Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyiket választanátok ezek...

Melyiket választanátok ezek közül?

Figyelt kérdés

Nemsokára kisfiunk születik bajban vagyunk a névkérdéssel:

A Gergely kamaszkorom óta nagy kedvenc, a Géza apai ágon öröklődik régóta, nem akarjuk megtörni a sort, ezért második névként szeretnénk ha megkapná a kisfiunk. Szép ez a név így. Az Ádám volt még esélyes név, igazából ezzel a névvel sem leszek boldogtalan :)

Melyiket választanátok?

Kárpáti Gergely Géza

Kárpáti Ádám Géza

Kárpáti Gergely



2012. szept. 29. 18:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Kárpáti Gergely Géza :) Szerintem teljesen rendben van ez a név így. A Gergely nem annyira konzervatív (főleg, ha Gerizik), így adható egy mai kissrácnak, viszont a nem is annyira modern, hogy ne passzolna a Gézával.

Ha tovább akarjátok vinni a Gézát (amit amúgy nem támogatok alapvetően - lehet, a srácotok utálni fogja, hogy két keresztneve van, na meg a Géza nem valami modern, nem hiszem, hogy sok mostani srácnak tetszene), akkor mindenképp a Gergelynek tegyétek, mert az Ádámhoz nem illik.

Jó babázás és könnyű szülést! :)

2012. szept. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy csak egy válaszoló írta, hogy fura a Gergely Géza. Én is annak éreztem, de örülök, hogy annyira mégsem :)
2012. szept. 29. 18:38
 13/19 A kérdező kommentje:

És köszönöm a jó kívánságokat! :))

A Géza nem nekem sem a szívem csücske, a férjem szerencsére Gézi néven fut az összes ismerőse előtt :) De a hagyomány előtt tisztelgek.. második névként persze :)

2012. szept. 29. 18:41
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Épp az Ádám Géza fura és nem illik össze.
2012. szept. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
48%

Gergely helyett Gergő? Kárpáti Gergő...jól hangzik! :)

Sok boldogságot!=)

2012. szept. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Kárpáti Gergely


Sajnálom, de a Géza név nagyon nem tetszik. Szerintem kifejezetten öreges.

2012. szept. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Karpati Gergely Gezara szavazok.

Az Adammal tenyleg furabb a Geza. Es en megertem a tisztelgesed is a hagyomany elott.. Nalunk a keresztfiamnal is ez volt.Nem feltetlenul kell majd mind ket nevet hasznalnia. max alairaskor meg ilyesmi. Nekem is 2 nevem van es mindig is csak az egyiket hasznaltam igazabol.

Sok Boldogsagot, Erot, Egeszseget Nektek. Jo babazast!

2012. szept. 30. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Szerintem legjobb simán a K. Gergely.

A hagyomány miatt értem a Gézát, és szerintem a Gergely Géza annyira nem rossz, és nem üt el egymástól, mindkettő történelmi név.

Nekem a K. vezetéknévhez nem passzol az Ádám, mert túl sok együtt benne az Á magánhangzó. Szóval én legkevésbé az Ádámos verziót ajánlanám.

2012. szept. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szerintem jól hangzik a Kárpáti Gergely Géza.

Jobb mint a Géza Gergely párosítás.

Adjátok bátran, sok boldogságot a kis trónörököshöz.

2012. szept. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!