Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan ismerősötök, nő,...

Van olyan ismerősötök, nő, akit a férje bejelentett a vállalkozásába? Csak azért kérdezem, mert nekem rengeteg.

Figyelt kérdés
Tudom,hogy mi közöm hozzá és biztos irigykedem stb., biztos így is van, csak olyan mértékben látom magam körül ezt a trendet, hogy nem tud nem föltűnni. Egyébként meg igen sok a válás, szóval nem tudom, nem találják ezt rizikósnak a résztvevők? Mert én arról beszélek, amikor kényelmi szempontokból jelentik be, merthogy munkát találni úgyis nehezebb lenne, ez meg kapóra jön, addig is be van jelentve a nő, nem kell munkanélkülire mennie, de azért nem arról van szó, hogy éjt nappallá téve könyvel a férjének stb., vagy a fatelepen hordja a fát stb., mert arról szól a munka. Nem, ez csak alibi, illetve kényelem.
2012. okt. 12. 10:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem pedig inkább azért, mert a feleségnek nincs munkahelye, de ha már inkább közelebb vannak korban az ötvenhez, mint a harminchoz, egyre csökken az esélye annak, hogy talál magának munkát.

Akkor így mint bejelentett alkalmazott után fizetnek az állam felé havi cca 60 ezer Ft adót és járulékot, és ha még akkor lesz olyan, hogy nyugdíj, akkor ezek az évek is beszámítanak mint ledolgozott évek.Annyit biztosan dolgozik a feleség is a vállalkozásban, mint egy kívülálló bejelentett alkalmazott, max. ezt így nem látjuk.

2012. okt. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen, nagyon jó válasz, amit írtál, nekem inkább 30-asok vannak, de biztos vannak annyi idősek is, mint akiket te írtál.
2012. okt. 12. 10:35
 3/15 anonim ***** válasza:
67%
Mikor megszűnt a munkahelyem, kértem páromat, hogy jelentsen be a saját cégébe amíg nem találok valami munkát. Reméltem hogy ez rövid idő lesz, de végül 2 évig tartott. Egy percet sem dolgoztam neki, mert olyan a munkája hogy nem tudtam segíteni. Otthon voltam és munkát kerestem.
2012. okt. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a sógornőm van bejelentve a férje vállalkozásába. Mondjuk ő tényleg szokott nála segíteni. Nem napi nyolc órában, de amikor kampánymunka van, tényleg ott van ő is reggeltől estig.

Azt pedig látatlanban szerintem nem nagyon tudod megítélni, hogy mi van amögött, ha a feleséget bejelenti a férj a vállalkozásába. És ha eltartja a férje, akkor mi van? Az ő dolgok. ha nekik megfelel, akkor neked ehhez semmi közöd.

2012. okt. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként jól mondod, semmi közöd hozzá.
2012. okt. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Persze, semmi közöm hozzá. De hát ugye ezen az alapon az itt szereplő kérdések 60%-a ue. a kategória, plusz az életben elhangzó kérdések, párbeszédek, beszédtémák szintén. Ez van.
2012. okt. 12. 11:33
 7/15 anonim ***** válasza:
67%
Én is be vagyok jelentve, vagyis inkább együtt dolgozunk, én is teljes munkaidőben. Tény, hogyha egyszer válik az ember, igencsak megnehezíti a dolgokat, de én úgy vagyok vele, hogy nem gondolok ilyenekre.
2012. okt. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Na igen, talán jobb is, ha nem gondolsz rá, úgy mégse szabad nekiállni egy házasságnak, hogy majd elválunk ;)
2012. okt. 12. 11:41
 9/15 anonim ***** válasza:
79%
Másrészt viszont hidd el, ha válásra kerül a sor, a munkaviszonyt is símán fel fogják bontani, egyik sem fog ragaszkodni annak további fenntartásához. Attól kezdve az mindkét fél részére kényelmetlen, sőt akadályoztató dolog.
2012. okt. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%

nálunk fordítva volt


az én vállalkozásomban volt bejelentve a férjem amíg nem volt munkája -- de ezért dolgoznia is kellet -- otthon házimunkában :-)))

2012. okt. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!