Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Élettársam hogyan vehetné...

Élettársam hogyan vehetné nevére a lányaimat?

Figyelt kérdés
5 éve együtt élünk,és szeretnénk ha jogilag megkaphatnák a lányok a párom vezeték nevét,de a vérszerinti apa nem egyezik bele.pedg 6 éve nem is látta őket nem is érdeklődik és nem is fizet gyerektartást,,

2012. okt. 18. 19:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ha a biológia apa nem mond le róluk, akkor nem tudja a párod örökbe fogadni őket. Mert ezt kéne tennie. A gyerektartást pedig le lehet tiltatni bírósági úton is, már, ha van miből.
2012. okt. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha nem egyezik bele, nem kaphatják meg, tök mindegy, hogy fizet-e gyerektartást, nem ezen múlik. Ez utóbbit jelezzétek a hivatalos szervek felé.

Nevet majd 18 évesen változtathatnak.

2012. okt. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nem mond le a gyerekekről a vér szerinti apa akkor sehogy.
2012. okt. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Először is olyan nincs, hogy "nevére veszi" őket. Csak örökbefogadásrol lehet szó. Aminek két feltétele van: a ver szerinti szülő lemond a gyerekről, illetve az örökbefogadó a hazastarsad. Élettárs ilyen esetben szoba se jöhet.
2012. okt. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! megkérdeztem,az anykönyvi hivatalban be kell fizetni 10 000 forint illetéket,és semmi akadálya,hogy megkapják a lányok a párom nevét,persze ha a vérszerinti apa beleegyezik.gyermek tartásra meg esély sincs,nem dolgozik,bár,van bírósági végzés,dehát nincs miből letiltatni.
2012. okt. 24. 05:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezt nem az anyakönyvi hivatal intézi, hanem a gyamhivatal....
2012. okt. 24. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
mivel a gyerekeket nekem itélte a bíróság,kapcsolattartást megvonta agresszív édesapjuktól,így nem értem miért kell a beleegyező nyilatkozata! nem is érdeklődik SOHA utánuk! SEMMI KÖZE A GYÁMHÍVATALNAK A NÉVVÁLTOZTATÁSHOZ!! Anykönyvi hivatalban törlik az eddigi nevüket,és új anykönyvet kapnak!!!Voltam bent,csak az az egy nyilatkozat hiányzik még...
2012. okt. 25. 10:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért, mert meg mindig el a szülői felügyeleti joga. Ha ennek megszüntetését kéred- igencsak meg kell indokolni- akkor onnantól azt csinálsz a gyerekek nevével amit akarsz.
2012. okt. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!