést. Kiteszed és áttolod másra, és másokat idegesítesz vele.


Fogyatékos embert nem vagy köteles elviselni, sem ápolni, sem gonodzni. Vannak intézetek, ahol kiválóan ellátják őket. Ha viszont vállaltad, hogy gondozod, akkor nem kell panaszkodni, mártírkodni.


A fogyatékos ember érzelmileg nagyon nagy teher. Ha ezt a terhet nem bírod el, nem vagy közeles ezt cipelni. Ha mégis akarod cpelni, akkor kérj szaksegítséget, hogy időnként vegyenek le a válladról a sok teherből. (Pszichiáter, pszichológus, klinikai szakpszichológus.)Ők tudják, hogyan kell ezt tenni és tudnak is azzal mit kezdeni, amit levesznek rólad. Ha nem kérsz segítséget, akkor a fiad és a családod megy rá arra, hogy te magad képtelen vagy ezt a helyzetet jól kezelni.

2012. dec. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én nem tehetem meg mert én ebben a családban egy senkji vagyok egy betolakodo egy megtürt személy akinek csak annyi szerencséje van hogy az anyós fiával van együtt és az végett nem zavar el a fenébe, de nem mond semmit csak látom nála sincs rendben nem szivesen lát. A fia meg nem akar elköltözni az anyjátol mert ott nem kell albérletet fizetni és luxus körülménye van. A testvér meg hogy beteg az meg rá tesz egy lapáttal de beleszolásom semmi nem lehet nekem türnöm kell .
2012. dec. 7. 10:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!