Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek? Nagyon szeretem...

Mit tennétek? Nagyon szeretem a munkám, de lassan babát is szeretnék. Ha szülök elveszítem a munkám.

Figyelt kérdés

Nem Magyarországon élek, lehet, hogy ott nincs ilyen. Szóval nem vagyok konkrétan alkalmazva itt, hanem egy másik cégnél, ami úgymond áthelyezett bizonyos időpontoig ide. De a másik cégnél csak fiktiven vagyok, ott nincs rám szükség, csak ismerős, ezért elintézte nekem, ahhoz, hogy ide tudjak jönni dolgozni, mert ide csak így vettek fel. Lehet nem érthető, de a lényeg az, hogy ha elmegyek szülni, akkor az a cég fizeti, amelyiknél alkalmazva vagyok és a másik pedig megszünteti velem az áthelyezési szerződést, így visszakerülök az eredeti céghez, mikor visszajövök szülésiből. De persze nekik nincs rám szükségük.

A helyzet nem tudom mikor fog vátozni, de a munkámat nagyon szeretem, és egyre jobb vagyok benne, viszont egy gyerekre is vágyunk már, a feltételek is viszonylag megvannak hozzá(persze, sosem tökéletes az időzítés, de lakás, autó, munkahely van), csak ez a gond van, hogy utána ide már nem tudnék visszajönni. Ti mit tennétek?

24/N


2012. okt. 6. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Munkerő kölcsönzésnek hívják.


Nagyon egyszerű - én bemennék a tényleges főnökömhöz és elmondanám neki, hogy szeretném, ha állandóra átvenne, mert szívesen dolgoznék it thosszabb ideig. Ha jól dolgozol, szerintem van esély, hogy átvesznek.

2012. okt. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Én dolgoznék tovább.
2012. okt. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 sippara ***** válasza:
70%
Ha jól csinálod, amit csinálsz (és persze van már elég leigazolható tapasztalatod benne), akkor tudsz másik munkát találni (nem tudom, milyenek az ottani munkahelypiaci viszonyok, de tapasztalattal, ajánlással és talán valami OKJ-szerű képzéssel, ha elég korán elkezded, biztos találsz valamit). Ezt neked kell tudnod...
2012. okt. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Vannak fontos dolgok, amik nem tűrik a halogatást. Ha nagyon szeretnétek mindketten babát, az ilyen. Munka lesz még, még az is lehet, hogy jobb.
2012. okt. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem a munkahellyel most ne foglalkozz, majd ráérsz később, ha meg van a baba.

Legfeljebb találsz másikat.

Nehogy már a melóhely miatt ne szülj, ha szeretnétek, és minden feltétel adott.

2012. okt. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Melyik a fontosabb, illetve melyiket szeretnéd jobban? Ha erre a kérdésre válaszolsz magadnak, az lesz a helyes döntés.
2012. okt. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az eredeti cégnél nincs szükség rám, oda csak szivességből vettek fel, meg nem is szeretnék ott dolgozni.
2012. okt. 6. 20:41
 8/9 anonim ***** válasza:

"nagyon szeretem a munkám", "lassan babát is szeretnék"


Nekem ebből az jön le, hogy igazából annyira még nem akarsz babát. A munkád nagyon, a babát meg csak simán szeretnéd.


Ha majd valóban babát akarsz, akkor nem lesz kérdés, hogy melyiket válaszd.

2012. okt. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem most az legyen az első, hogy megteremtsd az egzisztenciát a gyerekvállaláshoz, neked is jobb lesz, ha nem kell terhesen a jövődön stresszelni. Fiatal vagy még, ráérsz.
2012. okt. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!