Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy apa azért nem fizet...

Egy apa azért nem fizet gyerektartást, mert maga alatt van, ez komolyan megfelelő indok?

Figyelt kérdés
Sziasztok az a problémám, hogy apu lelépett kiskoromban és sokáig nem hallottam felőle, illetve 14 évnyi gyerektartással tartozik, anyu egyedül küszködik mindenért és a bíróság nem hajtja be évek óta sehogy, mert Svájcban él. Kértem a nagyszüleimet (apu szüleit) hogy beszéljenek apuval, hogy adja meg a tartozását, mert anyu nővér a kórházban és még 100 ezret se keres, télre meg megint nincs fűtésünk, a tetőt nem tudjuk megcsináltatni, befolyik a víz stb. Erre az volt nagyapám válasza, hogy az apám nagyon maga alatt van, mert a barátai elhagyták és nagyon magányos. Pedig láttam képeken hogy összevissza "bulizik". Ez tényleg lehet indok arra hogy ennyire ne legyen felelősségtudata? És ha magányos, miért nem keresi a gyereke társaságát majdnem 15 éve?
2012. nov. 9. 21:34
1 2
 1/12 intrepid ***** válasza:
28%
Hát igen, a nők felelőssége, hogy kire szülnek gyereket.
2012. nov. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De nem anyu csinált egyedül és nem én kértem, hogy szar gyerekkorom legyen és lássam édesanyámat tönkremenni.
2012. nov. 9. 21:43
 3/12 anonim ***** válasza:
Sajnállak kérdező, nem tudom mit tehetnétek. Elvileg anyukád az államtól kérheti, hogy megelőlegezzék a gyerektartást és majd az apádon behajtják. Az meg, hogy sz@r a kedve senkit nem érdekel. Nekem is sz@r, ezért most nem fizetem a diákhitelemet? Ilyen nincs.
2012. nov. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%

Nemzetközi egyezmények miatt Svájcban is behajtható a tartásdíj.

14 éve maga alatt van? Ez jó!

Szerintem egy jó ügyvéd a gatyát is leperli róla.

2012. nov. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

6 hónapra visszamenően lehet kérni.

Forduljatok ügyvédhez.


Állam általi előlegezéssel próbálkoztatok már?

2012. nov. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintem ha 2 ember akar közösen egy gyereket, akkor onnantól kezdve közösen kell hogy vállalják a felelősséget még ha el is válnak és nem elvárni hogy egy ember tartsa el a saját fizetéséből a közös gyereket mert ő többet is keres mint anyu Svájcban és röhög anyun, hogy ő meg itthon beteggé dolgozza magát..egy kegyetlen ember és még el is játssza, hogy ő van maga alatt, mikor a saját gyerekének nem válaszolt kiskorában egy levelére se..
2012. nov. 9. 21:52
 7/12 anonim ***** válasza:
Mond meg anyukádnak, hogy az állam megelőlegezi, a többit majd ők elintézik az apáddal. És Svájcból is köteles fizetni...
2012. nov. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nekünk senki nem előlegezett meg semmit pedig van ügyvédünk mondván az apámnak nincs bejelentett munkája és a rokonok írták, hogy feketén dolgozik és keres is rendesen..már havi 10 ezerrel is ki lennénk segítve, de még ennyit se küld, sőt SOHA nem vett még nekem egy cipőt se..

Soha senkinek nem kívánok olyan gyerekkort hogy lássa az anyját mindig mindenért egyedül küzdeni..:(

2012. nov. 9. 21:56
 9/12 anonim ***** válasza:
96%

Tartásdíj állam általi megelőlegezése


A gyermektartásdíj megelőlegezése iránti eljárás a gyermektartásdíjra jogosult gyermek szülőjének vagy más törvényes képviselőjének kérelmére indul, illetőleg a nagykorúvá vált gyermek kérelmére is indulhat.


A kérelmet ahhoz a gyámhivatalhoz kell benyújtani, amelynek illetékességi területén a kérelmező lakcíme van. Ha a kérelmezőnek több lakcíme van, az illetékességet az a lakóhely vagy tartózkodási hely alapozza meg, ahol életvitelszerűen lakik.


A gyermektartásdíj megelőlegezésének feltételei:


a bíróság a tartásdíjat jogerős határozatában már megállapította vagy van olyan külföldi bíróság, vagy más hatóság által hozott jogerős határozat, amelyet a Magyarországon élő gyermek javára nemzetközi szerződés vagy viszonosság alapján kell végrehajtani, és

a gyermektartásdíj összegének behajtása (az eredménytelen végrehajtást, illetve a végrehajtás szünetelését kimondó foglalási jegyzőkönyv alapján) átmenetileg lehetetlen, továbbá

a gyermeket gondozó szülő vagy más törvényes képviselő nem képes a gyermek részére a szükséges tartást nyújtani, feltéve, hogy a gyermeket gondozó családban az egy főre jutó havi átlagjövedelem nem éri el az öregségi nyugdíj legkisebb összegének kétszeresét (ez az összeg 2012-ben 57 000 Ft).


A gyámhivatalnak meg kell győződnie a gyermektartásdíj átmeneti – a kérelem benyújtását közvetlenül megelőző legalább 6 havi – behajthatatlanságáról. A gyámhivatal a gyermektartásdíj behajthatatlanságát a gyermektartásdíj fizetésére kötelezett személy rendszeres jövedelmére, illetve egyéb vagyonára vezetett eredménytelen végrehajtást követően állapítja meg. Az eredménytelen végrehajtást, illetve a végrehajtás szünetelését kimondó foglalási jegyzőkönyv hat hónapnál régebbi nem lehet.


A feltételek fennállása esetén a gyermektartásdíj megelőlegezése a gyermek nagykorúvá válása után is megállapítható, illetve a már megállapított gyermektartásdíj továbbfolyósítható addig az időpontig, ameddig a középfokú nappali oktatás munkarendje szerinti tanulmányokat folytat, de legfeljebb huszadik évének betöltéséig.


Nincs helye a gyermektartásdíj megelőlegezésének,


ha a kötelezett lakóhelye olyan államban van, ahol a tartásdíj nemzetközi szerződés vagy viszonosság alapján nem érvényesíthető, vagy

ha a kötelezett külföldi tartózkodási helye ismeretlen, vagy

ha a kötelezett a jogosulttal közös háztartásban él,

részösszegű megfizetés vagy részösszegű behajthatóság esetén, ha ennek mértéke a bíróság által megállapított gyermektartásdíj alapösszegének ötven százalékát meghaladja, vagy

lejárt gyermektartásdíj esetén.


Ha a gyermektartásdíj megelőlegezését jogerősen megállapítják, az a kérelem benyújtásától esedékes. A folyósítás időtartama a kérelem benyújtásának napjától az alapul szolgáló ok előrelátható fennállásáig, legfeljebb azonban három évig tart. A feltételek fennállása esetén - függetlenül az adók módjára történő behajtás eredményétől - ugyanazon gyermekre tekintettel, egy alkalommal, legfeljebb további három évre a megelőlegezés továbbfolyósítható, illetve ismételten elrendelhető.


A gyámhivatal a bíróság által a tartásdíj megfizetésére kötelező határozatában megállapított összeget, százalékos marasztalás esetében az alapösszeget előlegezi meg azzal, hogy a megelőlegezett gyermektartásdíj összege nem haladhatja meg gyermekenként az öregségi nyugdíj legkisebb összegének 50%-át.


Amennyiben a bíróság a megelőlegezés időtartama alatt a tartásdíj összegét felemeli vagy leszállítja, a gyámhivatal a kötelezett, a gyermek törvényes képviselője bejelentésére, illetve hivatalból is jogosult a megelőlegezett gyermektartásdíj összegét, a bíróság jogerős határozatának megfelelően, az ítélet jogerőre emelkedésének napjától – a jogosultsági feltételek újbóli vizsgálata nélkül – felemelni, illetve csökkenteni. Amennyiben a jogosult a gyermektartásdíj előlegezésének ideje alatt rendszeresen vagy alkalomszerűen kétszeres tartásdíjat vett fel, az erre az időszakra eső előlegezett tartásdíjat köteles az államnak visszafizetni.


A gyermektartásdíj állam általi megelőlegezése iránti kérelemben nyilatkozni kell arról, hogy a gyermektartásdíj megelőlegezését kizáró okok nem állnak fenn, továbbá meg kell jelölni azokat az okokat, tényeket, amelyek a kérelmet megalapozzák.


A kérelemhez mellékelni kell


a gyámhatóságokról, valamint a gyermekvédelmi és gyámügyi eljárásról szóló 149/1997. (IX. 10.) Kormányrendelet 7. melléklete szerinti nyilatkozatot (formanyomtatvány letölthető) a megfelelő igazolásokkal,

a gyermektartásdíjat megállapító jogerős bírósági határozatot,

a gyermektartásdíj eredménytelen végrehajtását igazoló, illetve a végrehajtás szünetelését kimondó 6 hónapnál nem régebbi foglalási jegyzőkönyvet, vagy a gyermektartásdíj behajtása iránti eljárás megindítását igazoló okiratot,

iskolalátogatási igazolást (nagykorú gyermek részére kért megelőlegezésnél a középfokú nappali oktatás munkarendje szerinti tanulmányok folytatását igazoló irat).


A szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező személyek beutazásáról és tartózkodásáról szóló törvény (a továbbiakban: Szmtv.) szerint a szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező személynek a kérelem benyújtásakor igazolnia kell magyarországi lakcímét a lakcímről szóló hatósági igazolvánnyal. Ha a kérelmező lakcímét nem igazolja, a gyámhivatal a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartását vezető szervet megkeresi az adatszolgáltatás érdekében.


Ha a kötelezett lakóhelye olyan államban van, ahol a tartásdíj behajtása nemzetközi szerződés vagy viszonosság alapján lehetséges, a jogosultnak közokirattal kell igazolnia, hogy a gyermektartásdíj behajtását és igényének érvényesítését kezdeményezte.

2012. nov. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azért nem előlegezte meg az állam, mert erre egy külön papírt kell benyújtani.
2012. nov. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!