Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan állítanád le a párod...

Hogyan állítanád le a párod testvérét, ha az rászállt a párod fizetésére?

Figyelt kérdés

A párom bátyja az utóbbi időben rászállt a pénzünkre. Jobbnál jobb ötletekkel rukkol elő és már kínos az egész család előtt. Elég sokat keres(szerintem feketén főleg a munkája jellegéből adódóan), de folyik ki a keze közül minden forint, adósságok jobbra-balra és akkor még a párommal akart kezességet aláíratni egy többmilliós hitelre. Persze nem vállaltuk, azt kellett hazudni, hogy mi is hitelt akarunk majd felvenni és kezességgel nem adnának. Már azt hittem ennyi, erre most megint jött, hogy a párom vegyen meg valamit a szüleinek 120ezer Ft-ért és majd egyszer valamikor a 3 testvér(mert hogy 4en vannak összesen) majd kifizeti a részét. Nem is értem honnan veszi ezeket.

Hozzá kell tegyem segítünk otthon, de nem vagyunk kirobbanóan gazdagabbak, mint a párom bármelyik testvére, de a bátyja folyton minket zaklat. Aztán telekürtöli a családot a férjem meg nem győz meséket kitalálni, hogy ne legyen ciki. Mi is lakásra gyűjtünk, minden fillér félre van téve. Ráadásul a családjában 5Ft nem telik senkitől, ha egymásról van szó, de meg van játszva a nagy segíteni akarás. Amúgy a szülei nem kérnének ilyeneket, a testvérek se egymástól, sőt, pénzügyekről soha nem is beszélnek mert az magánügy, de velünk kapcsolatban állandóan ez van szellőztetve.

Olyan dühös vagyok, egyszer elszáll az agyam és olyat mondok, amit megbánok. Hogyan állíthatnánk le? Vagy tűrjük el?


2012. okt. 22. 00:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Miért nem külditek a jóédes kiglancolt büdös pikulába? De úgy alaposan.
2012. okt. 22. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell takargatni a dolgokat nyiltan meg kell mondani hogy nem tetszenek az ötletei és nem adtok pénzt, neki és az egész családnak is.
2012. okt. 22. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

meg kell neki mondani, hogy a saját péniszével verdesse a csalánt.

ha nyílt "titok" a jövedelmének összege, akkor lehet arra is célozgatni, h tanulja meg beosztani a sajátját, aztán vauzzon mások pénzügyeibe.

2012. okt. 22. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Pisti, hogy őszinte legyek, nem tetszenek az ötleteid, mellesleg pedig lakásra gyűjtünk, szóval nincs pénz. Ennyi
2012. okt. 22. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Ezt a párodnak kell lerendezni. Az ő hibája, ha idáig fajultak már a dolgok.
2012. okt. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
Ennyire gyenge jellem a párod? Pff, jól beválasztottál kérdező.
2012. okt. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem az lesz a legjobb, ha megbeszélitek vele. Őszintén. És lehetőleg inkább a párod beszéljen, nehogy az legyen, hogy mit szólsz bele az ő dolgukba:).
2012. okt. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem itt az ideje lakáskassza szerződést kötnetek. Nézzetek utána hogy működik, mert elég kedvező hitelt ad, ha nem gyűlik össze elég pénz. Onnantól kezdve mondhatjátok, hogy minden megtakarításotok meg oda. A férjed pedig rakja helyre a tesóját, hogy majd ő eldönti mennyivel és mikor akarja segíteni a szülőket, ez a az ő és a szülők magánügye...
2012. okt. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%
Egészen egyszerűen nem kamu dumákat és meséket kéne gyártanotok, hanem a párodnak a testvére elé kellene állnia és elmondani, hogy ha tényleg nagy a szükség, akkor amennyi tőletek telik tényleg szívesen segítetek, de nagyon szépen kéri, ekkora f*szságokat ne tőletek kérjen, mert nincs rá keret, a saját életetekhez kell minden fillér, ennyi. Nem kell ezt túlragozni.
2012. okt. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%
Pontosan utolsó. Ilyen genge embereket, mint a kérdező és a férje. Felnőttek bakker és ennyihez nem tudják vállalni az arcukat. Istenem...
2012. okt. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!