Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy látjátok jogos a...

Ti hogy látjátok jogos a sértődöttségem? (hosszú)

Figyelt kérdés
33 éves vagyok, férjemmel, és 1 éves kisfiunkkal élek a szüleim telkére épített családi házban. 4 éve lakunk itt. A telken elől édesanyámék, hátul mi. Mikor szóba került annó, hogy építkezünk, (ők ajánlgatták), mi "cserébe" a lehetőségért felajánlottuk, hogy 1 millió forint értékben felújítjuk a házukat. Hitelből építkeztünk. Elég komoly átalakítások voltak a házukon, új helyre került a fürdőszobájuk, konyhájuk, nappalit csináltunk belül, nyílászárók lettek cserélve, és le lett dryvitozva kívülről a ház. Elég sok mindent mi ketten a férjemmel csináltunk, ő évek óta az építő iparban dolgozott, ügyes kezű asztalos. A dryvitozásnál nem lett feldűbelezve a hungarocel, ezért egy hatalmas viharnál tavaly letépte egy részét a falról a ház egyik oldalán Ebben hibáztunk.... Addigra nekünk jött a gyerek, nem kell mondjam ez azért komoly kiadás, mindent megvenni, befejezni a mi házunkon is olyan dolgokat amik fontosak, egy baba érkezésekor, a férjem időközben 2 munkahelyet vesztett el stb... tehát elég sok minden történt. Most, hogy a babánk 1 éves lett, és már bóklászik a kertben, sürgetett a dolog , hogy rendbe tegyük, biztonságossá, legalább egy kis részét. Leválasztottunk egy 70 nm2-es részt csináltunk kerítést legyepszőnyegeztük. Szép lett, és biztonságos,de komoly kiadás volt. Erre faterom péntek este közölte, hogy a leszakadt falról javítja a dryvitot a másik veje..... nem állt elénk, és nem mondott semmi konkrétat csak azt, hogy az én párom is segítsen. Mondtam neki, hogy hogy gondolta, mivel szombaton is dolgozik..... Már akkor nem értettem. Aztán nagy szájhuzogatások és sumákolások közt péntek este szóváltás volt köztem és anyám közt.... nem mondtak semmi konkrétat,de közölték másnap reggelre kell anyag a javításhoz. A segítő írt egy listát kb 30-50 ezer ft.os cuccról... nem kell mondjam hónap végén 28-án már nem dobálózunk a pénzel, pláne, hogy kiköltekeztünk a kertre. A vége az lett, hogy ÉN kérdeztem rá, hogy most ezt mi vegyük meg? Csak anyám beszélt velem, fateromban még csak annyi gerinc sem volt, hogy szemtől szembe közölje... A válasz persze igen volt. Hozzányúltam a vésztartalékunkhoz, másnap reggel kifizettük a dolgokat,de bennem egyszerűen összetört valami. ok, hogy megígértük a ház felújítást aminek a 90%-a kész is. De az, hogy meg se kérdezték, hogy marad lóvétok? Lesz a gyereknek minden ? Vagy egyáltalán? Kicsit olyan érzésem van, hogy az unokájuktól vették el.... Este átjött hugom, aki szintén közölte, hogy hogy lehetek ekkora paraszt, hogy így viselkedek a szüleimmel stb.. meg se hallgatott én vagyok a rossz... jó lenne kívülállók véleménye... Bocsi, hogy hosszú lett, köszi a válaszokat!!!
2012. okt. 1. 10:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
68%

Közös lónak MINDIG túrós a háta.

Én nem akarok igazságot tenni köztetek. Nyilván részben mindannyiótoknak igaza van.

2012. okt. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%
Őszintén szólva nekem az sem világos hogy miért kellet nektek felujitani az ő házukat.Ha van egy telekrészem amire a gyerekem épitkezhetne nemhogy lenyulnám pénzzel hanem azt nézném miben tudnék segiteni.
2012. okt. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%

Ne haragudj, de nem értelek...

Megígértetek valamit, és TE MAGAD írod, hogy csak 90%-ban teljesítettétek.

Ezen kívül szintén TE MAGAD írod, hogy hibáztatok, és ezért kár keletkezett... (Semmi gond, bárki hibázhat, de akkor illik helyrehozni!)


Akkor nem a saját kis részetek leválasztására, hanem a kár helyrehozására kellett volna eleve költeni, és mindenki jól járt volna.

A szüleidnek megtettétek volna, amivel gyakorlatilag még tényleg tartoztok, a gyereknek meg nagyobb helye lenne játszani.

Ehelyett most veszekedés és sértődés van, pedig még csak nem is kamuzok, megmondod, hogy a ti hibátok - amit becsülök, de komolyan!

De nem értem a sértődést...

2012. okt. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
68%
Kedves Első, az túros, és nem túrós...
2012. okt. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
72%
*kamuzol
2012. okt. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
86%
Elég érdekesek a szüleid! Az ilyen dolgokat meg kellene beszélni. De ha ti elrontottátok a hungarocell felrakását,lehet,h nektek is mondanotok kellett vna ezzel kapcs.ban vmit! Pl.:bocsi,elrontottuk,de ki fogjuk javítani..stb. Vagy megtörtént?
2012. okt. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Az én véleményem szerint ez úgy lett volna helyes, ha szólnak mondjuk 1 hónappal előtte, hogy meg kell csinálni kalkulájjatok úgy anyagilag. De nem úgy,hogy péntek este nekem kel rákérdezni, hogy tulajdon képp mit akarnak... és szombat reggelre ki kell fizetni.... és igen azt érzem ,hoyg nem segítenek. Tudom nem kötelessége egy szülőnek a gyerekét segíteni de hát ez van. Apám százezreket költ vadászatra,de tőlem elvárja hónap végén, hogy kifizessem a háza felújítását......
2012. okt. 1. 10:35
 8/22 A kérdező kommentje:
igen közös lónak... ez igaz, csak így annyi pénzből lett új!!! családi házunk, amennyiből egy lakást vettünk volna panelben. Nekem az is megnyugtató volt, hogy a szüleim mellett, pontosabban anyukám mellett lehetek, faterommal sosem volt rózsás a helyzet...
2012. okt. 1. 10:38
 9/22 anonim ***** válasza:
79%

Nem hiába mondják, hogy nem jó közösködni.

Végig olvasva a történetet, énnem tartom jogosak a panaszodat.

Anno annak idején megegyeztettek abban, hogy a telekért cserébe, hogy ott építhettek házat, ti felújítjátok a szüleitek házát. Én ha ilyen üzletet kötök, akkor nem 90%-os házfelújítást várok el, hanem 100%-ot. A hőszigetelés ahogy írod rossz lett, mert a vihar le is rombolt egy darabot belőle. Ezt a hibát a vihar után közvetlen meg kellett volna nektek csinálni, hiszen a munkát ti végeztétek el rosszul, nem a szüleitek.

Gondolom a szülők türelmesen vártak, nem szóltak, gondolván, úgyis megcsináljátok. De mit látnak?? A szigeteléshez még véletlenül sem nyúltok hozzá, de csináltok kerítést, és gyepesítést.. Így valahol érthető a szülők sértődöttsége. Ők egy nagy telket adtak, és bár ti is felújították a lakásukat, de csak 90%-ban..

A férjed építőiparban dolgozik. Neki is tudnia kell, hogy pont az építőiparban van egy íratlan szabály. Ha valami elromlik, arra garanciát vállalnak.

Én megértem, hogy nehéz nektek, de a szüleidnek adok igazat. Ők végül is megsértődtek, mert eddig türelmesen vártak, hogy befejezzétek azt ami a ti dolgotok lett volna. Nem tettétek..

2012. okt. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
Jajj, köszi...ez volt a legfontosabb tényleg, ezt kijavítani. Remélem ezután már jó napod lesz és jól alszol majd éjszaka. Sajnáltam volna, ha emiatt álmatlanul hánykolódtál volna.
2012. okt. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!