Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy emberrel kevesebb a...

Egy emberrel kevesebb a háztartásban, nagy könnyebbség a családnak anyagilag?

Figyelt kérdés
Most költöztem el otthonról mert már nem bírtam elviselni hogy a szüleim szenvednek a pénztelenség miatt. Olyan alapvető dolgokra, mint az élelmiszer, nem jutott már pénz... Kölcsön kellett már kérni arra is hogy kenyeret meg parizert vegyünk. Számlák meg minden, fogyasztás. Szerintetek azzal, hogy eljöttem, és már csak hárman vannak (szüleim és hugom), valamivel jobb helyzetben lesznek? Eljöttem koleszba ami a nagyon rossz anyagi helyzet miatt teljesen ingyenes nekem (egyenlőre, persze ennek a kritériuma a megfelelő tanulmányi eredmény, amit bizonyos időközönként ellenőrizni fognak). Tehát itt fürdök, eszek, minden. Otthon jobb lesz a helyzet?
2012. szept. 30. 17:31
 1/7 yuda ***** válasza:
81%
Szinte biztosra mondom, hogy számmottevően nem változik semmi. Majd fogod kapni úgyis a visszajelzéseket, de nem hinném hogy komoly fellélegzés lenne, hogy nem otthon laksz.
2012. szept. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%
Nekem azt mondták a szüleim, hogy kevesebb víz és áram fogy mióta nem otthon lakom.. de a szemétszállítása díjat rám is fizetniük kell, mert oda vagyok bejelentve.
2012. szept. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Gazdagok nem lesznek továbbra sem, de valamivel jobb lesz. Akárhogy is vesszük, 1 éhes szájjal kevesebb..


Mi nagyon jól élünk anyagilag, Nincs gond se a kajával, sem a pénzzel. De ha a fiam hazamegy 2-3 hónapra, akkor én is észreveszem, hogy jelentősen kevesebb pénzt költök kajára..

2012. szept. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

A rezsi gondolom nem változik nagyon (max. amennyit fürdésre használtál, vagy olvasáshoz világítottál, de ez elenyésző, gondolom). Kérdés, pl. volt-e saját szobád, ahol most mondjuk minimálisra levehetik a fűtést?

Az ételben jelentkezhet némi megtakarítás így, az tény, meg mondjuk, ha emiatt nem kell neked bérletet venni.

2012. szept. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

Számottevően nem lesz kevesebb a kiadás, de ez sok dologtól függ.

- falu vagy városban laknak

- panel ház, bérház, családi ház és annak területe

- milyen fűtési mód van

- fix áras víz vagy fogyasztás szerinti

- mennyit költöttetek ételre egy hónapban, termeltetek-e magatok vagy minden boltban vettetek


Szóval ez több dologtól függ, az is lehet, hogy 30-35 ezer forintot is jelenthet, hogy nem otthon lesz, de az is lehet, hogy csak 10-et. Érted, ezt így nem lehet megmondani.

2012. szept. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát volt saját szobám, padlófűtés gázzal, kertes ház, bérletet is kellett venni... Számlák átalányosok és év végén vagy nemtudom mikor elszámolás...
2012. szept. 30. 17:59
 7/7 anonim ***** válasza:
32%
Ezek alapján én azt mondom, hogy 30 ezret saccolok.
2012. szept. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!