Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tartozom ebbe a családba,...

Nem tartozom ebbe a családba, nem érzem jól magam. Mit csinálhatnék?

Figyelt kérdés

Anyám magyar, apám brazil de elváltak miután megszülettem, azóta apámat nem láttam. Anyámnak van már másik férje aki magyar és van egy tesóm is. Ők mind fehérek ezért másnak érzem magam és ez így nem jó, tudom hogy nem ide tartozom és máshol lenne a helyem. Nem piszkáltak ezért soha és én sem mondtam de szerintem tudják. Kerülöm őket, nem akarok velük semmit csinálni mert olyan mintha örökbe fogadtak volna vagy nem tudom, jól érzik magukat és úgy néznek ki mint egy család. Ha betöltöm a 18-at el akarok menni innen de nem tudom hová és lehet hogy nem is fog sikerülni. Mit csináljak? Lehet hogy nektek nem látszik olyan nagy problémának de nekem az. Nem tudok velük semmiről sem beszélni, ami őket érdekli az engem nem és ez fordítva is így van. Olyan mintha csak eltartanának.

17/F


2012. okt. 16. 19:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy nem tudsz velük miről beszélgetni azt nem értem. Köztük, és velük nőttél fel és ismered őket. Tudod kit mi érdekel stb. Az, hogy meg szeretnéd ismerni az apásat, és a környezetét, azt megértem. Ahhoz fel kellene venni a kapcsolatot vele. Kérdés, hogy egyáltalán érdekled e Őt. Én nem tudnám úgy leélni az életemet, hogy van valakim, akivel akár levelezés útján is, de nem tartanám a kapcsolatot. Hálátlannak lenni azonban nem lenne szabad a családoddal. Különösen az édesanyáddal.
2012. okt. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Annyit beszélünk hogy milyen napod volt, mit csináltál stb. ezen kívül nem sok mindent. Apám 17 év alatt nem keresett, régebben gondolkoztam rajta hogy megkeresem de lehet, hogy nem jó ötlet.
2012. okt. 16. 20:05
 3/13 anonim válasza:
100%

pár évvel ezelőtt velem is hasonló volt, bár nálunk nem volt más nemzetiség, mégis úgy mozogtam az egész otthonomban mint egy idegen..mondhatni kezdtem megutálni a családom és ezmiatt saját magam is.aztán egyre többször bizonyosodott be hogy ők azok a személyek akik mindig mellettem lesznek függetlenül attól hogy milyen baromságokat csinálok..most 19 vagyok, hétvégére járok csak haza, és elképesztő mennyire hiányzik a "támogatásuk"...még az is mikor anya a fejemhez vágja hogy "olyan vagy mint egy idegen a családban"

szóval én elhiszem és átérzem hogy mennyire szar a helyzeted most :/ de szerintem változni fog jó irányba : )

2012. okt. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

Én a párom családjánál érzem ugyanezt. Mintha megtűrt személy lennék, utálnak is szerintem, apósjelöltem ott éget ahol csak tud néha anyósjelöltem is... Párom se szeretem már, de nemtok hova menni. :(:(:(:(

24/N

2012. okt. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Olyan sokszor gondolkodtam azon, hogy egy magyar nő és pl. egy fekete bőrű szerelmének gyümölcse milyen nehéz helyzetbe kerül. Sem itt, sem ott nem érezheti magát otthon.Pláne, ha nem stabil a szülei kapcsolata. Van az a színész - nevelőotthonban nőtt fel. Ott volt a Gomez, az a táncos lány valamelyik tehetségkutatóból. Perben, haragban álltak önmagukkal és a környezetükkel. A mi országunk meg cseppet sem toleráns, aki kicsit is kilóg az átlagból, azt hajlamosak bántani. Lehet, hogy érzékenyebb is vagy e miatt, mert azért te csak családban élsz, nem törvényszerű, hogy a családodban nem érzed jól magad. Tehát tüskéket növesztettél, s ez őket is zavarja. Én is azt hiszem, a korod az egyik legellentmondásosabb kor, azokat is megzavarja, akik hagyományos életutat járnak. Bölcsebb leszel, okosodsz, rájössz, hogy mik a fontos, lényeges dolgok az életben. Tanulj, hogy egzisztenciát teremthess, s helyedben én is lelépnék egy toleráns, befogadó, értelmes állampolgárokkal bíró jóléti államba. De ehhez nyelvtudás, kurrens szakma kell. Azt meg itt szerezheted meg a családod támogatásával.
2012. okt. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
elhiszem h nehéz lehet. Lehet az lenne a jó ha apukádat is ismernéd. Bár én pl 21 vagyok életemben nemláttam apámat de volt nevelőapám és én így boldog voltam. Szerintem meg az h milyen szinű a böröd nem számit. Az számit hogy ki nevelt fel, ki adott enni, ki vitt orvoshoz ha beteg voltál. Ezt az embert kell megbecsülni. Még fiatal vagy de idővel rájössz h majd édesanyád lesz az akire mindig számíthatsz. Testvereddel nem tudom milyen a viszonyod de ha teheted legj vele alakíts ki egy szorosabb viszonyt.
2012. okt. 17. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
24%
Tuti szexi vagy ;)
2012. nov. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mégiscsak felnevelt anyukád, vagy nem? Soha nem szeretett?

sokan érzik úgy amúgy serdülőkorukban, hogy nem tartoznak bele a családba, és ezek idegenek

2012. nov. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
De elviselnek, megkapok mindent csak olyan mintha egy hiba lennék és csak azért tartanának el mert "muszáj"
2012. nov. 25. 16:15
 10/13 anonim ***** válasza:
Én a helyedben megkeresném az apát. Talán jobb lenne a közérzeted. El tudom képzelni, hogy nem érzed jól magad, hiszen kilógsz a családból, de azért gondolj az anyukádra is, hiszen mindent megtett, hogy egészségesen felnőj. Biztosan mindent megtett érted, csak állandóan ott vagy és eszébe juttatod a rossz döntését.De én biztosra veszem, hogy nagyon szeret téged. Nyugi Tanulj, hogy tudj saját lábadra állni.
2012. nov. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!