Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is mondjak le...

Szerintetek is mondjak le Anyai részemről?

Figyelt kérdés
Ketten vagyunk testvérek. Apukám meghalt, így a házat Anyu,testvérem és én örököltük. 1/4 rész az enyém belőle, bátyámé,s 2/4 Anyukámé. Van egy telek,amit Apa felől csak testvérem és én örököltünk. Tesóm otthon maradt,én elköltöztem,családot alapítottam. A szülői házra sok hitel lett felvéve,mikor még Apukám élt. Azt a tesóm és anyám fizeti,mert kijelentettem,hogy mivel a hitelekről nem is tudtam,csak miután Apu meghalt, így egy büdös vasat nem fizetek bele. Tesóm férjhez ment, így ők laknak otthon anyummal, felújíttatták a házat,fizetik a hiteleket,stb. Azt mondták,mondjak le az apai 1/4 részemről,meg majd az anyai részemről is,de ezt most nyilatkozzam, foglaljuk írásba. Nem fizetik ki a részem se az apait,se az anyait azért cserébe,hogy fizetik a hitelt,nem kell nekem beleadni. Azt mondták, ők újítatták fel,nem adtam bele,így őket illeti a ház teljesen a lemondásommal. Valahol igazuk van,h nem fizetem a hitelt, de ha az én oldalamat nézem,miért is adnék bele olyanba,amiről nem is tudtam? S még csak nem is a házra lett a felvett pénz költve, hanem elszórták...

2012. okt. 17. 14:58
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Utána érdeklődöm.Bár szerintem nem befolyásolja,mert volt két autó,amiről lemondtam,mikor apu meghalt,s az sem befolyásolt semmit a többi terén. De azért megérdeklődöm.
2012. okt. 17. 16:03
 12/17 anonim ***** válasza:

Kényszer értékesítést akkor is elrendelhet a bíróság, szóval egyezzetek meg inkább.

Szerintem nem lehúzás mivel apai részre a hitelt nem fizeted, így a pozitív része sem érint. Anyai rész meg azért nem az mert ha beteg lesz és gondoskodni kell róla akkor nem te hanem az öcséd lakik vele, így az ő feladata. Szerény véleményem szerint pedig az örököljön aki a beteg szülőről gondoskodik.

2012. okt. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Igazat adok a többségnek. Olyan nincs, hogy ha nem tudok a hitelről, akkor nem fizetek, fizessen más, viszont a ház meg kellene. Számoljátok ki, mennyit ér a ház, menni a tesódék által visszafizetett hitel és a felújítás (ez az ő részüket növeli), és mennyi marad neked. Lehet, annyira jön ki, mint a telek rád eső része. Ha az anyagi oldalát tisztábban látjátok, akkor könnyebben megy az osztozkodás is, és senkiben nem marad rossz szájíz, hogy átverték.
2012. okt. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
52%

Én meg nem értek azzal együtt, hogy a hitel nemfizetése kiváltja a házat. Nem tudom mi mennyit ér. De ha van pl. egy 20 milliós ház, felvettek valamennyit, amit szintén nem tudok, de fizessenek vissza 5 milliót kamatostól. Ez még nincs egy súlyban. Arról nem is beszélve, hogy a testvérnek sem mondta senki, hogy maradjon ott. A kérdező elhagyta a szülői házat, saját erejéből, párjával együtt él valahol, ami kétlem hogy mondjuk 5 millióból kijön.

Ha a testvér nem lakna a házba, és a szülők vették fel a hitelt, ahhoz sem lenne semmi köze, bár jogilag igen, annak is örökölné a felét. Normális családban viszont senki nem fizettetné ki vele.

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy a kérdezőt ki akarják semmizni.

2012. okt. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy ezt előzőleg kellett volna megbeszélni, nem belekezdeni felújításba, hanem rendezni a családban
2012. okt. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Székely lány vagy? :D Csak a "s"-kből gondolom.
2012. okt. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Az elején azt írod, hogy bátyád van. A későbbiekben viszont a tesód férjhez megy. Akkor most mi van? :D
2012. okt. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!