Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ma vagyok 19 éves, ma van a...

Ma vagyok 19 éves, ma van a szülinapom, miért nem mehetek mégsem el sehova?

Figyelt kérdés
Szerintem már nem vagyok kisgyerek, nincs kicsapongó életem,felvettek egyetemre,mégsem engednek a szüleim sehova sem. Vidékiek vagyunk,a barátaim és barátom városi.Szeretnének velem találkozni,pont azért mert ez egy olyan nap.Anya mégis tegnap közölte,hogy ugye nem akarsz holnap sehova se menni? Nem,nem azért mert bármit is tervezne, meg se köszöntött ma még,az ajándékot meg már vasárnap megkaptam,nem tudom miért akkor. Tényleg nagyon fáj,hogy más egy hétig ünnepli a szülinapját,nekem meg még egy emlékezetes sem volt,és azt akarják,hogy itthon üljek. Hozzáteszem buliban még sose voltam,most se oda mennék.Mert nem a szüleim lesznek,akik tortával,szeretettel,meglepivel várnak,hanem a barátaim és a párom. Ha azt mondom el akarok menni,teljesen besértődnek,hogy ők leveszik rólam akkor a kezük,csavarogjak csak....mit tehetnék?
2009. aug. 11. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
mond meg nem vagy már kisgyerek,19 vagy nagykorú,nehogy már megszabja neked 19 évesen hogy merre meg hova menj!ha nem enged szökj el,majd utánna rá jön h mit tesz!(tett)
2009. aug. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Menj! Ennyi... felnőtt vagy, azt csinálsz amit akarsz. Nem azt mondom, hogy csapd rájuk az ajtót, és ordíts velük, csak közöld, hogy menni akarsz a barátaiddal szórakozni és kész. Előbb utóbb rájönnek, hogy felnőttél, mert ez az, ami fáj nekik. Csak így lehet.
2009. aug. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is fájt, hogy a lányom a születésnapja előtt és után ünnepelt velünk (napján a barátjával és barátnőivel), de valóban ez az élet rendje ebben a korban. Nincs mit tenni, a szülőknek el kell fogadniuk, hogy felnőtté vált a gyerekekük. Emiatt ne legyen lelkifurdalásod. Kedvesen, de határozottan hozd a tudomásukra a kívánságodat. Valamikor el kell kezdened, különben ebben a szerepben ragadsz! (Mármint a kedvetlen, panaszkodós kisgyerekében.)
2009. aug. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is: isten éltessen sokáig!

Másodszor pedig: szerintem is állj ki magadért, valamikor rá kell döbbentened a szüleidet, hogy felnőttél. Én elég maradi vagyok ilyen szempontból, engem is nagyon szigorúan neveltek a szüleim, de abból, amit írtál, hogy nem vagy bulizós, nem csavarogsz, nem terveznek Neked programot arra következtetek, hogy bizony itt az ideje egy kis kitörésnek. Még egy kérdés: a barátaidat nem tudod odacsődíteni hozzátok? Ha megjelenne pár lelkes ünneplő, akik elég rámenősen akarnának elvinni magukkal, talán a szüleid sem tudnának olyan könnyen nemet mondani. Mi egyszer ezt megjátszottuk egy osztálytársunkkal, akit nem akartak elengedni, mert nem. A legkötelességtudóbb, legrendesebb srác volt az osztályban, mégsem akarták... aztán odamentünk 20-an hozzájuk és énekeltünk a kapuban, hogy adják ki nekünk :) Sikerrel jártunk ;)

2009. aug. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nemmegy másképp mondd el hogy nagykorú vagy,nem leszel rossz helyen,mondd el pontosan kivel,és meddig és hol maradsz.Aztán ajtó becsuk,ünnepelt lelép,ennyi!!!!Boldog szülinapot!!
2009. aug. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legjobb módszer, ha kijelented hogy ha a hegy nem megy mohamedhez, akkor.... mondd meg a barátaidnak, hívd fel az összeset, hogy egy gyorsban összeütött összejövetel lesz nálatok, mindenki menjen el hozzátok. Zenét bekapcsoljátok, ha van kint tűzhely akkor bográcsoltok, szalonnát sütöttök, kártyáztok... bennt is lehet főzni....

Belépő: 1 üveg pia mindenkitől :) de ha van pénzed akkor ne kérj semmit hanem menj el a boltba és vegyél te otthonra.


Hidd el kipróbált módszert írtam le most neked, nem csak úgy kitaláltam... hatásos! Anyud látni fogja hogy hiába nem engedett el téged, mert erre te odahívtál mindenkit. Aztán elgondolkozik majd, hogy legközelebb se enged el és inkább hallgatja esténként a zsibongásotokat, vagy inkább elenged?

Boldog Születésnapot!!! :)

2009. aug. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A besértődés egy dolog, amit a szüleid csinálnak, az egy másik. Aki besértődik, az elvonulva duzzog. Amikor ezt színpadiasan teszi, a másik tudomására hozva, hogy mindez miatta van, azt érzelmi zsarolásnak hívjuk és nagyon csúnya dolog szerintem.


Amúgy jó ötlet, hogy odahívod a barátaidat, csak az mégis a szüleid háza. Ehhez elvileg kell az engedélyük. Ahhoz, hogy elmenj otthonról, nem kell. Legjobb, ha Te felteszed nekik a kérdést, hogy melyiket akarják JOBBAN, mert TE márpedig ünnepelni fogsz ma!


Amihez minden jogod megvan. Boldog szülinapot! ;o)

2009. aug. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, féltenek. Nyugodtan, szeretettel beszélj velük. Mondd meg, ha tudod, hogy hová mész, kikkel, és hogy lesz Nálad telefon ha bármi történne.

Én 15 éves koromtól kezdve jártam bulizni. Mindig el kellett kérni magam mindkét szülőmtől. Megmondták, hányra menjek haza, de elengedtek. Pedig akkor még mobil sem volt. Amikor 18 lettem, egyszercsak nem kéredzkedtem, hanem bejelentettem határozottan, hogy sziasztok, elmentem. Néztek meghökkenve, de fogták...

Boldog születésnapot kívánok!

2009. aug. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!