Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mennétek külföldre, ha...

Ti mennétek külföldre, ha adódna ilyen lehetőség?

Figyelt kérdés
Apukám megy ki dolgozni Németországba, ismerős beajánlotta már van munkája. Mondta,hogy ha szeretném elvisz magával és majd találok én is valamit, vagy ahová ő is megy ott takarítanék. Nem tudom,hogy menjek e. Semmit nem beszélek németűl, angolúl is alig. Magyar jogot tanultam tehát ezzel se érnék semmit... 24N
2012. okt. 2. 13:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én tuti mennék.
2012. okt. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
6%

Társalgási szinten nem muszáj tudnod németül, angolt meg utálják ott, a saját nyelvüket hajtják mindenkire aki ott dolgozik


Én nem mennék, mert hátra kéne hagynom a hörcsögömet, motoromat(amit itthon nem hagynék, de kivinni meg vagyon lenne)

26/F

2012. okt. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
ne. nagyon jól hangzik de mivel nem beszélsz németül se angolul nem kapsz majd munkát max. ilyen wc pucoló munkát . de ha van jog végzetséged és megtanulsz 1-2 év alatt németül vagy rendesen angolul akkor ha kimész nagyon jó életed lesz :)
2012. okt. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nincs felsőfokú jogi végzettségem, csak ilyen ügyintéző szintű. Sajnos nyelvérzékem se nagyon van,úgyhogy még vacilálok...
2012. okt. 2. 13:49
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj. Próba szerencse. Ha esetleg nem találnál semmit, akkor viszonylag olcsón hazatudsz jönni.
2012. okt. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Az angolt kint is megtudod tanulni, inkább a németet erőltesd.

Mindenhol a németet használják. Angolul is csak akkor szólnak hozzád, ha a pénztáros néni német kérdésére nem válaszolsz egyből vagy csak makogva.

Ők nem erőltetik azt, ami itthon megy nálunk, hogy a saját anyanyelvedet háttérbe szorítod a sok gyökér turista miatt, mert cseszik 5 mondatot megtanulni + egy laza köszönést.


A párom angol tanár, de szabadidejében németet tanul velem együtt. A lányunk pedig német nyelvű óvodába jár.

Jövő szeptemberben kezd salzburgi általános iskolában, mivel oda költözünk jövő nyáron.

Én 6 éve dolgozom az osztrákoknál (multinál).

2012. okt. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok:


Nekem középfokú nyelvvizsgám van németből és most a felsőfokra készülök.

5 év múlva állampolgárságot szeretnék, de a munkaviszonyom miatt lehet, hogy előbb is megkapom.

Nekem ehhez kell a felsőfokú.

2012. okt. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, és szorítok, hogy mielőbb meglegyen az állampolgárság.
2012. okt. 2. 14:01
 9/16 anonim ***** válasza:

Fő kérdés hogy itthon mid van?


Ha se melód se pasid,akkor menj,nincs vesztenivalód,akkor se ha 2 évig csak takaritassz.

Hidd el,rád ragad a nyelv akaratlanul is.

2012. okt. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Munkám sajnos nincs. Pasim van, de neki jó piacképes szakmája elismert szakember itthon is, jönne ő is. A nyelv miatt rettegek :S
2012. okt. 2. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!