Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a testvére sokkal züllöttebb és linkebb ember lett mint ő, de a szülők mégis a testvérnek néznek el több mindent?

Figyelt kérdés
Nálunk ez van, és már nagyon zavar, pedig külön élek jó messze tőlük. Ha szóvá teszem (vagyis tettem, mert már leszoktam róla) hogy talán szigorúbban kéne vele kicsit bánni mert már nem gyerek, akkor engem szúrnak le hogy miért szólok bele a nevelési módszereikbe. Engem meg minden kis dologért cseszegetnek. Nagyon elegem van. Mennyire általános ez? Hogy lehet ezen változtatni, ha egyáltalán lehet?
2012. nov. 20. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Valtoztatni nem tudsz. Egyszeruen letojod es a "kotelezon" kivul madrol nem beszelsz veluk. Nalunk is ez van (volt).
2012. nov. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Itt vagyok... Szüleim egyrészt belefáradtak a gyereknevelésbe, mire az öcsém abba a korba ért (nem tudom, mitől, sose vitték túlzásba a velem való foglalkozást, meg aztán otthon ülő "jó" gyerek is voltam), másrészt ő fiúnak született, én meg nem. Ő azóta is mamahotelben lakik közel harminc évesen, és még a cigijét is fizetik, az én két lányom viszont még ünnepekre sem kap semmit a nagyszülőktől, "minek az nekik, még kicsik, és úgyse értik". Én már nem is próbálok változtatni, a legjobb, ha nem is idegesítem vele magam...
2012. nov. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Úgy tűnik hogy neked még nincs gyereked. Majd ha lesz, bekapcsol a "szülő agy", és megérted. :)


Épp azért néznek el a tesódnak több mindent, azért ajnározzák, mert látják, hogy neki erre szüksége van.

Feltételezem, te vitted valamire, márcsak abból is, hogy megállsz a saját lábadon.

Neki viszont nem sikerült, épp a linkségéből adódóan, de te emiatt nem várhatod el a szülőktől hogy téged jobban szeressenek.

Egy szülő egyforma mértékben szereti az összes gyerekét, csak másféleképpen. Egyforma módon nem lehet szeretni két embert, viszont egyforma mértékben igen. Mindenkihez másképp kell hozzáállni, úgy tűnik hogy hozzád már felnőttként állnak, hiszen kirepültél. Viszont hozzá érthető módon még mindig gyerekként, mert ő még ott van a fészekben.


Őszintén remélem hogy ezen nem sértődsz meg, mert nem sértésnek szánom, de a soraidból nekem egy kis féltékenység és gyerekesség sugárzik.

2012. nov. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 fallenangel_33 ***** válasza:
68%
Persze, hogy téged cseszegetnek, mert te legalább felfogod, a testvéred meg valószínuleg futyul rá. Pároméknál detto - a bátyja kb 20 éve csavarog Európában, néha-néha hazajár, olyankor o a sztár (egyébként úgy él mint egy hajléktalan, sosem volt állandó / bejelentett munkája, pia, drogok, buntetett eloélet, stb.). Párom egy sporttáskával jott el otthonról, mostanra lakásunk, autónk, viszonylag jó munkahelyunk van adósság nélkul, persze ez nem jelent semmit. A bátyja legutóbbi nagy húzása az volt, hogy hazapasszolta a gyerekét, amit egy kulfoldi novel hoztak ossze, azóta anyósék nevelik, (most 6 éves), ha hazaállít évente 1 x karácsonykor, akkor "itt van apuci", mi meg vásároljuk az ajándékokat, adjuk a pénzt és neveljuk fel, ha anyós nem bírná. Amikor egy látogatás alkalmával megtudták, hogy gyermeket várok, osszepakoltak és elmentek, azóta próbálnak jó képet vágni a dolgokhoz, de nyilvánvaló, hogy nem orulnek az unokának.
2012. nov. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
én is így éreztem sokáig, sőt ha őszinte akarok lenni, lehet hogy még most is... Mindketten 25 felett vagyunk, de a bátyám mindig problémásabb volt, annak ellenére hogy én voltam sérülékenyebb korban mikor elváltak a szüleink, bagy mikor apánk meghalt. Ő ivott, folyton bulizott, én meg tanultam, egyetemet végeztem, dolgozom. Mindkettőnket nagyon szeretnek, de neki jóval több mindent elnéznek, rajta nincs a nyomás ami rajtam, hogy mindent jól kell teljesíteni. TŐlem elvárták hogy jók legyenek a jegyeim, ő otthagyta a sulit és ez sem volt baj. Nem tudom miért van ez így, de szerintem egyszerűen el kell fogadni. Imádom a testvéremet, és már nem irigylem ezért, bár volt ilyen időszak. De én sosem beszéltem erről a családnak, még akkor sem ha tényleg nagyon ideges voltam. Nem tudom miért van ez így, talán egy szülő elmondhatja, nekem nincs még gyerekem :)
2012. nov. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


#3-nak üzenem: nem vagyok féltékeny, gyerekes még úgy sem. Épp, hogy a tesóm a gyerekes (csak egy évvel fiatalabb pedig nálam). De bánt, hogy tőlem mindig elvárták a maximumot, de közben nemigen erőltették meg magukat hogy foglalkozzanak a lelkivilágommal, pedig lett volna rá szükségem. A testvérem pedig szerintük érzékeny, jószívű gyerek, közben kb tojik a fejükre és még semmit nem ért el. Amikor meg én a lelkem kiteszem nekik (a férjem szerint is, ő is tanúja) akkor képesek találni valami icipici, jelentéktelen dolgot amibe beleköthetnek és aztán hetekig nem szólnak hozzám.

Azért ez engem nagyon bánt, mert alapvetően bírnám a szüleimet, ha nem lenne ez a dolog testvéremmel. Én nem várok tőlük anyagi támogatást, soha nem is vártam, akkor se amikor kicsi voltam és öcsémnek mindig pótolták az eltört/elhagyott/ellopott telefonjait és egyéb dolgait, én meg jártam a régi gagyival mert tudtam rá vigyázni, de nem érdekelt, tényleg nem, én csak őt találtam nagyon gáznak. Szóval nem vagyok féltékeny, hanem az bánt hogy egész életemben nyomás volt a szüleim részéről rajtam, miközben a testvéremen nem volt szinte egyáltalán, mert ő "más". Hát szerintem nem kéne hogy más legyen. Nem kell egyformán szeretni minket, de egyformán bánni velünk nem ártott volna.

2012. nov. 20. 20:45
 7/7 A kérdező kommentje:
#5 - nálunk is majdnem pont ugyanez, azt leszámítva, hogy a testvérem az én fejemre is tojik, nem csak a szüleimére, pedig sokszor próbáltam vele jóban lenni, kapcsolatot tartani. Egyszerűen le se sz..ja. A szüleim meg néha azzal jönnek, hogy szeret ő engem, csak magát érzi kevésnek velem szemben... mintha ez is az én hibám lenne! Nem tehetek róla hogy a testvérem kb 10 éves kora óta folyamatosan züllik és túl finoman bántak vele, velem meg soha nem volt baj!
2012. nov. 20. 20:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!