Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon rossz körülmények...

Nagyon rossz körülmények között él a családom. Volna lehetőségem 14 évesen elköltözni valahová? Mit tennétek ilyen esetben?

Figyelt kérdés
4-en élünk egy másfél szobás házban,ahol nincs vezetékes víz,fűtés csak egy kályha,pottyantós wc van csak,nincs hol lezuhanyozni.Anyámék mindenre sajnálják a pénzt,csak cigire meg piára nem.
2012. okt. 28. 08:38
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
suliban csesztetnek az miatt,hogy ilyen körülmények közt élek,ez hozza ki belőlem
2012. okt. 28. 09:20
 12/17 Mara Acoma ***** válasza:
Próbálj bemenni a gyermekjóléti vagy a gyámhivatalba. Gondolom nálatok is van valami hasonló és ott segítenek. Ha mást nem is, de állami gondozásba is vehetnek vagy nevelőszülőkhöz kerülsz.
2012. okt. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
67%
12 Az állami gondozásnál még ezek a ratyi körülmények is jobbak az ittas szülőkkel.Szerintem ne kockáztass a gyámügynél,inkább bírd ki ezt a két évet.Ha államiba kerülsz,ott csak még jobban ki fognak készíteni,olyan,mint a börtön.
2012. okt. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ja ezt nem 12-nek szántam,hanem a kérdezőnek
2012. okt. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 zgodna válasza:
100%
Először is tudom mit érzel. De föl a fejjel. Az, hogy nem összkomfortos a házatok, nem azt jelenti, hogy trógernak kell lenned. Volt idő..még gyerek koromban amikor mi is közútról hordtuk a vizet, melegítettük gázon, télen kályhán. Pléh kád mindig volt, gondolom jelenleg ti is abban fürödtök fürdőszoba híján. ha nincs kád van lavór pár száz forintos dolog, abban is tudsz fürdeni: először a hajadat/fejedet mosod, felső testedet hónalj stb..utána mész lejjebb had ne írjam(fenék..stb). nem kell hozzá sok víz és tiszta leszel. Angol wc-nk sem volt mindig, sőt még most is van pottyantós wc-énk és használjuk is. Érdekes módon sohasem volt még bakteriális jellegű betegségem a pottyantós wc használatát illetően. Kályha sem értem miért gáz neked, meleget ad és az a lényeg. Mi is kályhával fűtünk. Rám soha sem mondták hogy tróger vagyok, mert vagy így vagy úgy de mindig tudtam tisztálkodni és rajtad/rajtam kívül több százezer ember meg tudja oldani. Legyél igényes! Az iskolában nem azt fogják nézni hogy te Jacuzzis fürdőszobában fürödtél, hanem azt hogy tiszta, finom illatú vagy. Valamikor változni fog neked is a helyzet. Igaz nem kényelmes így élni, de bizony lehet. Van egy ismerősöm fiú ő is. Kútról hordják a vizet, pléh kádban fürdik..de igényesebb piperkőcebb mint akár ki.
2012. okt. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
És internet van?
2012. okt. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Van internet, de az is madzagos :))
2012. okt. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!