Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan ismerősötök, nő,...

Van olyan ismerősötök, nő, akit a férje bejelentett a vállalkozásába? Csak azért kérdezem, mert nekem rengeteg.

Figyelt kérdés
Tudom,hogy mi közöm hozzá és biztos irigykedem stb., biztos így is van, csak olyan mértékben látom magam körül ezt a trendet, hogy nem tud nem föltűnni. Egyébként meg igen sok a válás, szóval nem tudom, nem találják ezt rizikósnak a résztvevők? Mert én arról beszélek, amikor kényelmi szempontokból jelentik be, merthogy munkát találni úgyis nehezebb lenne, ez meg kapóra jön, addig is be van jelentve a nő, nem kell munkanélkülire mennie, de azért nem arról van szó, hogy éjt nappallá téve könyvel a férjének stb., vagy a fatelepen hordja a fát stb., mert arról szól a munka. Nem, ez csak alibi, illetve kényelem.
2012. okt. 12. 10:19
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Uccsó: pont ezért kérdeztem. Nem gondoltam azt, hogy a munkaviszony utána is megmarad. Pont azt gondolom, hogy amíg házas, kényelmesebb a nőnek nem egy olyan munkahelyen dolgozni, ahová valóban be kell járni, sokat dolgozni, keveset keresni stb. Hanem be van jelentve, ha már úgyis van a családban egy vállalkozás, miért ne, főnök meg olyan igazi nincs, tehát csak jobb. A majdani nyugdíjhoz szükséges munkaviszony pedig megvan. Pont ezért írtam az esetleges válást, hogy ha esetleg azért van bejelentve, mert így kényelmesebb és dolgozni se kell annyit, koppanik, ha elválnak (persze addig is miért ne éljen jól), vagy ha a férje beteg lesz vagy meghal? Akkor nagy zuhanás lenne. Ez nem volt benne a kérdésben, de itt én tényleg azokra gondoltam, akik nem dolgoznak szószerint abban a bizonyos vállalkozásban, és nem agyoniskolázottak stb., hogy ne kellene attól félniük, hogy ha nem lenne ilyen segítség, akkor majd nem fognak utánuk kapkodni a munkaerőpiacon. Tudom, semmi közöm hozzá. Egészségünkre!
2012. okt. 12. 12:08
 12/15 anonim ***** válasza:

Kérdezőt sem igazán értem, meg néhány válaszolót sem.

Bárkit "bejelentenek", akkor minimálbérnyi fizetést kell kapnia havonta. Ezután még a munkaadó (aki bejelentette) fizeti a járulékokat (adóelőleg, bér, tb stb).

Ez mint valaki jól írta, 60000 körüli összeg.

Tehát ha ténylegesen nem kap meg egy fillért se, akkor ennyibe kerül a bejelentőnek havonta.

Igaz van TB-je, amit egyébként neki kéne fizetni ca. 6000 és munkaviszonya, ami majd a nyugdíjnál jön jól.

2012. nov. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ez így van...

Viszont én úgy veszem észre ,hogy ezekben a családokban a férj meg tudja teremteni a szükséges pénzt. A feleség pedig a háztartást vezeti vagy a munkáját segíti apró dolgokkal. A leg feltünőbb ,hogy az ilyen családokban figyelnek a gyerekekre és kivétel nélkül az ismerősök közül minden gyerek orvos,jogász,ügyvéd,mérnök lesz...

Lehet így ők sokkal jobban kárnak.

2013. jan. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
12-esnek, azt írod, nem érted. Gondolom, már magát a kérdésfelvetést? Hát épp az, amit te írsz, hogy a férjnek, aki bejelenti, ez egy csomó pénzbe kerül. És ezért a felesége v dolgozik konkrétan v nem.( Persze, más kérdés, hogy ez engem miért zavar. ) Na de akkor pont ez az, hogy ez egy jótétemény a feleséggel, hogy ne kelljen kimennie a zord nagyvilágba, ahol a bejelentésért v anélkül is esetleg megszakadhatna a nem családi munkahelyén.
2013. jan. 25. 16:03
 15/15 anonim ***** válasza:

Azt nem mondom, hogy jól menő vállalkozás, ami eltart egy nem dolgozót is, de manapság már az sem rossz, amelyik talpon tud maradni úgy hogy a benne tevékenykedők, ténylegesen dolgozók elfogadható jövedelemhez jutnak.

Irigylem azt a céget, aki tud annyi plusz jövedelmet termelni, hogy megteheti és ki tudja fizetni azt a pluszt amibe a bejelentett kerül.

2013. jan. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!