Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy viselkedjen az ember a...

Hogy viselkedjen az ember a családdal?

Figyelt kérdés

40 fős cégnél dolgozom, ahol családok is dolgoznak együtt. Van egy kedves kolléganőm Karen akinek a húga, a fia, férje a húgának a fia, sőt még a másik testvérének a lányai is itt dolgoznak. A fia (26 éves) a héten szabin volt, hogy nyaraljon egy kicsit. Ma kapott egy telefont, hogy a fia nyaralását megszakította mert rosszul lett és intenzív osztályra került. Ma tudta meg hogy rákos. Ma a cégnél sírás volt a rokonok részéről. Amit meg is értek.

El is mentek a kórházba. Viszont holnap már jönnek dolgozni. Én meg nem tudom hogy viszonyuljak hozzájuk. Ugyanis én pont Karennal együtt dolgozom egy asztalnál.

Hogy viselkedjek? Beszéljek Leeről a fiáról vagy hagyjam hogy csendben sírdogáljon?? Vigasztaljam?? Mit tegyek?

Iszonyú megrázó lehet tudni hogy 26 évesen májrákos az ember, de fogalmam sincs ilyenkor hogy kell viselkedni.


2012. okt. 17. 20:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Mennyire vagytok beszélőviszonyban? Volt már szó köztetek családi ügyekről?


Szerintem ha semmit nem is mondasz, de megszorítod a kezét és megértően ránézel, akkor tudni fogja, hogy együttérzel, de nem kell belebonyolódni túlzottan a beszélgetésbe, ha ő nem akar.


Hidd el, egy kolléga együttérzése is jól esik az embernek ilyenkor. Főleg, ha nem valami titkot tudtál meg, hanem egyértelmű mindenkinek, mi a helyzet.

2012. okt. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Meg is kérdezheted, ha vagytok olyan viszonyban, mondjuk kávészünetben vagy ebédszünetben, hogy van-e kedve beszélgetni, vagy hogy akar-e mesélni róla. Ha ennyire nem volt közeli a viszony, akkor csak vigyél neki egy kávét, ajánld fel a segítségedet bármiben, aztán pedig hagyd békén. Ilyenkor az ember érzi, hogy kihez beszélhet, ki nyújthat támaszt, már ha egyáltalán szüksége van bármire is "idegenektől".
2012. okt. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy asztalnál dolgoztok, tehát nagyon sokat vagytok együtt. Az a fontos, hogy ne légy tolakodó. Ne kérdezz semmit, hagyd, hogy ő hozza fel. Ha látod az érzelmi megnyilvánulását nehogy azzal kezdd, hogy ne sírj, hanem hagyd sírni. Kis idő után annyit mondhatsz, hogy -annyira szeretnék segíteni, hogy könnyebb legyen neked-. Tudom, hogy te csak egy munkatárs vagy, de látom, hogy még téged is megvisel. Az a legrosszabb, hogy az ember annyira tehetetlen ilyenkor. Ilyenfajta fájdalomnál a legőszintébb szavak sem segítenek. Tereld a figyelmét a teendőkre,lehet, hogy ez most szemétségnek tűnik, de a napi rutin tartja egyben az embert.
2012. okt. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én annyit mondanék neki, hogy ha szeretne bármikor beszélni,akkor hozzád fordulhat és amennyiben bármiben tudsz segíteni,szívesen segítenél neki....Ennyi pont elég,s talán nem is bántó...
2012. okt. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!