Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Belepusztulhatok egy kicsit?...

Belepusztulhatok egy kicsit? Fájhat? A viszonozatlan szerelemnek is vannak fázisai?

Figyelt kérdés

#belepusztulhatok
2012. okt. 2. 22:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
56%

Azért egy viszonzatlan szerelmet ne hasonlítsunk már gyászhoz.. gyász van valódi kapcsolatnál, szakításnál.


Most nem trollkodni akarok, de sosem értettem, hogy miként alakul ki úgy szerelem, hogy nem is ismered a másikat igazán (hisz azt csak egy párkapcsolatban lehet, simogatással, csókokkal, szeretkezéssel, beszélgetésekkel, közös élményekkel).


A viszonzatlan szerelemben szerintem csak árnyképek vannak.. nem is biztos, hogy belé vagy szerelmes, inkább abba, akit elképzelsz. És ezzel tényleg nem bántani akarlak, a viszonzatlan szerelem rossz lehet, fájó..de nem gyászos.

2012. nov. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

előző vagyok..


Ha pedig úgy viszonzatlan, hogy korábban együtt voltatok, akkor pedig egyértelmű. Ne pazarold arra az érzelmeidet, akinek nem kellessz. Jön majd egyszer valaki, aki ugyanannyira szeret téged, mint te őt.

2012. nov. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebből csak úgy lehet kimászni, hogy megpróbálod a másik szemszögéből nézni a dolgot. A szerelmet nem lehet kierőltetni. Nem azért nem akar veled lenni, mert nem vagy elég jó neki, hanem mert nem szerelmes beléd és kész. Te sem leszel csettintésre szerelmes valakibe, lehet bármilyen jó külsejű, kedves, aranyos. Nem ezen múlik. A szerelem sose racionális alapú döntés, hanem egy érzés, ami vagy megtalál vagy nem. Ha ezt megérted és elfogadod, sokkal könnyebben túllépsz. Fölöslegesen azon agyalni, hogy mi lett volna ha, meg hátha működhetett volna. Nem lett volna SEMMI, mert ő nem szerelmes. Ezen van a hangsúly. Pusztán azért nem fog senki senkivel járni, csak mert jófej. Én is így zártam le magamban viszonzatlan szerelmeket. Ki kell iktatni az életedből, kerülni kell vele a találkozást, meg kell érteni, amit az előbb levezettem és jó lesz.
2012. nov. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Eddig csak viszonzatlanul voltam szerelmes, és személyes tapasztalat, hogy iszonyúan tud fájni :(

Igen vannak fázisai, az elején még reménykedsz, hogy lehet belőle valami és gyorsabban ver a szíved, ha rá gondolsz, utána egyre jobban szenvedsz, hogy mégse lehet a tied, aztán ha kellő távolságban vagy tőle, egy idő után kezd múlni a fájdalom és egy kínzó üresség veszi át a helyét. Végül elmúlik, és már csak az emléke fáj, hogy valaha szeretted, de ez a fájdalom elmúlik idővel. Nálam legalábbis így szoktak lezajlani :(

2012. nov. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Velem is ez van nagyon rossz tudom ,de én ugy trobálom elfelejteni hogy azt mondom magamnak ,hogy én csak azt akarom hogy ő boldog legyen ,és igen is nagyon tud fájni ezt csak az tudja aki már érezte remélem tól jutsz rajta ,de ne emészd magad.De ne hibáztasd őt se mert arol ne ő tehet ha te szerelmes vagy belé.Szerintem is képzeld a helyzetébe magad.
2012. nov. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!