Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vissza anyuékhoz vagy maradjun...

Vissza anyuékhoz vagy maradjunk külön?

Figyelt kérdés
Egyedül nevelem nyár óta a 4 éves kislányomat. Igy ketten lakunk a lakásban. Félek attól, hogy ha csak velem él (bármennyit is beszélgetek vele), nem hall beszélgetést, eléggé monoton napjaink vannak, itt nem lehet kutyája, sem kert, ide senki sem jár. Arra gondoltam, hogy visszaköltözünk anyuékhoz, ahol lenne kert, lehetne kutyus, közösségben élne, megtanulhatna alkalmazkodni, ott gyakra beszélgetnénk, ott lenne apukám, anyukám, húgom, mi meg a kislányom. Lehetne saját szobája is. DE! Akkor itt kéne hagynia a jól megszokott környezetét (igaz ősszel és télen még a játszótér is kihalt), a közeli ovit, a kis szobáját, amit megszokott. Tehát van elég sok pro és kontra. Főleg az, hogy ez azért nem lenne jó megoldás a számos pozitivum ellenére, hogy anyukám, ha egy hétvégére is megyünk, eléggé magához ragadja a kislányomat, ami félre ne értsétek, nem baj, hogy szeretik egymást, de csak ő öltöztetheti, ő adhat neki enni, ilyenkor én, mint anya funkció, megsemmisülök. Anyu, bármennyire is szeretjük eegymást, a gyermekem előtt örökké kritizál, kétségbe vonja a tetteimet, a döntéseimet. Már megint minek viszed, miért ezt adtad rá, stb. Szóval ott visszasüppednék gyerekszintre és elvesziteném a gyermekemmel kialakitott anya-gyerek viszonyt. De azért meg jó lenne, hogy anyu akkor tudna rá vigyázni, igy esténként elmehetnék futni, néh-néha egy egy tanfolyamra, vagy valahová, egy héten egyszer. Meg a kislányomnak is jobb lenne a családban, mint velem itt a lakásba zárva, oda, anyuékhoz meg mennek a keresztanyámék, húgomék, lenne élet, ami egy gyereknek azért valljuk be, kell. De anyu mindenbe beleszólna, és nem akkor beszélnénk meg a dolgokat, amikor a kicsi már alszik, hanem a gyerek előtt. PEdig már kértem sokszor, hogy ne igy csinálja, de mégis. Meg eléggé rátelepszik és akaratlanul és szeretetből, de kitúr a szerepemből. Én akkor egy harmadik gyerek vagyok ott, nem a gyerekem anyja, ha valaki érti, mire gondolok? Vagy maradjunk kettesben, a magányos kis életünkben a négy fal között, ahová a kutya sem jár, itt nem lehet állatot tartani, De ami a legrosszabb, itt nincs beszélgetés, sem semmi. Most mi legyen szerintetek?
2012. nov. 29. 21:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Ez most hülyén fog hangzani, mert a 4 éves azért elég pici még, de én mégis megkérdezném, hogy ő mit szeretne, és a többi érv mellé felsorakoztatnám azt is.
2012. nov. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Azt nézd, hogy mi lenne a legjobb neki. Ha az lenne, hogy odaköltöztök, akkor anyudnak mondd meg, hogy nincs ilyen, hogy mindenbe beleszól. És nem kell kitúrni téged a szerepedből. Segíthet, csak ne essen túlzásba. Végül is a te gyereked.
2012. nov. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ha anyukád ilyen akkor ne költözz vissza. Mert tényleg felborul az ki-kicsoda. Inkább keress barátokat. Egyébként mivel oviba jár, és te ott vagy vele este, nem lesz magányos :)
2012. nov. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%

Sokan nevelnek fel egyedul gyereket es nincs is azzal semmi gond, normalis marad/lesz a gyerek.

Ha csak az a baj, hogy attol felsz, maganyos, akkor ne koltozz vissza. Jar oviba, jar kozossegbe. Ahogy majd telnek az evek, jonnek a szulinapi zsurok, a kis baratno latogatasok, majd jonnek a kis baratok hozzatok.

Magad reszerol sem ajanlom, hogy feladd az onallosagodat. Mivel visszakoltoznel szuleidhez, megint csak jogot ereznenek beleszolni az eletedbe, hiszen ok adnak tetot a fejed fole. Masreszrol meddig akarsz visszakoltozni? Belegondoltal az orokre lehetosegbe? Attol, hogy most egyedul neveled a lanyod, meg talalhatsz magadnak part, apukat neki. Onnan szuloktol nehezebb lesz ezeket is megoldani. Azonkivul nezni kell meg a csaladod eletet is. Persze meleg szivvel visszafogadnak, mondjak ok....2 hetig, aztan jonnek a szurke hetkoznapok. Felkavarod az o eletuket is. H csak magadrol volna szo, te meghuznad magad, stb, de egy 4 eves kisgyerek, larmazik, szejjelpakol, zavar...stb...amikor latogatoba megy, vagy nyaralni hozzajuk 2 hetre, az egesz mas, mert tudjak, hogy egyszer becsukodik mogotte az ajto, elcsondesedik a haz, rendetraknak utana....de mas vele elni...es most ezt rosszindulat nelkul mondom.

Mérlegelj.

2012. nov. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

csináld azt, amit mi amikor kicsi voltam: tőlünk is elég hamar megpattant a faterom, de igazából nem kár érte, inkább csak anyámnak lehetett fos érzés, h egyedül kell majd felnevelnie.

nos, nálunk ez úgy volt, h szünetekben nagyiméknál voltam, anyum is jött, amikor tudott, de ugye neki dolgoznia is kellett, tehát nem ott lebzselt végig. imádtam a nagyszüleimet, ők is engem, persze volt egy kis kényeztetés, de nem borult fel a rend, mert jól neveltek, rendszer volt az életemben, figyeltek rám, csak kicsit több volt néha az édesség :)


anyum sem akart visszaköltözni, pedig volt nagy ház, kert, nagyiékkal is jól kijött, és a családi bizniszben is dolgozhatott volna, de akkor teljesen elveszti az önállóságát.


nem kell végletesen gondolkodni, vannak középutak is.

kicsit persze meg vagy kattanva, mert új a szitu, de majd megszokod, és ne aggódj a kislányod miatt, attól még nem lesz később remete, mert most egyel kevesebb ember van körülötte. jár közösségbe, játszóra, ide-oda, tehát szociálisan nem lehet nagy gond.

2012. nov. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem is kérdezd meg a kislánytól. Mond el neki, ezt, hogy ott lehetne kutyusa, körbe venné a család többi tagja. Mehetne új oviba.

El tudja dönteni, hogy mit szeretne. Legalábbis, könnyebb lesz elfogadni a változást, ha bevonod.


Én egyetértek Veled, hogy ezek megtapasztalása fontos a gyerekeknek. Ezek a kapcsolatok fontosak. Persze felnő a gyerek így is, én nem feltétlenül lesznek belőle problémái, de könnyebb neki a beilleszkedés jó szocializációs háttérrel.

2012. nov. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ne költözz vissza. Oviban igenis van társasága a gyereknek. Te meg gyakrabban hívhatnál hozzátok vendégeket.
2012. nov. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Vendégeket? Kiket? Barátok semmi, rokonok semmi. Nagy fájdalmam ez. A kislányom antiszociális lesz és nagyon magányos felnőtt, se rokon, se testvér, semmi. Meg az nem úgy van, hogy áthivom. Szoktam hivni ovis társakat, de ezek a válaszok: Most épp megyünk a Tesco-ba, megyünk úszásra, megyünk bárhova, csak hozzánk nem...
2012. dec. 1. 06:59
 9/14 anonim ***** válasza:
Miért lenne antiszociális, ha az óvodában a társaival van? Azt hiszem, itt nem is az a legnagyobb probléma, hogy a kislányod nem jár társaságba, hanem az, hogy te magad nem. Rokon nincs, oké, de hogy barátok sincsenek???
2012. dec. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Amikor kicsi voltam a szüleimnek alig voltak barátaik, apukámnak 1, anyának egy sem. Volt pár rokon apának 2 kb, anyának jóval több, de évente ha egyszer találkoztunk velük mert messze laktak. Nem volt testvérem. Anya társaságban nem nagyon beszél, azóta sincsenek barátai és ez rám is nagy hatással volt sajnos. Mikor jobban elengedtem magam a "barátaim között" mindig rámszólt mindenért. Ne csináld ezt, ne csináld azt, nem illik stb... kb az volt, hogy nem illik barátkozni. Most van 2 barátom aki igazi, meg van pár ember akiket annak mondhatok, de az interneten keresztül ismertem meg őket. Egy vesztesnek érzem magam e miatt. Kiskoromban mindig vágytam rá, hogy menjünk ide-oda, történjen valami. És igen nagyon örültem, ha két havonta egyszer jött valaki hozzánk és teljesen le voltam döbbenve amikor 11 évesen elmentem a keresztanyámhoz nyaralni és minden nap 2-3 ember megfordult náluk. És jó volt, hogy mindig történt valami.

Igazuk van az előttem szólóknak, tényleg jobb ha ketten maradtok, (de inkább neked). De a gyereknek nem biztos.

Esetleg ha minden héten pár napot a nagyinál töltene, az egy középút lenne vagy programokat szervezni neki, persze nem tudom mennyire van rá keret, hogy ilyen-olyan foglalkozásokra elmenjen. Ezzel talán lehetne pótolni és ha sokat van más kisgyerekekkel és barátkozó típus is, akkor később nem lesz ebből hátránya.


23/N

2012. dec. 2. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!