Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki nem él együtt a baba...

Aki nem él együtt a baba apukájával, hogyan oldják meg?

Figyelt kérdés

Mennyi időt volt ott az apa? Mikortól vitte el? Mit fizetett? Stb. Hogyan oldottátok/hogyan oldanátok el.


Jó a kapcsolat. Még régóta ismerjük egymást, inkább barátok vagyunk, de többször megpróbáltuk már együtt, még sem ment eddig. Én 35 éves vagyok, ő 40. Most bevállaltunk közösen egy babát, a 7. hónapban vagyok. A babát komolyan gondoljuk, de nem maradtunk most sem együtt. Anyagi téren ugyan nem szorulok segítségre, de ő állni akarja az összes babás költséget az első két évben (addig lennék itthon a babával). Nem tudom, hogy ebbe belemenjek e?



2012. nov. 27. 13:04
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Mi jöhet még?!
2012. nov. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én belemennék.


Ugyan elég fura ez így, de gondolj bele, ha nem laktok együtt, akkor minden manuális dolog nagyrészt a te dolgod lesz. Ő talán ezt szeretné kompenzálni azzal, hogy fizet mindent, ha már magad boldogulsz napi szinten a kicsivel, anyagi gondjaid ne legyenek. Szerintem csak jólétet akar a gyermekének, és azt sem szeretné, ha a gyermeke anyja nélkülözne, akit nyilván kedvel, becsül, tisztel.


Nem vagyok az "eltartatom magam" életmód nagy híve, ugyanakkor így megadhatnám a gyermekemnek, hogy legalább az első két évet teljes nyugalomban, mellettem töltse el, amit fontosnak tartok. Úgyhogy ha megbeszélve a dolgot valóban kivitelezhetőnek látszik, mindkét fél számára megfelel, akkor nincs ezzel semmi baj.

2012. nov. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Ja és biztos jönnek majd kommentelők, hogy miért így meg úgy...?


Hát csak. Perzse, szerintem is az az ideális állapot, ha szerető családba, apa és anya mellé érkezik a gyerek. De ha ez a két ember szerető, nyugodt légkört és anyagi biztonságot tud így biztosítani a babának, akkor bizony a gyerek jobb esélyekkel fog indulni, mint sok "teljes" családban felnövő...

2012. nov. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Persze ideálisabb lenne ha egy stabil, szerető házasságba születne. De ez már nem így fog történni. Ugyanakkor stabilitás és a szeretet meglesz.

Tudom, hogy neki nem gond kifizetni, csak még sosem tartott el senki. Kicsit fura lenne a helyzet, hogy ő vesz mindent a kicsinek. Bár így nem kellene a tartalékaimhoz nyúlni, az megmaradna.

2012. nov. 27. 13:16
 5/10 intrepid ***** válasza:
Ő akarja fizetni a b a b a összes kiadását. Biztosan nagyon szereti. Engedd meg neki. Ő viszont ésszerű keretek között, tölthessen annyi időt a babával, amennyit szeretne.
2012. nov. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

A gyereknek az lesz természetes, amibe születik.


Ez nyilván az extrém borzasztó eseteket (bántalmazás, alkoholizmus stb.) leszámítva azt jelenti, hogy ha Te így békében el tudod látni, nevelgeted, akkor az neki jó lesz. A gyerekek "teherbírása" ilyen értelemben elég nagy, tehát őket nem köti ám semmilyen társadalmi megszokás, hogy házasság, apa, anya KELL. Érzelmi, fizikai igényeik vannak, de ez nem kötődik a szülők együttéléséhez.


Gondolom azért fogja látogatni is az apuka, tehát lesz az életében egy férfi is, akire számíthat.


Szerintem lehet minél többet ott az apa, ha jól kijöttök. És kezdettől el is vihetné pl. babakocsival sétálni, ha jól veszem ki, tökéletesen megbízható a férfi, csak épp nem tudtok/akartok egy fedél alatt élni. Akkor pedig mért ne vihetné el, éppúgy, mintha együtt laknátok? (Ha nem megbízható, az más tészta...)


A fizetést nem tudom, hogy oldanánk meg, hiszen ez attól is függ nagyban, mit engedhet meg magának. De ha nem gond, és szívesen adja...?

2012. nov. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Megbízható, éppen ezért is vállalunk közös gyereket. Már több mint 15 éve ismerem, az egyik legnormálisabb, legrendesebb férfi, de sajnos mint nő és férfi nem működtünk, nem volt meg a plusz. De mint anya-apa szerintem jók leszünk. Közösen akarjuk nevelni, majd ha nagyobb lesz kb. fele-fele arányban, de míg kicsi lesz addig velem fog élni. Tudom, hogy majd idővel kiderül, beáll, hogy mikor jön, mikor viszi. Pár órára persze korábban is elviheti, de ott alvásra és hasonlókra lettem volna kíváncsi. Másfél-két éves gyereket már el szokott vinni az apa hétvégére, vagy esetleg korábban is?
2012. nov. 27. 13:32
 8/10 anonim ***** válasza:
Ismeretségi körben azt látom, hogy ha a gyerek számára ismert helyre (apa, nagyiék lakása) megy, akkor másfél-két évesen már alhat ott. De csak akkor működött, ha valóban jól ismerte a felnőttet, kötődött hozzá, és ahely sem volt új neki. Tehát sok egész napos ottlét után akár maradhat éjjelre is.
2012. nov. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szerintem menj bele, engedd, h ésszerű keretek között állja a költségeket. úgysem fogja az összeset, csak a nagyobb tételeket (babaágy, babakocsi, stb - de azért a rugikat, meg a játékát ababágy fölé, plusz amiket még meglátsz csak úgy jártadban-keltedben, te fogod venni). ez jó jel, szerintem. azt jelenti, h felelősen gondolkodik a gyerekvállalásról, nem csak úgy rábólintott. szerintem ne szorítsd keretek közé, h mikor jöjjenek, amikor csak akar (ha neked is alkalmas épp). az utolós válaszolónak igaza van, szerintem is másfél-kétéves kora körül mehet ottalvósra, a gyerek által is ismert helyre, szeretteivel. addig egyébként az apa is alhatna nálatok néhanapján :)
2012. nov. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

inkább több ilyen nő kéne mint te, és kevesebb olyan, aki egy alkesz faxnak gyereket szül. komolyan tisztellek titeket, mert látszik, hogy a gyerek érdekeit nézitek.


sztem fontos, hogy az apa már a születéstől aktív része legyen a gyerek életének, este átmehetne fürdetni, kicsit játszani vele, hogy ismerkedjenek, megszokja a pici is, és ne érezze idegennek.

aztán amikor már kicsit öntudatra ébred, és szeretne apával lenni, akkor el lehet engedni vele játszóra, sétálni, és szép fokozatosan az ottalvás is bevezethető.


a picúrt kell figyelni, és az ő tempójában megtenni ezeket a lépéseket.


barátnőm kisfia már 2 éves korától ott van apánál 2hetente, ott is alszik, igaz neki akkor váltak el a szülők, de semmi gáz nincs, nagyszülőkkel is minden oké, szerető családban nevelkedik, annak ellenére, hogy nincsenek együtt a szülei.

2012. nov. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!