Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van ehhez joga az exem új...

Van ehhez joga az exem új feleségének?

Figyelt kérdés

Az exem nemsokára megnősül. Van 1 közös gyerekünk, akire 60e gyerektartást fizet. Ez kevesebb, mint a fizetése 20%-a. van a fiamnak egy megtakarítási számlája, erre utalok minden hónapban legalább 20e ft-ot, de van hogy többet. Nem pont a gyt-ból, hanem ahogy alakul a hónap végén. De a 20.000 mindig megy a számlájára.

Közös gyerekük nincs.


A hétvégén összefutottam a barátnőjével, ő mondta hogy amint összeházasodnak első dolga lesz hogy kéri bíróságon hogy elszámoljak a gyt-vel. Azt mondta hogy már vagyonközösséget fognak alkotni, ezért ehhez joga van.


Tényleg így van?


2012. okt. 2. 20:39
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
96%
Azt hiszem, az exed egy roppant ostoba nőt készül feleségül venni. Maximum annyit tehet, ha majd egyszer kettőjüknek születik gyereke, akkor kérhetik, hogy az új gyerekre való tekintettel csökkentsék a tartásdíj összegét.
2012. okt. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
62%
Kérvényezni mindent lehet de ezzel célt nem fog elérni, mivel a körülményei jelentősen nem romlottak. Majd ha lesz közös gyerek addig ilyennek semmi értelme.
2012. okt. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
94%
Neki, szerintem semmi köze hozzá. Az exed kérheti, hogy elszámolj a gyerektartással, de ha a gyerek nincs elhanyagolva plusz bemutatod a számláját, hogy a pénzt neki gyűjtöd, akkor semmit nem tudnak tenni.
2012. okt. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
92%
HA túl sokat okoskodik ,akkor max. azt érheti el, hogy több gyerektartást itélnek meg nektek. Ha a gyerekrendesen el van látva, akkor mindegy, hogy az éppen a gyerektartásból lett fizetve, vagy sem.
2012. okt. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem. :)
2012. okt. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
70%

Hiába házasok neki a ti gyereketekhez nincs semmi köze

nincs jogi alapja már a per inditásához se.

Neked lenne jogod a 20%-ért perelni,

a helyedben megtenném mert úgy tünik az új menyecske az exed egész fizúját el fogja herdálni, a gyereknek meg nem marad semmi.

2012. okt. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
72%

Van hozzá vagy nincs ha akarja addig mondja otthon míg el nem éri, hogy a gyerek apja adja be, neki pedig van joga.

Az semmit nem jelent, hogy 60 ezer nem az apuka fizetésének a 20%-a, hiszen nem is annyit kell fizetnie hanem annyit amennyi fedezi egy gyerek költségeinek nagy részét, direkt nem írom, hogy a felét.

Ettől függetlenül semmi értelme, ha a bíróság 60 ezret megítélt, ilyen indokkal nem fog rajta változtatni.

2012. okt. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
90%
Én biztos megmondanám az exemnek, hogy én elhiszem, hogy a nője szereti a pénzt, de ha annyira több kell neki, akkor menjen már el és dolgozzon kicsit többet ő, ne a közös gyereketektől akarja elvenni magára.
2012. okt. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
56%

"Az semmit nem jelent, hogy 60 ezer nem az apuka fizetésének a 20%-a, hiszen nem is annyit kell fizetnie hanem annyit amennyi fedezi egy gyerek költségeinek nagy részét"


Dehogyisnem, törvény szerint 20%-ot kell fizetni.

(Minimum.)

2012. okt. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a 60 soknak számít, de a gyerekre költöm. 14 éves, jár különórára, öltöztetni kell, kamasz fiúként eszik rendesen, eljár a barátaival moziba, bowlingozni stb. Tudom, hogy ezek egy része már a "luxus" kategória, de úgy vagyok vele hogy amíg a fiam jól tanul és betartja az itthoni szabályokat, addig nem szeretném ezektől megfosztani.

A megtakarításról nem beszélve.

2012. okt. 2. 21:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!