Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy látjátok jogos a...

Ti hogy látjátok jogos a sértődöttségem? (hosszú)

Figyelt kérdés
33 éves vagyok, férjemmel, és 1 éves kisfiunkkal élek a szüleim telkére épített családi házban. 4 éve lakunk itt. A telken elől édesanyámék, hátul mi. Mikor szóba került annó, hogy építkezünk, (ők ajánlgatták), mi "cserébe" a lehetőségért felajánlottuk, hogy 1 millió forint értékben felújítjuk a házukat. Hitelből építkeztünk. Elég komoly átalakítások voltak a házukon, új helyre került a fürdőszobájuk, konyhájuk, nappalit csináltunk belül, nyílászárók lettek cserélve, és le lett dryvitozva kívülről a ház. Elég sok mindent mi ketten a férjemmel csináltunk, ő évek óta az építő iparban dolgozott, ügyes kezű asztalos. A dryvitozásnál nem lett feldűbelezve a hungarocel, ezért egy hatalmas viharnál tavaly letépte egy részét a falról a ház egyik oldalán Ebben hibáztunk.... Addigra nekünk jött a gyerek, nem kell mondjam ez azért komoly kiadás, mindent megvenni, befejezni a mi házunkon is olyan dolgokat amik fontosak, egy baba érkezésekor, a férjem időközben 2 munkahelyet vesztett el stb... tehát elég sok minden történt. Most, hogy a babánk 1 éves lett, és már bóklászik a kertben, sürgetett a dolog , hogy rendbe tegyük, biztonságossá, legalább egy kis részét. Leválasztottunk egy 70 nm2-es részt csináltunk kerítést legyepszőnyegeztük. Szép lett, és biztonságos,de komoly kiadás volt. Erre faterom péntek este közölte, hogy a leszakadt falról javítja a dryvitot a másik veje..... nem állt elénk, és nem mondott semmi konkrétat csak azt, hogy az én párom is segítsen. Mondtam neki, hogy hogy gondolta, mivel szombaton is dolgozik..... Már akkor nem értettem. Aztán nagy szájhuzogatások és sumákolások közt péntek este szóváltás volt köztem és anyám közt.... nem mondtak semmi konkrétat,de közölték másnap reggelre kell anyag a javításhoz. A segítő írt egy listát kb 30-50 ezer ft.os cuccról... nem kell mondjam hónap végén 28-án már nem dobálózunk a pénzel, pláne, hogy kiköltekeztünk a kertre. A vége az lett, hogy ÉN kérdeztem rá, hogy most ezt mi vegyük meg? Csak anyám beszélt velem, fateromban még csak annyi gerinc sem volt, hogy szemtől szembe közölje... A válasz persze igen volt. Hozzányúltam a vésztartalékunkhoz, másnap reggel kifizettük a dolgokat,de bennem egyszerűen összetört valami. ok, hogy megígértük a ház felújítást aminek a 90%-a kész is. De az, hogy meg se kérdezték, hogy marad lóvétok? Lesz a gyereknek minden ? Vagy egyáltalán? Kicsit olyan érzésem van, hogy az unokájuktól vették el.... Este átjött hugom, aki szintén közölte, hogy hogy lehetek ekkora paraszt, hogy így viselkedek a szüleimmel stb.. meg se hallgatott én vagyok a rossz... jó lenne kívülállók véleménye... Bocsi, hogy hosszú lett, köszi a válaszokat!!!
2012. okt. 1. 10:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
72%

Ha tudtad, hogy apád milyen ember, akkor miért nem panelba költöztetek?? Azért már ne a szüleidet hibáztasd, hogy oda költöztél, az ő telkükre építkeztél..


A szülők meg azért nem szóltak 1 hónappal előbb, mert feltételezték, hogy csak megcsináljátok a kárt, csak oda mész, hogy elmond mikor csináljátok meg. Vártak. Semmi. Te sem mentél oda hozzájuk hogy ne várják vagy várják a javítást. Csak ti részeteket csináltátok meg.

2012. okt. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
41%
Megfigyeltétek?? Ha a válasz szerint a szülőknek van igaza akkor mindenki le van pontozva. Ha a kérdezőnek akkor mindenki fel..Érdekes...
2012. okt. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
talán a második komment van a szívemhez a leg közelebb. Nem is a pénz zavar legjobban majd megoldjuk, hanem az emberségesség,az hogy egy szülő segít.... nekem ez is visszás volt hogy elfogadták az 1 millát,de ez van.... őnekik szúrja a szemüket a kert amit nem magunknak, agyereknek rendeztünk,nem azért életveszély a kert többi része,mert leesett pár hugarocel.... de amint említettem faterom 100 ezreket költ másra. Soha nem szóltunk bele de ez az egész "ügyintézés".....
2012. okt. 1. 10:47
 14/22 anonim ***** válasza:
57%

Nézd! Te ismered a szüleidet. Pontosan tudod hogy milyenek. Ismered apádat, anyádat. Tudod, hogy mennyit keresnek, és tudod hogy apád mire költi a saját pénzét (amihez akárhogy is nézzük, még neked sincs semmi közöd)

Tudod, hogy sosem voltak olyan segítőkész szándékúak.


Akkor nem értelek, miért vagy most mérges? Elkeseredett??

Annak idején amikor leültetek, és megbeszéltétek, hogy kaptok egy nagy telket a szülők részéből, és ti cserébe felújítjátok a házukat, neked akkor kellett volna felállni, és azt mondani, hogy "aranyosak vagytok, de inkább külön mennénk"

Hiszen te ismered az apádat..

Utólag kár azért panaszkodni,hogy a szüleid nem segítettek, mert ebbe is jó mélyen bele lehetne mászni, hogy segítettek vagy sem.

Azért ne felejtsd el, hogy van egy húgod is, aki még nem kapott telket durván 1 millióért.

Nem tudom hol van a ház, de érdemes megnézni, hogy ott ahol éltek, mennyibe kerül egy üres telek. Mert lehet hogy ti nagyon.nagyon olcsón megúsztátok a helyi árakhoz képest a telekvásárlást. Mert végül is megvettétek a telket a szüleitektől.


Én például ismerem a szüleimet, és tudom soha nem várhatok támogatást tőlük. Volt hogy felajánlották hogy felvesznek 2 millió forintot, a felét odaadják nekem, és közösen fizetjük, de ismerem őket, és tudtam úgysem fizetnék. Így nem is mentem bele.. Neked is előre kellett volna gondolkodni ha tudod milyenek a szüleid.

2012. okt. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem az jön ki elég furán, hogy ősszel gyepesítetek, amit kb. 1 hónapig tud még kiélvezni a totyogó gyerek, és a szüleid inkább fizessenek százezres fűtásszámlákat, mert nincs rendesen leszigetelve a ház. Ezenkivül kérdés még, hogy megbeszéltétek egyáltalán az udvar lekerítését? Ha már az érzelmi részt nézzük, szerinted hogy eshez a nagyszülőknek hogy ezentúl csak rácson keresztül láthatják a saját telkükön az unokájukat?
2012. okt. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem a gyepesítés verte ki náluk a biztosítékot. Gondolom nem szóltak, mert tudták, hogy nehéz nektek. De, ha erre volt, akkor a javításra is lett volna.

Én is megsértődtem volna.

Az meg, hogy kell-e felújítani ilyen esetben vagy nem (mármint, mikor felajánlják a telket építésre) teljesen mindegy utólagosan már, tekintettel arra, hogy MEGEGYEZTETEK róla.

2012. okt. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
42%
10-es! A felháborodásodat nem értem! Írtál egy értelmetlen butaságot. Én semmi rosszat nem mondtam, csak kijavítottam. Tanuld meg helyesen, és kész. Nem tudom, mit akadsz ki ezen. Tényleg rosszat írtál...
2012. okt. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

Bocs a kérdezőtől az offért...


"Írtál egy értelmetlen butaságot." Azért mert egy betűt rosszul írtam a válaszomban, attól még teljesen érthető volt, amit írni akartam. Oké, nem voltam tisztában a szó helyesírásával, de attól még a válaszom érthető volt. Ha neked nem, arról nem az a betű tehet.


És sajnálatos, hogy ilynekkel foglalkozol, ahelyett hogy a kérdés szorítkoznál. Világoan látszik, hoyg jól esett kiötekedned, mivel nem írtál volna második hozzászólást a válaszod után, ha nem akadtál volna ki egy buta hibán.


A válaszom - a helyesírási hibától eltekintve - megállja a helyét, de te nem bírtad ki okoskodás nélkül. Ezért akadtam ki.

Tipikus "mások szemében a szálkát..." Remélem ez most értehő, ha nem is írtam ki végig a mondatot.


Kedves kérdező, mégegyszer bocs az offért...

2012. okt. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
65%

De kattanj már le basszus a dologról!

Elírtad, kijavítottam - különösen azért, mert ez egy általános tévhit, régen én is így hittem, és engem is kijavítottak. A kutya nem akart téged bántani, nem értem, mi bajod.

A válaszoddal pedig alapvetően teljesen egyetértek, egy percig nem mondtam, hogy nem.

Ha ennyi kritikát sem bírsz elviselni, nehéz életed lehet...

Részemről befejezve.

2012. okt. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

on: én is megsértődnék ezen. Mert még ha azt mondja,hogy kislányom/kisfiam. Meg kellene csinálni azt,amit elrontottatok. Esetleg van most rá pénz meg energia,vagy várjunk amíg kaptok fizetést?Nem hiszem,hogy addig annyira hideg lenne.


Off: tuti odaadtam volna azt az 1 milliót kp-ben nekik, és akkor azt csinálnak amit akarnak és úgy ahogy akarják. Ha elcseszik az már nem az én felelősségem.

2012. okt. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!