Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem vagyok jóba a szüleimmel....

Nem vagyok jóba a szüleimmel. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Azt hiszem és erre, majdnem biztos választ is kaptam, hogy nem az az apukám akit gondolok. Sajnos a szüleim már kiskorom óta nem foglalkoznak velem. Annyi hogy ott lakhattam. Mindig próbáltam olyat tenni ami a kedvükre tesz pl. olyan edzésekre jártam amikre ók. Fociztam, kosaraztam, kéziztem, röplabdáztam, atletizáltam táncoltam, jó tanuló voltam és mégis mmiindig a tesóm volt jobb. Miért én tehetek erről? Most már majdnem ott tartunk, hogy nem beszélünk egymással. faterommal lassan 2 éve anyuval, meg néha, havonta és ráadásul nem is lakom otthon kb 2 éve.(20éves vagyok). És nem tudom miért. Ti mit tennétek?
2007. aug. 27. 20:55
 1/6 anonim válasza:
100%
Az, hogy a Fateroddal ( akkor nevezzük így ) nem vagy jóban, az egy dolog. De fogadj meg egy jó tanácsot! Ne hagyd, hogy Anyukáddal rossz kapcsolatban maradjatok! Felnőtt vagy már Te is, ülj le Anyukáddal (csak ketten), és beszéljétek meg, hogy mi az oka a nézeteltéréseknek, és próbáljátok ezeket megoldani. Mert Anya csak egy van....
2007. aug. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Én mind a kettőjükkel leülnék beszélgetni. Ez olyan probléma amire csak ők tudják a választ. Kérj tőlük magyarázatot a viselkedésükre, most már elég idős vagy ahhoz, hogy nem tudjanak kitérni a válasz elől. Én biztos megkérdezném mi a fene bajuk van.
2007. aug. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Igy van én a te helyedbe biztos leülnék velük megbeszélni a dolgokat, hogy mostmár mondják el.. és ne hagyd hogy kitérő vagy olyan semmilyen választadjanak.. Sok sikert;)
2007. aug. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
HA EDDIG NEM TE VOLTÁL A KEDVENC SZERINTEM AKÁRMIT KÉRDEZHETSZ VAGY BESZÉLHETSZ EZ ÚGY SEM FOG VÁLTOZNI.TAPASZTALATBÓL TUDOM MERT NÁLUNK UGYANEZ A HELYZET.SZERINTEM EZT A SZÜLŐK SEM TUDJÁK,HOGY MÉRT CSINÁLJÁK.AZ A LÉNYEG HA NEKED LESZNEK MAJD GYEREKEID TE SOHASE KÖVESD EL EZT A HIBÁT.NE RÁJUK HASONLÍTSÁL,HANEM EGYFORMÁN SZERESD ŐKET
2007. szept. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Én ugyanilyen helyzetben vagyok a szüleimmel. :( Mamám mesélte,hogy mikor anyu megtudta, hogy lánya lesz; azaz én, nagyon nem akarta a terhességét velem. Végül is meglettem, viszont kb.12 éves koromig semmi, de semmi emlékem sincs anyuról, mert mindíg mamámmal voltam. Apuról sem sok,közben született egy öcsém, akivel mindkettőjük naon jól elvolt. Ez nekem iszonyat fájt, és a vége az lett, hogy 14 évesen elköltöztem. Nem tettek semmit annak érdekében, hogy visszamenjek. Dolgoztam és dolgoztam látástól-mikulásig, közben teljesen megszakadt velük minden kapcsolat, azóta eltelt 8 év, s semmit nem tok róluk. De nem hagytam magam, saját vállalkozást indítottam be, s meg is mondtam a rokonaimnak, hogy ne is keressenek anyuék, mert már nincs szükségem rájuk. Szóval azt mondom neked, hogy SOSEM a gyereknek kell a szülő után szaladni, hisz nem mi akartuk, hogy legyünk. Hagyd, ugyis az lesz, aminek lennie kell!!!!! FEL A FEJJEL!!!!
2007. okt. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
95%

idézek egy Alvin számot:


"Mindig tele a hűtő, télen nagykabát

Mert a lelkét is kidolgozta a jó anyád


Érted csinálja, te vagy a két szeme fénye

Öregkori napjának utolsó reménye

Hogy mellette légy, ne fizess akkora árat"


A lényeg az, hogy bármit is tesz, tett, még ha ellened is van, ők szeretnek téged, vagy így vagy úgy. És ha eljön az az idő amikor már túl öregek lesznek ahhoz hogy egyedül oldják meg a problémáikat, és éljék az életüket te, és a testvéred lesztek az egyetlenek akikre számíthatnak. Mint ahogy te majd 80 évesen a tieidre. Nem számít mennyi bosszúságot okoz az élet velük, ha a családi viszony is lényegtelen, te szereted őket, és amíg ez így van nagy baj nem lehet. A keserűségre pedig mosoly legyen a válasz, a problémák megoldhatók.

2008. júl. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!