Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan állítanád le a párod...

Hogyan állítanád le a párod testvérét, ha az rászállt a párod fizetésére?

Figyelt kérdés

A párom bátyja az utóbbi időben rászállt a pénzünkre. Jobbnál jobb ötletekkel rukkol elő és már kínos az egész család előtt. Elég sokat keres(szerintem feketén főleg a munkája jellegéből adódóan), de folyik ki a keze közül minden forint, adósságok jobbra-balra és akkor még a párommal akart kezességet aláíratni egy többmilliós hitelre. Persze nem vállaltuk, azt kellett hazudni, hogy mi is hitelt akarunk majd felvenni és kezességgel nem adnának. Már azt hittem ennyi, erre most megint jött, hogy a párom vegyen meg valamit a szüleinek 120ezer Ft-ért és majd egyszer valamikor a 3 testvér(mert hogy 4en vannak összesen) majd kifizeti a részét. Nem is értem honnan veszi ezeket.

Hozzá kell tegyem segítünk otthon, de nem vagyunk kirobbanóan gazdagabbak, mint a párom bármelyik testvére, de a bátyja folyton minket zaklat. Aztán telekürtöli a családot a férjem meg nem győz meséket kitalálni, hogy ne legyen ciki. Mi is lakásra gyűjtünk, minden fillér félre van téve. Ráadásul a családjában 5Ft nem telik senkitől, ha egymásról van szó, de meg van játszva a nagy segíteni akarás. Amúgy a szülei nem kérnének ilyeneket, a testvérek se egymástól, sőt, pénzügyekről soha nem is beszélnek mert az magánügy, de velünk kapcsolatban állandóan ez van szellőztetve.

Olyan dühös vagyok, egyszer elszáll az agyam és olyat mondok, amit megbánok. Hogyan állíthatnánk le? Vagy tűrjük el?


2012. okt. 22. 00:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ti, ti vagytok, ő meg ő a saját pénztárcájából fedezze az ötleteit! A másik két tesó biztosan határozottan megmondta, hogy ne az ő pénzükről ötleteljen. Kérdezzétek meg őket, hogy csinálták.

Az ilyen emberek mindig arra szállnak rá, aki egy kicsit bizonytalan az elutasításban. Nem kell veszekedni, csak határozottan kiállni magatokért.

2012. okt. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Nem feltétlen gyengeség, ha az ember nem akar viszályt szítani a családjában. Úgy van leadva, hogy hát a bátya apró szívességeket kér, nekünk meg úgyis telik, elvégre nincs gyerekünk sem, stb. Mi meg nem akarunk segíteni. MIndenki mentesül a kötelezettségek alól, mert jajj a nővérének 3 gyereke van, a másik tesójának 2 és felújítanak. Egy kalap alá veszik hogy a nővére süt minden családi alkalomra, a bátya szereli a kocsikat a családban, nekünk biztos sok pénzünk van, nekünk azt kéne adni. Nem nagyon érzik úgy, hogy ezek a dolgok talán nem ekvivalensek.

Persze, ki lehet állni és már régen meg is tettem volna, de őszintén, ki az, aki ezt dúvad módjára intézné el? Senki. Mégiscsak a családja, a testvérei, szülei.

2012. okt. 22. 12:52
 13/13 anonim ***** válasza:
Ettől még nem vagytok ingyenpénz-szolgálat. Keverik a szezont a f.szommal erősen...
2012. okt. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!