Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért változik meg majdnem...

Anc kérdése:

Miért változik meg majdnem minden kapcsolat a házasság után?

Figyelt kérdés
Ha előtte működött, akkor az esküvő (és akár a gyerek) után miért nem? Elvégre ez csak egy papír, ami hivatalossá teszi a kapcsolatot..
2012. nov. 30. 09:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
36%

mert nagyon sokan nem ismerik ki a párjukat. csak pár évig vannak együtt aztán összeházasodnak. aztán mikor már 10-15 éve együtt vannak, előjönnek olyan dolgok amikre nem derült fény a házasság előtti pár évben.


arról ne is beszéljünk, hogy ha valaki vallásosan házasodik. ott nem csak egy papír ami hivatalossá teszi. a házasság után költözhetnek egy lakásba, lefekedühetnek stb. ott azért még is másabb a helyzet, ha hetente 3x találkozol pároddal, vagy együtt élsz vele egy fedél alatt.

ezért romolhatnak el a kapcsolatok. meg azért is mondjuk a vallásnál igazából csak azért, mert ha az egyik hirtelen "kinövi a vallást" azaz úgy gondolja hogy ő már nem hisz mondjuk istenben, és mondjuk eljön a kapuzárási pánik akkor hiába próbál elválni a másik féltől, az nem hagyja, és már csak nyűgként fog rá tekinteni az élete hátramaradó részében.

2012. nov. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%

Mert ilyen világban élünk sajnos, ahol minden csak az egyénről szól, ha probléma van, mindenki inkább továbbáll, minthogy megoldják azokat, elmúlnak a régi értékek, én is nagyon nagyon sajnálom azt, hogy rengeteg történetet hallok közeli ismerőseim közül is, ami a fentiekre utal :(

A mai indexen lévő cikk is ezt tükrözi, egyben mélyen elszomorít, hogy az írójában fel sem merülnek a megoldások :((

[link]

2012. nov. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Az ember folyamatosan változik és ha ezt a másik fél nem tudja tolerálni akkor baj van.Kompromisszumokat kell kötni folyamatosan és nem önzőnek lenni.

Nekem a házasság többet jelent egy papirnál,aki igy érzi hogy az csak egy papirdarab az ne házasodjon.

11éve élek kapcsolatban 7éve vagyok házas,köszönjük jól megvagyunk,pedig ez idő alatt túlvagyunk egy komolyabb betegségen és egy többéves meddőségi procedurán is.

A próblémákat meg kell oldani,ez nehéz,és nem mindig alakulnak úgy a dolgok ahogy én szeretném de szerintem ez normális.

2012. nov. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért a házasság meg a gyerekvállalás nem ugyanaz. Ha a pár már elve együtt él, a házasság nem hoz érdemi változást. Ha mégis, vagy nekik lelkileg-érzelmileg vannak gondjaik, akkor már eleve hiba volt a házasság.


A gyerek viszont fenekestől felforgatja a mindennapokat, olyan feladatokat, problémákat hoz színre amik korábban nem kerülhettek elő. Ez inkább próbára teszi a kapcsolatot, mint a házasság.

2012. nov. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Természetesen nekem is többet jelent puszta papírnál, de én úgy gondoltam, hogy attól még, mert megházasodsz, a párod iránti érzéseid nem változnak (vagy legalábbis nem kellene, hogy változzanak, hacsak nem még inkább megerősödnek). És ezért olyan furcsa nekem, hogy így elromlanak a dolgok.. Pont, hogy el kellene mélyülnie az érzéseknek, elvégre "egészségben, betegségben, míg a halál el nem választ"..
2012. nov. 30. 09:30
 6/21 anonim ***** válasza:
71%
Mi 3 éve vagyunk házasok, most várjuk az első babánkat. Nekem az a tapasztalatom, hogy egyre jobb a kapcsolatunk. A házasság semmin nem rontott. Szerelemből házasodtunk és a mai napig ugyanúgy szeretjük egymást... sőt még talán jobban is. Most hogy a pici is útban van a férjem teljes mértékben mellettem áll és nagyon örül ennek az egésznek... ahogyan én is. Nem tudom elképzelni mitől mehet tönkre egy kapcsolat a házasság után.
2012. nov. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
71%
6-osnak, míg vártuk a babát, nálunk is rózsaszín köd volt. Még szülés után is kb 3-4 hónapon át. Úgy vártam a párom haza, mint a messiást, nagyon nagy szükségem volt rá az egész napos csecsemősírás után, valósággal csüngtem rajta. Aztán magamra találtam, a babázás is jobb lett, ügyes lettem, és észrevettem, h a kicsi körül mindent én csinálok. Onnantól jöttek a gondok. Szóval az, hogy nálatok most minden klappol, az épp semmit se jelent, a párok 99%-nál így van egész szülésig.
2012. nov. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
65%

7-esnek

nálunk is rózsaszín felhő, miegymás, még a gyerekvárás alatt, meg utána 2-3 hónapig, aztán valami megváltozott, és még a gyerek első szülinapja előtt hatalmas válságba kerültünk, nem sokon múlt, hogy nem váltunk szét.

De nem tettük, többek közt a gyerek miatt sem, és jól döntöttünk, mert azóta eltelt már 3 év, összeházasodtunk, és imádjuk egymást, jobb és lángolóbb a kapcsolat, mint amikor anno összejöttünk.


Szóval a gyerek szerintem is hozhat válságot, de ha még érez bármit a két szülő egymás iránt, mindenképpen érdemes megpróbálni megmenteni a kapcsolatot.

2012. nov. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a gyerek érkezése teljesen megváltoztatja a korábbi életet, és ha nem kellően érett a pár a feladatra, vagy az egymás iránti érzelmeik nem elég erősek, akkor nem biztos, hogy meg tudnak birkózni ezzel. Ezért az a véleményem, hogy gyereket csak 200 százalékig biztos kapcsolatba szabad vállalni, ami ha meg is inog, nem omlik össze a feszültségektől.
2012. nov. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
76%
Amikor vállaltuk a gyereket, 200%osan biztosnak tűnt.
2012. nov. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!