Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt már olyan időszaka...

Volt már olyan időszaka valakinek, amikor tartósan, hosszú ideig magányos volt?

Figyelt kérdés
Ha igen,mit tett veletek az elzártság?Nálam két évig tartott ez.Nem jártam sehová,nem volt egy barátom sem,akit felhívhattam volna,nem volt életem.Amikor dolgoztam,akkor csak a munkahelyre mozdultam ki,sehova máshova.Amikor meg nem dolgoztam,folyton otthon ültem a négy fal között és a dohányzásba fojtottam mindent.Két év után már eléggé kezdett megviselni a dolog,kezdtem kiborulni ettől az állapottól.Most,hogy vége,azt vettem észre magamon,hogy minden embert ellenségnek látok és mindenre túlérzékenyen reagálok.Ezt a bezártság tette velem?Régen nem voltam ennyire érzékeny pl arra,ha beszólnak az utcán.Van valakinek ilyen tapasztalata?Leírnátok?

2012. szept. 25. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, voltam ilyen helyzetben. Igen, sokat változtam, mert sokat gondolkodtam. Igen, van ilyen hatása.

Ha nem lett volna ilyen időszakod, akkor is változtál volna két év alatt.

A többi ember viszont nem azért van itt a Földön, hogy téged figyeljen és kritizáljon, hanem a saját dolgával van elfoglalva.

Parasztok meg mindig is voltak és lesznek.

2012. szept. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A magány stimmel, talán több mint 2 év volt. Ha hozzávesszük az előtte lévő kapcsolatom, amin belül még magányosabb voltam, akkor bőven több mint 2 év.

De én inkább előtte voltam ilyen érzékeny, mert eleve a magányból úgy tudtam kijönni, hogy pozitív irányba kezdtem változtatni (magamon), ezért inkább pozitívabban állok már az emberekhez is. Azért a paranoia engem is üldöz még, de az nálam máshonnan fakad.

2012. szept. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Most sincs társam, de nem zárkózom be. Olvasok, zenét hallgatok, netezek, vagy itthon keresek magamnak elfoglaltságot. Ha elmegyek a boltba, vagy máshová, mindig akad ismerős, akivel beszélgetek. De van akivel telefonon,neten tartom időnként a kapcsolatot.

Az a fontos, hogy az időmet értelmesen töltsem el.

2012. szept. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3: Akkor te nem magányos vagy, hanem egyedül vagy. Nem ugyanaz a kettő.
2012. szept. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Azt hiszem,el fog tartani egy darabig,mire kiheverem azt az időszakot.A végén már nagyon rezgett alattam a léc.Durva,amikor az embernek egy nagy nulla a társasági élete,az ingerszegény környezettől is be lehet dilizni,ezt már tapasztalatból mondom.Senkinek sem kívánom ezt.
2012. szept. 25. 22:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!