Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nevelőapával fürdés ilyen...

Nanamia kérdése:

Nevelőapával fürdés ilyen esetben normális?

Figyelt kérdés
Adott egy 5 éves kisfiú, aki egy beszélgetés során elmesélte, hogy a nevelőapukájával fürdenek (vele is alszik). Az új apuka szeptember óta él velük és 18 éves. Sajnos azt nem tudom megállapítani, hogy történhetett e más is, mivel a gyerek kb. 2 évvel van lemaradva egy 5 éves gyerek értelmi szintjétől (köszönhetően anyuka életvitelének). Hogyan lehetne ezt finoman közölni ill. megbeszélni anyukával?
2012. nov. 30. 16:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Hát szép anyuka, mondhatom...

De ha a kissrác ragaszkodik a sráchoz, nem hiszem hogy bármi lenne a dologban, egyszerűen csak vele szeretne fürdeni.

De ilyen paraméterek mellett még azt is el tudnám képzleni, hogy így spórolnak a vízzel :)

2012. nov. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Én ebben semmi rosszat nem látok.

Nem azt mondom, hogy a világ nem hallott még olyasmiről, hogy valaki visszaélt volna a helyzettel, de pusztán az a tény, hogy együtt fürdenek, az ég világon semmit sem jelent.

Nem kéne úton-útfélen mindenkit pedofilnak kikiáltani!

2012. nov. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%
hát a gyámügynek szólnék ilyen estben.hogy az anyjától vegyék el a gyereket,nehogy úgy járjon,mint Szita Bence
2012. nov. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, és az nem lehet, hogy a kisfiú akarta ezt így mindenáron? Lehet, hogy tudat alatt, így akar kialakítani egy kapcsolatot az új apukával, hogy közelebb kerüljenek egymáshoz, ragaszkodik hozzá stb. Mint mikor a felnőttek kedvelnek, szeretnek valakit, és elhívják kávézni, ide-oda az illetőt, egy barátot. A gyerekeknél ez a rendszer teljesen máshogy van, máshogy mutatják ki a szeretetüket, máshogyan nyílvánul meg a kötődésük, szeretetük.

Az viszont nem tesz jót, hogy 4-5 havonta új pasi az apuka. Én azt beszélném meg az anyukával elsősorban, hogy ne mutasson be minden illetőt a kisfiúnak, mert nagyon is összezavarhatja ezzel, alighogy megkedveli az egyiket, ragaszkodik hozzá, 2 hét múlva már más jön. Ha ezt meg lehet beszélni normálisan, akkor ez már egy jó kiindulási pont lehet.

2012. nov. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

# 14

Próbálok erre is kitérni nála, de mindig lezárja annyival a témát, hogy X-nek van autója és ő beleülhet.


Tényleg nem rossz szándékból kérdezem és nem kiáltok ki senkit pedofilnak csak úgy. Nem hobbim. De nagyon rossz, amikor nem csak hallod, hanem szembesülsz is azzal, hogy egyesek hogyan is élnek és hogyan nevelnek gyereket.

2012. nov. 30. 17:06
 16/19 anonim ***** válasza:
Te kije vagy ennek a gyereknek?
2012. nov. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem egyáltalán nem normális. 5 évesen a gyerek már egyedül fürödjön én soha életemben nem fürödtem vele, mert szerintem nem egészséges, csak egy régi primitív szokás.

És a nevelőapukájával is alszik? Az még durvább.

2012. nov. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
nem nevelőapa,csak dugópartnere az anyjának
2012. nov. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szerintem is dugópartner sajnos:(

Főképp ha ilyen sűrűn váltogatja őket az anyuka4

ÓÓÓÓ szegény gyerekek:(((((((((((

2012. nov. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!