Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nevelőapával fürdés ilyen...

Nanamia kérdése:

Nevelőapával fürdés ilyen esetben normális?

Figyelt kérdés
Adott egy 5 éves kisfiú, aki egy beszélgetés során elmesélte, hogy a nevelőapukájával fürdenek (vele is alszik). Az új apuka szeptember óta él velük és 18 éves. Sajnos azt nem tudom megállapítani, hogy történhetett e más is, mivel a gyerek kb. 2 évvel van lemaradva egy 5 éves gyerek értelmi szintjétől (köszönhetően anyuka életvitelének). Hogyan lehetne ezt finoman közölni ill. megbeszélni anyukával?
2012. nov. 30. 16:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
53%
5 évesen simán fürödhetnek együtt, pláne, hogy egyneműek, nincs ebben semmi kivetnivaló.
2012. nov. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
12%
Kicsoda ez a 18 éves srác, neked?
2012. nov. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
27%
Amúgy pedig semmi közöd más életéhez.
2012. nov. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem nem feltétlenül kell rosszra gondolnod, ha 18 éves, ha 38 éves lenne az új apuka. De ha kétségeid vannak afelől, hogy jó ötlet-e az együtt fürdés, alvás, a gyermek igényeit figyelembe véve, akkor leülnék az anyukával és szóba hoznám, hogy mit mesélt a kicsi. Elmondanám az érveim, hogy alapvetően miért nem gondolnám jó ötletnek, megkérdezném, hogy náluk miért van ez így stb. (Persze normális beszélgetés keretein belül, és nem vágnám a fejéhez hogy biztosan fajtalankodik az új apuka). Szerintem ha az anyuka normális, akkor el fogja mesélni, hogy miért alakult ki ez a szokás, lehet, hogy a kisfiú szerette volna, hogy ezek a dolgok így menjenek, szereti az új apukát stb.
2012. nov. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Mivel jelenleg most nálam van a gyerek, és jelenleg én nevelem, azt hiszem, némileg van hozzá közöm, hogy hova és hogyan fogom visszaküldeni.
2012. nov. 30. 16:41
 6/19 anonim ***** válasza:
63%
ebben az gáz,hogy az anyuka 18 éves kis hülyegyerekkel állt össze
2012. nov. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó hozzászóló, lehet, hogy az anyuka is 20..:) nem tudhatjuk.
2012. nov. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

# 4

A korával nincs semmi. Csak nehéz kezelni a helyzetet, amikor a gyereknek meg van tanítva, hogy 4-5 havonta az új pasit apának kell hívni. Azért írtam, hogy "ilyen" esetben.

2012. nov. 30. 16:43
 9/19 A kérdező kommentje:
Az anyuka 24 4 gyerekkel. :)
2012. nov. 30. 16:43
 10/19 A kérdező kommentje:
Bár kérdezhettem volna úgy is, hogy nevelőapákkal fürdés/alvás...
2012. nov. 30. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!