Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is mondjak le...

Szerintetek is mondjak le Anyai részemről?

Figyelt kérdés
Ketten vagyunk testvérek. Apukám meghalt, így a házat Anyu,testvérem és én örököltük. 1/4 rész az enyém belőle, bátyámé,s 2/4 Anyukámé. Van egy telek,amit Apa felől csak testvérem és én örököltünk. Tesóm otthon maradt,én elköltöztem,családot alapítottam. A szülői házra sok hitel lett felvéve,mikor még Apukám élt. Azt a tesóm és anyám fizeti,mert kijelentettem,hogy mivel a hitelekről nem is tudtam,csak miután Apu meghalt, így egy büdös vasat nem fizetek bele. Tesóm férjhez ment, így ők laknak otthon anyummal, felújíttatták a házat,fizetik a hiteleket,stb. Azt mondták,mondjak le az apai 1/4 részemről,meg majd az anyai részemről is,de ezt most nyilatkozzam, foglaljuk írásba. Nem fizetik ki a részem se az apait,se az anyait azért cserébe,hogy fizetik a hitelt,nem kell nekem beleadni. Azt mondták, ők újítatták fel,nem adtam bele,így őket illeti a ház teljesen a lemondásommal. Valahol igazuk van,h nem fizetem a hitelt, de ha az én oldalamat nézem,miért is adnék bele olyanba,amiről nem is tudtam? S még csak nem is a házra lett a felvett pénz költve, hanem elszórták...

2012. okt. 17. 14:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Ha eladjátok a házat akkor bizonyítsák számlákkal, hogy értéknövelő beruházást hajtottak rajta végre, és annak mekkora az összege. Az senkit nem érdekel mire vették fel a hitelt, azt kell bizonyítani, hogy mire költötték. De ha még költöttek is rá, az se biztos, hogy nagyobb, mint a te tulajdonrészed. Meg nem vagyok benne biztos, de talán te is kérhetnél tőlük lakáshasználati díjat, mert ők laknak a te részedben is:) Semmiképp ne mondj le róla! Ajándl fel, h maximum kivásárolhatják a részed.
2012. okt. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
17%
Nem tudom, ez elég nehéz kérdés. Ha le nem is mondasz de mondjuk fizessék ki az apai részed és akkor az anyairól lemondasz.
2012. okt. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
17%

Sok mindentől függ. Az én anyukám lemondott a részéről, de nem azért mert ezt kérték, követelték. Hanem mert nem volt szüksége rá. Míg nagynénéméknek igen. Soha nem kértek tőle ilyet, magától ajánlotta fel. Egyébként ez egy falusi ház, szóval nem kell nagyon nagy összegre gondolni. Mi megvoltunk nélküle.

Azonban nálatok az nem tetszik, hogy ezt kérik tőled. Ha jól értem nem csak testvéredék, hanem anyukád is. Ha neked is szükséged van a pénzre, akkor állapodjatok meg. Fizessenek úgy ki, hogy a felújítás előtti állapot rád eső részét. Vagy ha belemész is abba, hogy lemondasz. A testvéred meg mondjon le, a másik telekről.

2012. okt. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
25%
Igen. A tiéd legyen a másik telek, cserébe lemondasz arrol a házrol+ telek, ahol a tesodék laknak. Szerintem a tesodék teljesen ki akarnak semmizni.
2012. okt. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Az örökséggel nem csak vagyont, hanem hitelt is örökölhetsz, ahogy tapasztalod.

Ha a hitelt nem akarod fizetni, a vagyon se kelljen. Tehát apai részről én biztos lemondanék a helyedben, ez így lenne fair.

Az anyai az már más kérdés, de valszeg arról is lemondanék, cserébe mondjuk a másik telekért.

2012. okt. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
lényegében nem akarok semmit onnan. A házból nem kérek,nem erről van szó. Nem tudnék,és nem is akarok vele mit kezdeni. A telekre gondoltam én is,hogy azért cserébe lemondok anyai részemről is. De azt is csak a gyerek miatt,hogy neki legyen valami indulópontja majd a későbbiekben. Nekem csak az fáj tulajdonképpen,hogy anyám még él,s nem értem miért kell már most temetni? S mellékesen magamtól odaadnám,de így hogy "kérik" rosszul esik....
2012. okt. 17. 15:29
 7/17 anonim ***** válasza:
76%

Örököltél:házat és hitelt! Ha az egyik nem kell, akkor a másik se kelljen, tehát ha a hitelről lemondtál, akkor a házról is mondj le.

A másik felében pedig egyezzetek meg, tesód mondjon le a telek feléről, az a tied, a másik pedig az övé.

2012. okt. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%
Az előző leírta a lakás gondot (ha a hitel nem kell a ház se kelljen). A telekkel is csak akkor bajlódj, ha megéri. Értem ezalatt, ha elhanyagolható terület (kicsi) akkor ne nagyon foglalkozz vele.
2012. okt. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Építési telek a ház mellett közvetlen. Már mondtam, nem kell a ház. Alapvetően se kellene,mert nem tudnék vele mit kezdeni. S azzal is tisztában vagyok,h a hitelt se fizetem,s ezért se kellene. Csak az zavar,h követelik. De követelik mellé a fél telket is. Konkrétan a telket el akarják adni, abból a feléből a hitelt kifizetni,s a fennmaradó félből nekem a NEGYEDÉT kifizetni mondván,a hitelek akkor lettek felvéve,mikor otthon laktam. Viszont a telek feléről tesóm nem akar lemondani. Ok. Lemondok a házról,de azt cs*szhetik,h eladják a telket ha nem egyezem bele.
2012. okt. 17. 15:41
 10/17 anonim ***** válasza:

Nekem is lehúzás szaga van a dolognak. Viszont most jut eszembe.. Nem tudom pontosan hogy van, de szerintem sajnos az a helyzet, ha lemondasz ugye a hitelről, ezzel együtt a vagyonról is, lehet, hogy törvényesen ez csak úgy működik, ha az egész örökségedről lemondasz, tehát a telekről is.

Ennek járj utána!

2012. okt. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!