Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek miért lett ilyen...

Szerintetek miért lett ilyen és hogy lehet ezt elkerülni?

Figyelt kérdés
Van egy kollégám, mindjárt nyugdijas lesz, de a kb. 90 éves anyukájával él. Lediplomázott a hapi, de a munkához is olyan béna szegénykém, hogy csak na. Igaz, elég szódásszifon szemüvege van, ezért nem is lát és vét hibákat, de elég nyomi szegény, nem is néz ki jól. Azt tudom, hogy anyukájával kb. csak a Tesco-ig mennek, mert kocsija van, az kellett a mamának, gondolom, netje nincs otthon, nem tudom mijen lehet az élete, de nem túl jó, sajnálom. Egyszer láttam az egyik nagyáruházba, mint akit odaragasztottak a kocsihoz, ott várta a mamát a krumplik mellett. Gondolom a mama mondta neki, hogy ott várjon és ő ott várt. Én is egyedül nevelem a kislányom, nekünk sincsenek barátok, rokonok, de mit tehetnék a kislányomért, hogy ne legyen ilyen, mint ez a fószer? Én mindenhova el fogom engedni, inkább zavarom majd, hogy menjen, nem akarom magamhoz kötni, de mivel egyedül nevelem, nagyon kötódik hozzám, nem is megy el mellőlem, úgyhogy nekem kell jófejnek lennem, hogy ő se legyen béndzsa? Vagy mit tegyek, hogy ne legyen ilyen, mint ez a hapsi???
2012. dec. 2. 15:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

De miért lenne 'olyan'? Minden ember más, tehát az ilyen példa még nem jelenti azt, hogy a tiéd is ennyire fog kötődni. Lehetséges, hogy a férfi apukája már nem él, de velük élt, mégis kötődik az anyukájához.


Ne hívd béndzsának, elég rosszindulatra vall. Különben meg az sem mindegy, hogy a lányod 10 évesen nem mozdul mellőled vagy 30 évesen.

2012. dec. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk az én lányom soha nem fog szemüveget viselni, mert ezt megtiltom. Én is szemüveges voltam és csúfoltak is, ahogy ezt a pasit is nyilván. Elbátortalanodhatott, anyukája meg a szárnyai alá vette őt. PErsze,megértem. Én sosem adnék a gyerkemre szemüveget, ha rossz a szeme, akkor sem. SOHA! Nem fogja azt átélni, amit én annak idején. Na mindegy, én is elég sérült vagyok, félek, hogy mivel barátok, rokonok sincsenek és én is életképtelen vagyok, a gyerekem is ilyen szerencsétlen lesz, mint ez a pasi.
2012. dec. 2. 15:40
 3/12 anonim ***** válasza:

1.vagyok! Elmondom neked, hogy én is szemüveges vagyok, 27 évesen IS. Engem egyetlen egyszer sem piszkáltak a szemüveg miatt, arról meg már ne is beszéljünk, hogy a szemüveg sok esetben öltöztet. Van pár olyan ismerősöm, akik kifejezetten azért néznek ki jól, mert szemüveget hordanak, a k.lencse helyett. Hány éves vagy? Mi lesz akkor, ha szemüveges lesz, te megtiltod annak használatát, és pl a k.lencse diszkomfort érzetet ad neki, nem fogja szeretni, mert zavarja, hogy van ott egy lencse? Akkor inkább ne lásson, és nyugodtan romolhat a szeme tovább? Ez nem így működik. Aki ilyenért csúfolni fogja a gyerekedet, azzal nem kell foglalkozni, majd kinövi ezt a dolgot, később meg a kutya se fogja ezért bántani, tehát ez a lelki - törés-duma egy hülyeség.


Egy hátrányát tudom említeni a szemüvegnek: nem volt ajánlatos puskázni dolgozatnál, merthogy tükröződött.

2012. dec. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igazat adok neked, csak remélni merem, hogy nem lesz szemüveges. NEked nem voltak negativ élményeid, nekem igen. Akkor te azt nem is tudod, milyen kegyetlen dolog az. Na jó itt kiragadtam egy kis dolgot, de ezen kivül sem tudom hogy kerülhetném el, hogy a lányom ilyen legyen, mint ez a hapi.
2012. dec. 2. 15:54
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez legyen a legnagyobb problémád az életben!
2012. dec. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De például az, hogy hozzánk senki sem jár és nincs is beszélgetés. Nem hallja, hogy hogyan kell beszélgetni, csak én beszélek hozzá, oda-vissza beszélgetést egyáltalán nem hall a gyerekem. Emiatt nem fog tudni majd beszélgetni.
2012. dec. 2. 17:02
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem írtad, hogy hány éves a gyerkőcöd! Nem mindegy az sem, hogy 1,5-2 éves korban, vagy utána nincs társaságban! Te pedig otthon beszélgetsz vele, Mert egy bölcsi vagy egy ovi pont elég neki, ettél még nem lesz defektes. Nyugi már, túl van pörögve a dolog.
2012. dec. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Például ott kezdődik a dolog, hogy leszoksz az ilyen "nem engedem, hogy szemüveges legyen" dolgokról. Ne telepedj rá, ne csinálj belőle anyámasszony katonáját, lehessen saját véleménye, élete.

Az ilyen felnőtteknél általában az áll a háttérben, hogy a szülők kicsi kortól úgy nevelték, hogy "majd én megmondom, mi neked a legjobb".

2012. dec. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%
Idióta...
2012. dec. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy borzasztó primitív kérdés! Nagyon-nagyon buta ember vagy!!
2012. dec. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!