Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem beszélek anyámmal, mi a...

Nem beszélek anyámmal, mi a véleményetek? (lent)

Figyelt kérdés

Felvázolom a helyzetet:

Nem beszélünk majd 2 hete egymással. Úgy kezdődött, hogy összevesztek apával. Ezt elmesélte a nővéremnek, majd engem is belekevert és azt hazudta hogy megütöttem!!! A nővérem mondanom sem kell, pipa lett rám. Hiába mondtam hogy nem így volt, nem érdekelte...De igazából nem is nagyon erőltettem meg magam, hogy meggyőzzem...hagy higgyen amit akar, én tudom az igazat. Na én azóta nem beszélek anyával, undorító dolognak tartom, hogy ilyet hazudott és bemocskolt a testvérem előtt. Egyszerűen rá nézni sem bírok. Amúgy sem jó a kapcsolatunk...

Állítólag fogalma sincs, arról hogy mi bajom van és miért nem szólok hozzá. De a helyett hogy megkérdezné apának mondja hogy nem beszélek vele. Ugyanúgy ő sem szól hozzám, igaz nem is hiányzik, eddig sem beszéltünk túl sokat egymással. De szerintem az se normális, hogy egy anya képes haragban lenni a gyerekével. Előre látom, hogy majd elpanaszolja tesómnak ezt, és nekem állnak, hogy mi az hogy nem beszélek vele? Hogy tehetek ilyet... Mindig ezt csinálja, rossz színben tüntet fel előtte, sőt mindenki előtt. Egyszerűen undorodom tőle, hihetetlen hogy ilyet megtett.

Elsősorban anyukák véleményére vagyok kíváncsi, de akárki véleményét, hozzászólását szívesen olvasom.

Elnézést ha zavaros, vagy nem érthető, de nem akartam kisregényt írni :) 18L


2012. nov. 22. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Az is gáz,hogy anyukád ezt hazudta,de az is,hogy a többiek hisznek neki.Furcsa család vagytok.Én inkább csinálnék egy szembesítést.Legyen ott mindenki,és anyukád mondja a szemedbe,hogy megütötted.Ha erre is képes,akkor valami nagy gond van a fejében,jobb tőle távol maradni.
2012. nov. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem értem, honnan jön ez, hogy te megütötted? Miért találna ki ilyet valaki és utána miért értetlenkedne, hogy te miért haragszol? Bocsáss meg, nekem nem áll össze a történet. Valami hiányzik, csak nem tudom, honnan.
2012. nov. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nos igen, lehet az hiányzik, hogy volt egy nagyobb veszekedés apa és közte. Igazából nem is tudom hogy kezdődött mert nem voltam a házban, de mire bementem láttam hogy majdhogynem egymásnak estek. Aztán jöttem én, szétszedtem őket, de anya nem akarta befejezni, ezért lefogtam. Gondolom ebből jött az, hogy én megütöttem...


Igen elég furcsa család...én már ott tartok hogy szégyenlem a családomat. A tesóm mindig is anya pártját fogta és ellenem volt, szóval meg sem lepődök. Apa hisz nekem, tudja nagyon jól, hogy milyen anya és hogy mikre képes. Vele jó is a kapcsolatom, amire anya elég féltékeny, talán ez is egy forrás, amiért ezt hazudta.

2012. nov. 22. 15:00
 4/7 anonim ***** válasza:

18 éves létedre az a megoldás, hogy nem szólsz valakihez?

Fura család lehettek, ha csak egymásnak mondogattok, ahelyett, hogy személyesen megbeszélnétek.

2012. nov. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem, nem ez a megoldás, csak egyszerűen rosszul vagyok tőle, nem bírok ránézni sem, nem hogy beszélni vele. Próbáltam már régebben beszélni vele, de fölösleges volt, semmit nem változott a helyzet..
2012. nov. 22. 15:07
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
Értem. Én kérdeztem a hiányzó részletet. Köszönöm, hogy elmesélted. Én azt tenném, amit más is javasolt már. Felnőtt vagy, duzzogni, tiltakozásból nem beszélni valakivel nem vezet sehová. Ha felnőtt, érett fejjel gondolkodik az ember, akkor nem menekül a probléma elől, hanem szembenéz vele és megoldja azt. Azaz, amit én tennék az az, hogy összehívnám a teljes családot, mindenki elmondhatja, amit akar, aztán utána legalább tudod, kivel-hányadán állsz. Indulatoktól mentesen meg kell hallgatni mindenkit, majd közölni velük a tényt, hogy ezentúl azzal, aki ilyen dolgokkal képes megvádolni, nem kívánod tartani tovább a kapcsolatot. Szemtől-szemben, nyíltan. Nem hisztizve, nem kiabálva, korrekt módon,egyenesen. Így mindenki számára nyílt titok lesz, hogy mi történt, ki -milyen állásponton van, és ki-miért nem beszél egymással a jövőben. Nem kell drámázni, teljesen felesleges. A családod nem tudod megválogatni. Nekem mindig is az vált be (az enyémek sem könnyű esetek, ezért modnom ezt), szóval nekem az vált be, hogy elmondtam a véleményem, ők is az övékét, majd tisztáztuk ki-mit várna el a másiktól. Ha nem volt kompromisszumra lehetőség, akkor mentem az utamra. Ha volt, megtettük. Ebben, hogy veréssel vádol az anyád mások előtt... nemigen látok kompromisszumot. Vagy bevallja, hogy hazugság, és csak drámázik, vagy ennyi volt a kapcsolatod vele, szerintem. De ezt nem így kell megoldani, hog ynem beszélsz hozzá. Egyszer utoljára, mindenki előtt még muszáj lesz. "Anya, megütöttelek?" "igen." "nem, nem ütöttelek meg, ha ezt nem látod be és nem kérsz tőlem bocsánatot a hazugságért, sajnos közöttünk ennyi volt a kapcsolat egy életre". ÉS innen már a választól függ, hogy merre megy tovább. Kemény helyzet, de jobb 18 évesen tisztázni, kivel-hol áll az ember, mint tizenéveket eldrámázni, idegeskedni miatta, lelkizni, hogy vajon jól viselkedünk-e, megbánni dolgokat. Mindig jobb az egyenes út, higyj nekem! N28
2012. nov. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm szépen a tanácsot!

De sajnos nem olyan könnyű ezt megbeszélni az én családomban. Mindig minden egyes alkalommal veszekedés, kiabálás a vége. Nem lehet semmit nyugodtan megbeszélni.

Ha rákérdeznék még egyszer, szerintem szemrebbenés nélkül rávágná, hogy igen. Hisz most is értetlenkedik, hogy vajon miért nem szólok hozzá. Teljesen úgy csinál, mintha igaz lenne, és tiszta lenne a lelkiismerete. Hallottam, hogy ma is mondta apának, hogy nem beszélek vele, hogy tehetek ilyet, milyen gyerek vagyok én stb...

Tudom, hogy előbb utóbb tisztázni kell ezt az egészet. Nem fér a fejembe, hogy tehetett ilyet és hogy viselkedhet így.

2012. nov. 23. 16:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!