Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermekbántalmazás. Mi tévő...

KiLL3r kérdése:

Gyermekbántalmazás. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Barátnőmet (16) az elmúlt időben folyamatosan bántalmazza az apja (fenyegetés, anyagi megvonás, mozgásszabadság korlátozása, lelki terror, ok nélküli verés) és nem tudjuk mi tévők legyünk. A családban 4en vannak de abból 3 a számba vehető mert van egy 3 éves kisgyerek. Ha én feljelenteném az illetőt akkor nem valószínű hogy lenne a barátnőmön kívül bárki is aki ezt tanúsíthatná, mivel az anyja nem biztos hogy beállna a lánya mellé védelembe, én pedig sajnos elég távol vagyok jelenleg tőle, de ha az én szavam érne valamit hajlandó vagyok felmenni hozzá. (mindenképpen sikerülnie kéne a feljelentésnek mert ha nem, biztos hogy folytatódna tovább a dolog csak súlyosabban) Mi tévő legyek, mit csináljak/junk mert megkockáztatom hogy addig is elmenne a koma hogy megöli vagy kiteszi a szűrét a barátnőmnek.


Mihamarabbi segítséget megköszönném!!!!!!!!



2012. okt. 4. 19:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az anyuka mit szól ehhez? Mélyen hallgat?

Én nem tudom, milyen anya az olyan, aki a saját gyerekeit háttérbe szorítja 1 f*sz miatt. Vagyis sajnos tudom, mert én is így nőttem fel!

2012. okt. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Régebben még sírva könyörgött hogy ne üsse többet a lányát...most meg a drága apuka maga mellé állította szóval igen...leginkább mélyen hallgat és elhiszi az apának hogy a lánya egy szar szemét alak.
2012. okt. 6. 15:21
 13/14 anonim ***** válasza:

Nekem is nehéz volt, tudom milyen lehet a barátnődnek. Én 18 évesen jöttem el otthonról.

Ez az egyik lehetőség, hogy nehezen, de kibírja. Engem is vert a nevelőapám, anyu sokat volt kórházba, nem voltak megfelelő ruháink, nem volt sosem igazi karácsony. S nem tett semmit a gyámügy.


A másik megoldás, hogy megvárjátok, amíg te betöltöd a 18-at, s utánajártok, hogy lehetnél-e a gyámja. De gondolom ehhez is megfelelő kereset kell.Ha te is tanulsz még, akkor szerintem nem lehetséges. Max. a te szüleid vállalhatnák ezt a feladatot.

2012. okt. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
nálunk is ugyan ez volt a helyzet én nem fordultam hatósághoz mert tudtam hogy szarnak rá. Egyszer engedély nélkül nálam akart aludni, megjelent az apja berugta az ajtomat és a hajanal fogva akarta kirancigalni. 6 hónap felfugesztettet kaptam súlyos testiserteser de megérte és meg mindig kórházban van a szemetlada és amint kijön teszem vissza a mentobe. Nekem ugyan szerencsém van hogy van jó keresetem és fent tudok tartani egy albérletet. Ugyan meg csak 17 a bnom de már egy lelépett a szuleitol és nem is mernek pattogni.
2013. márc. 28. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!