Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szakítás után maradjunk barátok?

Szakítás után maradjunk barátok?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Mielőtt összejöttünk volna a párommal, (Ő 28 F, én 26 N)előtte két évig barátok voltunk. Összejárkáltunk beszélgetni, néha beültünk iszogatni, megbeszéltük a világ dolgait, jól éreztük magunkat stb. Két év után felvetette, hogy próbáljuk meg párkapcsoltban, annyira klappolunk úgyis, meg annyira egy hullámhosszon vagyunk. Így utólag azt mondom, bár ne mentem volna bele!!! 8 hónapig jártunk, de ugye kapcsolatban teljesen más a dolog mint barátként volt. Ma reggel eldöntötte hogy elhagy. Megírta sms-ben, mert előtte chaten összevesztünk, és kiléptem. Lényeg hogy meló után hazamegy, összeszedi a cuccomat, és a buszmegállónkban visszaadja. Hagy ne mondjam mennyire megalázó, meg borzasztó érzés ez nekem, hogy egy nap alatt összeszedi a cuccaim és elhozza. Nemrég hívott hogy akkor ma mikor talizzunk és hozzátette, hogy ennek ellenére szeretné tudni hogy mi van velem, tartsuk a kapcsolatot, meg emailezzünk meg néha találkozzunk. De én ennek nem látom már értelmét. A két éves barátságunk emlékére?? Mégis hogy gondolja ő ezt, hogy telefonon szakít, még aznap kiteszi a szűröm, de azért legyünk barátok? (Nem szexre értette, ennyire már ismerem). Ő tényleg azt a barátságot szeretné, ami a kapcsolatunk előtt volt. Én viszont nem hiszem hogy meg tudom neki bocsájtani, hogy elhagy. Azt azért megmondtam neki, ha tényleg szakít velem, a barátságunk is odavan. De tényleg hogy legyünk barátok ezek után? Életem legrosszabb döntése volt vele összejönni, mert ehhez elveszítettem egy igazi barátot!:( Bár ne tettem volna!! Két hete én inogtam meg, majd mikor előálltam azzal, hogy szakítani kéne, elsírta magát (férfi létére). Szóval nem hiszem hogy műsírást tud egy férfi produkálni. Én persze adtam neki még egy esélyt, mert úgy gondoltam az jár, ennyivel tartozom neki, majd a következő balhé után "lecsap" az alkalomra, és gyorsan ő szakít mielőtt én tettem volna meg? Az is megfordult a fejemben, várta az alkalmat (balhét) hogy elhagyhasson... Mert ugye ha szakít valaki, az még mindig jobb mintha őt hagyják el.... Legalábbis lelkileg egy kicsivel könnyebb... Vagy nem tudom. Nem tudok én már semmit. Itt sírok egész nap, nyelem a könnyeim, és félek az esti talitól, mert nem tudom mit kéne csinálnom, mondanom, hogyan kéne viselkednem egy szomorú péntek esti talin.....

Bármilyen vélemény érdekel, de azért nem tiporjátok jobban szét a lelkem légyszi.(:))

Lehet egy párkapcsolat után barátként folytatni? Van értelme? Köszi. :(


2012. júl. 27. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
nekem is volt hasonló élményem, a srác mondta,hogy szeretni jóban lenni velem, aztán a szakítás után kb 2 héttel még csak-csak beszélgettünk, meg elvoltunk, de ő után a becsajozott én meg le lettem pattintva. szerintem nem lesz ebből a barátságból semmi. és amit már rengetegszer elmondtam már: a férfiak idióták.
2012. júl. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elöbb,legyél túl rajta ezen a kapcsolaton ,addig ne talákozz vele,mig neked komoly érzelmeid vannak felé,késöbb meg majd meglátod,szerintem nem kell barátoknak maradni,föleg nem egy csúnya szakitás után,de persze vannak kivételek,ha mind két félnek igénye van a barátkozásra,nekem nem volt még ilyen az életemben.
2012. júl. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

én 9 hónapig voltam együtt a volt barátommal, mi is mondtuk, hogy legyünk barátok mert fontosak vagyunk egymásnak, persze... szakítás után beszélgettünk 1-2 hétig, de amikor mesélte, hogy csajozik, stb azt nem bírtam. nem is beszéltünk utána egy darabig. kb 2x találkoztunk közvetlenül a szakítás után, mindkettő nagyon nehéz volt :S kb. fél évbe telt kihevernem a szakítást és így, hogy eltelt fél év + majdnem fél éve van új barátom tudok az exemmel normálisan beszélgetni. bár már nem szoktunk 1 fesztiválon találkoztunk meg azóta egyszer beszéltünk neten és ennyi. nem kell ezt erőltetni. ha lesz új barát/barátnő úgyis az lesz a fontosabb...


nagyon nehéz helyzetben lehetsz tényleg, borzasztó lehet, de szerintem NE maradjatok barátok... lesz jobb :)

2012. júl. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Tehát két hete te inogtál meg, magyarán szólva ennek az egésznek Te voltál a kiváltója. Nem mondom, hogy a legjobb módot választotta a szakításra, az SMS-es dolgot pedig egyenesen undorítónak tartom. Ez addig működött köztetek, ameddig barátok voltatok, az egészet elszartátok azzal, hogy összejöttetek. Ebből már nem lesz semmi.
2012. júl. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Neked tulajdonképpen az a bajod, hogy elhagy, ez az amit nem akarsz jelenleg megbocsájtani, megemészteni, ezért nem lennél most a barátja.

Az exed viszont valószínű arra gondol, hogy barátként viszont működtetek csak párkapcsolatban vallottatok teljes kudarcot. Ezért akar a barátod lenni.

Azt is megértem, hogy te még erre nem vagy kész, de szerintem az exednek is igaza van. Egy idő után, ha már nem fáj annyira a szakitás ténye, elkezdhettek egymáshoz barátként közeledni.

2012. júl. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"és amit már rengetegszer elmondtam már: a férfiak idióták"


Vagy csak te jársz idiótákkal, el kéne gondolkozni; btw én a nőktől fogom a fejem, mégsem jelentem ki, hogy a nők idióták...


Ettől eltekintve igaza van, kár erőltetni. Ilyen tüskékkel elég nehéz jó viszonyt ápolni, ami előtte volt már úgysem jön vissza. Egy cimborám elég keményen beleszaladt ebbe, 7 év párkapcsolat után próbálták a barátságot őrizni, de a srác romokban volt, szerette a csajt, a csaj meg - nem tudatosan - mocsokul visszaélt ezzel és kicsinálta lelkileg a srácot (mert csak a férfiak idióták). Ha nem teljesen érdektelenül váltatok szét (márpedig ilyen ritkán van), valamelyik fél úgyis sérül majd. Idővel majd enyhülnek ezek a sebek, eldöntöd, hogy kíváncsi vagy e a srácra vagy sem, most csak szenvedni fogsz.

2012. júl. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!