Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Káin és Ábel név nem morbid...

Káin és Ábel név nem morbid egy kicsit?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm az első fiát az apja után Ábelnek keresztelte, most újra kisfia lesz, és a másodikat Káinnak fogja hívni. Csak nekem morbid ez?
2012. nov. 17. 17:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
57%

off

Elég szomorú lenne, ha csak középiskolában jönnének rá a két név közötti "kapcsolatra". Vagy a mai világban már ez a "trendi"?

on

2012. nov. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

off

Reméljük, nem a Bibliából tanulja az erkölcsöt.

2012. nov. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
78%

Nekem amúgy tetszik a Káin név, jobban mint az Ábel. De a gyerekemnek nem adnám, mert félnék, hogy mindenki a bibliai Káinra gondolna. Ezért lett a kutyám neve :)

Ilyen formában pedig büntetni kellene a szülőket... Oké, hogy nekik tetszik, de első hallásra mindenki ki fogja őket röhögni. Erre is gondolni kellene. Nekem volt egy Afrodité nevű osztálytársam általánosban, nekünk nem volt fura, mivel megszoktuk, de akárhova mentünk, meghallották a nevét és hátrafordultak az emberek.

2012. nov. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
21%
Nekünk általánosban volt Ervin nevű osztálytársunk, középiskolában meg ezen röhögtek, hogy jaj, de gáz, ez fiú vagy lány név?
2012. nov. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
46%
Az egyik barátnőmnek ikrei születtek nem is olyan régen és Trisztán és Izoldának hívják őket. Nagyon találó, nekem nagyon tetszik..
2012. nov. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
42%

Hát én biztosan nem adnám ezt a nevet a fiamnak, igaz az Ábelt sem. De legyen ez az ő dolguk.

Viszont azon nagyon meglepődtem, hogy az Ervint mulatságos névnek tartja valaki. Nekem teljesen természetes, és szerintem régebben ez nem is volt annyira ritka. Nekem is van Ervin ismerősöm.

2012. nov. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
88%
Nekem hangzásra nagyon tetszik a Káin, de mindig a testvérgyilkos jutna róla az eszembe; azokat se értem, akik a gyereküket Szküllának (görög mitikus szörny) vagy Elektrának (görög mítoszban anyagyilkos) nevezik el, és mindkettőről hallottam már. Nincs baj a mitikus nevekkel, de legalább pozitív szereplőkhöz társuljanak.
2012. nov. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
43%
Szegény gyerekek....édes istenem segíts!
2012. nov. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
90%
Káint nem is lehet adni, és kétlem, hogy engedélyezni fogják, szóval meg van oldva a probléma...
2012. nov. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
83%
Nomen est omen", úgyhogy elég sz.ar ötlet.
2012. nov. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!