Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vissza anyuékhoz vagy maradjun...

Vissza anyuékhoz vagy maradjunk külön?

Figyelt kérdés
Egyedül nevelem nyár óta a 4 éves kislányomat. Igy ketten lakunk a lakásban. Félek attól, hogy ha csak velem él (bármennyit is beszélgetek vele), nem hall beszélgetést, eléggé monoton napjaink vannak, itt nem lehet kutyája, sem kert, ide senki sem jár. Arra gondoltam, hogy visszaköltözünk anyuékhoz, ahol lenne kert, lehetne kutyus, közösségben élne, megtanulhatna alkalmazkodni, ott gyakra beszélgetnénk, ott lenne apukám, anyukám, húgom, mi meg a kislányom. Lehetne saját szobája is. DE! Akkor itt kéne hagynia a jól megszokott környezetét (igaz ősszel és télen még a játszótér is kihalt), a közeli ovit, a kis szobáját, amit megszokott. Tehát van elég sok pro és kontra. Főleg az, hogy ez azért nem lenne jó megoldás a számos pozitivum ellenére, hogy anyukám, ha egy hétvégére is megyünk, eléggé magához ragadja a kislányomat, ami félre ne értsétek, nem baj, hogy szeretik egymást, de csak ő öltöztetheti, ő adhat neki enni, ilyenkor én, mint anya funkció, megsemmisülök. Anyu, bármennyire is szeretjük eegymást, a gyermekem előtt örökké kritizál, kétségbe vonja a tetteimet, a döntéseimet. Már megint minek viszed, miért ezt adtad rá, stb. Szóval ott visszasüppednék gyerekszintre és elvesziteném a gyermekemmel kialakitott anya-gyerek viszonyt. De azért meg jó lenne, hogy anyu akkor tudna rá vigyázni, igy esténként elmehetnék futni, néh-néha egy egy tanfolyamra, vagy valahová, egy héten egyszer. Meg a kislányomnak is jobb lenne a családban, mint velem itt a lakásba zárva, oda, anyuékhoz meg mennek a keresztanyámék, húgomék, lenne élet, ami egy gyereknek azért valljuk be, kell. De anyu mindenbe beleszólna, és nem akkor beszélnénk meg a dolgokat, amikor a kicsi már alszik, hanem a gyerek előtt. PEdig már kértem sokszor, hogy ne igy csinálja, de mégis. Meg eléggé rátelepszik és akaratlanul és szeretetből, de kitúr a szerepemből. Én akkor egy harmadik gyerek vagyok ott, nem a gyerekem anyja, ha valaki érti, mire gondolok? Vagy maradjunk kettesben, a magányos kis életünkben a négy fal között, ahová a kutya sem jár, itt nem lehet állatot tartani, De ami a legrosszabb, itt nincs beszélgetés, sem semmi. Most mi legyen szerintetek?
2012. nov. 29. 21:31
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Hát köszi utolsó, jól megnyugtattál a negativizmusoddal, de te ezt tapasztaltad, és a kislányom is ezt fogja. Most mit csináljak. Nem fogunk anyuékhoz költözni, mert anyu minden önállóságomat elvenné, itthon meg nincs semmi és senki. Ez van. Ebbe én már belelőrülök. Én nem fogom a gyerekemet leszidni, ha barátkozni akar, az biztos. Most nem tudom, hogy mit csináljak. Inkább tippeket szeretnék, hogy hogyan lehetne több barátunk, aki átjárós hozzánk : )
2012. dec. 2. 10:49
 12/14 anonim ***** válasza:
Mi van a gyerek apjával?
2012. dec. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Van neki, de nem sokat ér. Párszor bejelenti, hogy elviszi, de nem sokszor. Dél körül jön érte, aztán meg 5-re hazahozza. Nem sok, de több a semminél.
2012. dec. 2. 13:26
 14/14 anonim ***** válasza:
Ne költözz vissza, valószínűleg anyukád még jobban elnyomna mindkettőtöket. Nincs valamilyen ovisoknak való szakkör vagy tanfolyam vagy sport amire szívesen járna a lányod? Pl. úszásnál legtöbbször a szülők is ott vannak és a lelátón megvárják a gyerekeket az átöltöztetés stb... miatt. Akkor lenne időd megismerkedni/beszélgetni más szülőkkel és ha kialakul a szimpátia néha áthívni magatokhoz a gyereket, vagy akár összejárni. Esetleg szimpatkius egyedülálló anyukát is kifoghatsz hasonló helyzetben. Ezenkivül ajánlom még a játszóházakat, vagy ha valamelyik felekezet tagja vagy, kérdezz utána, sok helyen van gyerekek istentisztelete és egyéb programok. Ha kutyusotok nem is lehet, elmehettek együtt a gyerekkel állatmenhelyre önkéntesként kutyát sétáltatni, vannak szelíd kutyusok is ott. Egyéb kisállat is szóba jöhetne, pl. halakat nagyon szeretik nézegetni a gyerekek, és az ellen semelyik társasházban sem szólnak. Esetleg itt az ideje körbekérdezni, hátha vannak távolabbi unokatesók hasonló korú gyerekkel, kapcsolatot újból felvenni. A húgodat hívd el néha hozzátok aludni, szervezzetek csajos programokat.
2012. dec. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!