Miért változik meg majdnem minden kapcsolat a házasság után?
Én úgy gondolom egy gyermek születése, családba kerülése / függetlenül attól hogy várt vagy nem várt volt/ felborítja a megszokott kényelmes helyzetet és akaratlanul az új jövevény kerül előtérbe. Ezt sok férfi nem nézi jó szemmel és az Anyuka is szembesülhet azzal, hogy nem is olyan könnyű Anyaként, feleségként és konyha tündérként egy pici baba mellett megfelelni. Ebből adódóan krízis keletkezik. A krízis konfliktusokat eredményez a házastársak között, és ha nem megfelelő a kommunikáció a felek között akkor a kapcsolat tartóssága is megkérdőjeleződik.
A másik része maga a házasság intézménye. Nagyon sokan szidják és okokat keresnek abban, hogy a kapcsolat megromlása ennek a bizonyos papírnak köszönhető.
Én úgy gondolom, hogy ennek semmi köze az egészhez. Egy kapcsolat 2 ember , két különálló személyiség együttéléséről, alkalmazkodó képességéről szól. Ha később szét is mennek, ez nem attól függ, hogy törvényesen össze házasodtak vagy sem. Ha valaki azt hiszi, hogy egy együttélés stabilabb lábakon áll, mint mint maga a házasságkötés. Az nagyot téved. A válások számát statisztikailag nyomon lehet követni, viszont az együttélés megromlásából szétmenő kapcsolatokat képtelenség. Max. akkor ha egy együttélés hivatalosan be van jelentve. Hány csonka család van Magyarországon? A környezetemben is úgy születnek gyerekek, hogy a szülők csak együtt élnek, ennek ellenére szétmennek. És akár felhozhatnám a saját példámat. 21 éve házasságban élek. Volt és van benne sok jó is, de bizony olyan is ami miatt kezdeményezhettük volna a válást. Még sem tettük. Mi úgy döntöttünk megbirkózunk a nehézségekkel és együtt maradtunk. Szerintem egyikünk sem bánta meg.
A mai kor emberére különösen jellemző: bármit megkaphat, nem kell harcolnia érte. Egy kapcsolatból kilépek, majd jön a másik...aztán a harmadik...és így tovább. A mai kor emberének kommunikációs nehézségei vannak. Bizony ez is hátrány egy kapcsolatban: mert hogy a fenébe is tudhatom, hogy a másiknak mi a baja ha nem mondja el..
A szüleinktől ellátott viselkedési mintákat, konfliktus megoldási módszereket is visszük magunkkal a kapcsolatba.. szerintem ez egy olyan kora gyermekkorban bevésődött minta a tudatban, hogy észre sem vesszük. Ez csak akkor derül ki, ha valakivel konfliktus helyzet adódik.
Úgy gondolom nem a házasság intézményével van a baj. Hanem a párok alkalmazkodó képességével.
Ma a legtöbb nő, ha gyereke születik, akkor csak azzal foglalkozik. A babának nem szabad sírni, hanem azonnal fel kell venni. Ha hisztizik, akkor is dajkálgatni kell. Sőt, éjjel is kell etetni 3-4-szer.
Nincs nyugta a családban sem a babának, sem az anyukának, sem az apának. Nincs idő az anyukának saját magával és a férjével törődni.
Csoda, hogy akkor vége a párkapcsolatnak?
Igaz, hogy egy kisbaba megváltoztatja a házaspár életét, és a babával törődni kell. De ez nem jelentheti azt, hogy CSAK vele kell törődni. Lehet egyedül hagyni az ágyában, akkor is, ha sír. Vagy rábízni néhány órára a mamákra, barátnőre stb.
Akkor nem lesz válás a gyerek születése után. Nem a neten kell a gyermeknevelést tanulni, hanem megkérdezni a tapasztaltabb anyukákat. Nem kell minden tanácsukat megfogadni, de ami jó, azt igen.
Egy 3 gyerekes anyuka. Akinek a gyerekei egészségesek és a lelkük sem sérült.
Én azt vettem észre, hogy nálunk a gyerekek születése után kezdtek megváltozni a dolgok, pedig nagyon vártuk és terveztük őket.
Egy dolog viszont tervezni és másik pedig az élet, ami hozhat olyanokat is, amire nem lehet előre felkészülni.
Pl. egyáltalán nem mindegy, hogy egy kisgyerek milyen, hiperaktív, keveset alvó, vagy éppen az ellenkezője. Van-e segítség, avagy nincs és még sorolhatnám.
Egy biztos, teljesen felborul az addigi életciklus és kevés az előzetes elhatározás, óriási kompromisszumok kellenek, amit nem mindenki tud elfogadni utólag.
13-as: úgy bírom ezt a szöveget... az nyilván semmit nem befolyásol, hogy apuka semmiről nem hajlandó lemondani, úgy gondolja hogy az élete teljesen változatlan lesz. Az is jót tesz a házasságnak hogy a pasik egy része úgy gondolja hogy egy kanalat sem kell odébb rakniuk, az asszony úgyis egész nap otthon van. A feleségnek onnantól nem lehet rossz napja, MINDIG üdének, frissnek, szexre késznek kell lennie.
Arról ne is beszüljünk, hogy sajnos a férfiak néha bizony a nők orra alá dörgölik hogy a gyereknevelés nem munka, ők csak ingyenélő eltartottak.
De ez nyilván csak elméleti síkon létezik, a gyakorlatban MINDEN válás CSAK a nő hibája.
pont ezért nem szeretném aláírni ezt a papírt. érzem, hogy bennem is negatív folyamatokat indítana el. lehet, h a páromban is.
a gyerek születése után lesznek majd igazi nagy változások, de készülünk rá, hogy gördülékenyen menjenek a dolgok.
igaz, az még odébb van, 25 évesen még korai lenne szülni, bár vannak akik megteszik, viszont eddig inkább csak rossz példákat láttam ezzel kapcsolatban.
Ez hülyeség. A házasság tényének semmi köze ahhoz, ha tönkre megy a kapcsolat.
Ennyi erővel azt is mondhatnánk, hogy miért változnak meg és miért nem működnek a párkapcsolatok, miután párkapcsolatok lesznek?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!