Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mennétek külföldre, ha...

Ti mennétek külföldre, ha adódna ilyen lehetőség?

Figyelt kérdés
Apukám megy ki dolgozni Németországba, ismerős beajánlotta már van munkája. Mondta,hogy ha szeretném elvisz magával és majd találok én is valamit, vagy ahová ő is megy ott takarítanék. Nem tudom,hogy menjek e. Semmit nem beszélek németűl, angolúl is alig. Magyar jogot tanultam tehát ezzel se érnék semmit... 24N
2012. okt. 2. 13:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Simán mennék. Itt mire mégy? Próba szerencse. Aztán ha ragad rád a nyelv, akkor már megérte kimenni, de lehet hogy még jó munkalehetőség is adódhat. Nem tudhatod ha nem próbálod ki.
2012. okt. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Jégtánc ***** válasza:
100%
Annak idején 18 évesen mentem ki Németországba,semmi német nyelvtudással.Anno még az orosz nyelv volt a "divat":) 3 évvel ezelőtt jöttem haza 16 év után.Bár minek?Szóval,szerintem ez nem is kérdés hogy menj e vagy ne.Fiatal vagy,lehetőségnek meg nagyon jó.3 hónap alatt meg lehet tanulni a nyelvet,hogy megértesd magad,és téged is megértsenek.
2012. okt. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez a nyelvtudás csak kifogás és a nincs semmi nyelvérzékem is csak kifogás.

Egyszerűen le kell ülni és tanulni. Én anno 3 hónap alatt megtanultam úgy franciául, hogy már nem lehetett eladni az utcán (ja és nekem sincs jó nyelvérzékem). És amint kiköltözöl és nap mint nap látod/hallod/beszéled a nyelvet, simán jönni fog az magától.

Én is jogi végzettséggel jöttem ki és egy nemzetközi cégnél dolgozom angolul. Simán el lehet helyezkedni a jogi végzettségeddel: elmehetsz ügyintézőtől kezdve, személyi asszisztensnek, kereskedelembe stb.


Nem azt mondom, hogy menj, mert azt Te döntöd el. Ha maradni akarsz, akkor maradj. De könyörgöm ne ilyenek miatt maradj mert majd 30 év múlva a 45 m2-es panellakásodban azon fogsz tűnődni, hogy vajon megérte volna megpróbálni megtanulni azt a nyelvet....

Bocsánat, ha kicsit kemény voltam.

2012. okt. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Igazad van! Köszönöm!
2012. okt. 2. 15:50
 15/16 anonim ***** válasza:
Menj mindenképp, van mindig kint ingyenes nyelvtanulási lehetőség a külföldieknek. A párod ezek szerint kint is jól keresne, szóval ha együtt mennétek biztos nem lenne semmi vesztenivalód. Először majd nyilván takarítőnőként kezded, aztán ha már megy a nyelv, jöhetnek komolyabb munkák is. Mindenképp jobb, mintha itthonmaradnál munkanélküliként.
2012. okt. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én is mennék az tuti. Kint tényleg könnyen és hamar meglehet tanulni németül. Amúgy meg neten is van rengeteg anyag fennt, csak neki kell ülni és menni fog az
2012. okt. 7. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!